Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В УДАРі пропонують залучити місцеві антикризові штаби для недопущення енергетичної кризи

-Реклама-spot_img
spot_img

Щодня в інфопросторі України з’являються повідомлення про брак вугілля для електростанцій, скорочення лімітів на газ для населення і підприємств теплокомуненерго.

Уряд після неодноразових закликів партії УДАР нарешті скликав антикризовий енергетичний штаб, який востаннє збирався влітку, щоб скоординувати зусилля центральної і місцевої влади та представників енергокомпаній в напрямку вироблення узгоджених дій, пише Правда іф.

Партія УДАР закликає керівників міст організувати роботу місцевих антикризових штабів для інвентаризації наявних у містах ресурсів, необхідних для проходження опалювального сезону.

- Advertisement -

Головне завдання для місцевих енергетичних штабів – перевірити наявність та у разі відсутності забезпечити встановлення приладів автономної подачі електроенергії для об’єктів критичної інфраструктури (лікарень, пологових будинків тощо), а також відпрацювати алгоритм дій усіх екстрених служб (ДСНС, поліція, технічні служби) під час надзвичайної ситуації.

На центральному рівні для недопущення енергетичної кризи, потрібно:

  1. Припинити політичні інтриги на цьому питанні. Варто чесно визнати, що зараз в країні є дефіцит вугілля для ТЕЦ, які є головними у балансуванні енергомережі країни в години пікового споживання електрики. Фактичні запаси вугілля в країні є меншими від планових у майже 4 рази. Уряд має реалістично оцінити ситуацію, провести повну інвентаризацію запасів вугілля та вжити заходів з нарощування видобутку власного вугілля, а також інтенсифікувати роботу з постачальниками вугілля за кордоном. І головне – відпрацювати чітку логістику з його розподілення по всім ТЕЦ країни.
  2. Газ українського виробництва, який значно дешевше імпортованого, потрібно використовувати на потреби населення та ТКЕ. Нам варто у першу чергу орієнтуватися на внутрішні ресурси.
  3. У  довгостроковій перспективі необхідно максимізувати зусилля зі збільшення видобутку природного газу на українських родовищах. При чому має йтися не лише про державні компанії, але й про приватні. Видобуток власного газу має стати пріоритетом державної політики в енергетичній галузі на найближчі 10 років. До співпраці мають бути залучені іноземні компанії, які володіють передовими технологіями видобутку, зокрема сланцевого газу, а також газу глибокого залягання.
  4. Приватні українські компанії мають отримати сприяння від держави у разі інвестицій у сучасні технології видобутку, а також на проведення геологорозвідувальних, пошукових робіт та експериментальне буріння.
  5. У попередні роки нестачу вугілля на ТЕС компенсували газом, але цього сезону це буде вкрай дорогим задоволенням. Тому газ в опалювальний сезон має використовуватися максимально ощадливо. Важливо, щоб посадові особи органів місцевого самоврядування налагодили ефективну комунікацію з представниками своїх громад, очільниками комунальних підприємств щодо необхідності впровадження енергоощадних заходів та регулювання подачі теплоносія відповідно до погодних умов;
  6. Для забезпечення енергонезалежності України від Росії важливо під час проходження опалювального сезону не втратити динаміки приєднання до європейської енергосистеми.
В УДАРі пропонують залучити місцеві антикризові штаби для недопущення енергетичної кризи

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні