Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Велопарковка: вимоги, стандарти, рекомендації по підбору

-Реклама-spot_img
spot_img

Велосипеди по-справжньому увійшли в моду, хоча раніше вони вважалися лише спортивним аксесуаром, а не транспортним засобом. Сучасні тенденції показують, що багато українців ведуть здоровий спосіб життя, тож все частіше сідають на велотранспорт, особливо це стосується молоді. Велосипед не робить шкідливих викидів, він допомагає підтримувати форму та слідкувати за здоров’ям, до того ж це чудова альтернатива для пересування в умовах пробок та зростаючого трафіку. Для безпечного та зручного зберігання велосипедів біля багатьох ТЦ, бізнес-центрів, супермаркетів, ЖК та інших об’єктів інфраструктури знаходиться велопарковка— обладнана зона зі стійками, на якій можна одночасно припаркувати понад 3 велосипеди. 

На сьогодні можна придбати парковку для велосипедів таких різновидів:

  • відсікова – має цільнозварну конструкцією з відсіками, в яких фіксуються велосипеди;
  • турнікетна – складається з окремих стійок, кінці яких бетонуються в основу майданчика;
  • дворівнева – частіше встановлюється на автомобільних паркінгах. Її конструкція економить місце й дозволяє одночасно розмістити велику кількість байків;
  • підвісна – ще одна ергономічна велопарковка, яка підійде для вузьких місць, де неможливо тримати велосипед у горизонтальному положенні.

Велопарковки створюються для того, щоб люди могли безпечно паркувати свої велосипеди та зменшувати автомобільний трафік. Вони зазвичай розташовуються поблизу важливих місць, таких як метростанції, торгові центри, офісні будівлі, навчальні заклади, парки тощо. 

- Advertisement -

Вимоги до велопарковок 

Закони України не вимагають суворих дотримань щодо встановлення велопарковок. По своїм функціям парковка для велосипеданалежить до категорії малих архітектурних форм, а такі підпорядковуються Закону України “Про благоустрій населених пунктів”. Наразі всі велосипедні парковки в Києві не мають жодних дозволів, проте є певні вимоги щодо їх конструкцій, зручності та безпеки для користувачів:

  • конструкція має бути надійною для кріплення до стійки рами або переднього колеса;
  • для зручності стійки для парковки слід розташовувати на відстані мінімум 1 м одна від одної;
  • стоянка для велосипедівмає знаходитися на безпечній відстані від місць, де проїжджають автомобілі;
  • велосипеди не повинні заважати проходам там аварійним виходам.

Краще, якщо велопарковка на 3 місцяй більше буде оснащена навісом та камерами спостереження. Це дозволяє залишати транспорт на вулиці за будь-якої погоди.

Приклади успішних проєктів

Сучасна велопарковка має надійну конструкцію та виготовляється з якісної нержавіючої сталі. В спеціалізованих компаніях можна замовити конструкції різних форм, розмірі, типу монтажу. Також існують різні варіації зовнішнього покриття. Сучасні парковки мають багато переваг:

  • міцна товстостінна конструкція, яка витримує механічні пошкодження та вплив корозії;
  • завдяки оптимальним параметрам висоти до конструкції можна пристебнути замком не лише колесо, а й раму велосипеда;
  • велопарковка на 6 місцьі більше має естетичний дизайн, тому чудово впишеться у сучасну міську інфраструктуру.

Одним із більш вдалих прикладів оформлення зручних та безпечних паркового місця для велотранспорту є ЖК Русанівська гавань в м. Київ. Вартість велопарковкирозраховується індивідуально з урахуванням кількості паркомісць, форми, розмірів, кольору, особливостей монтажу тощо.

Рекомендації по підбору місць для велопарковок

Вибір місця для велосипедних парковок — важливий елемент створення велоінфраструктури в сучасному місті. Ось деякі корисні рекомендації:

  • розміщення має відбуватися з урахуванням близькості до популярних місць, таких як офісні будівлі, торгові центри, зупинки громадського транспорту, парки та інші місця скупчення людей;
  • місце для парковки повинно бути безпечним. Обирайте зони з хорошим видимістю, де велосипеди будуть на видноті, а також ті місця, де є можливість встановлення відеоспостереження та інших систем безпеки;
  • переконайтеся, що місце легко доступне для велосипедистів. Важливо, щоб туди можна було легко дістатися і покинути, із забезпеченням безбар’єрного доступу;
  • важливо дотримуватися стандартів щодо відстаней між велосипедами та іншими об’єктами;
  • місце для велопарковки має бути добре освітлене і, можливо, навіть покрите дахом або вітрозахисною конструкцією, щоб захистити велосипеди від погодних умов;
  • якщо це велика велопарковка на 10 місць, слід організувати простір для маневрів 2-3 користувачів одночасно;
  • розгляньте можливість розташування місць паркування поруч з дитячими майданчиками, закладами швидкого харчування чи станціями велопрокату.

Такі рекомендації можуть варіюватися, проте загальний підхід полягає в створенні безпечних, зручних та легко доступних місць для паркування автотранспорту.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні