Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Верховна Рада проголосувала за нового генерального прокурора: що про неї відомо. Фото, відео

-Реклама-spot_img
spot_img

Верховна Рада підтримала подання Володимира Зеленського про призначення Ірини Венедіктової новим генеральним прокурором. Вона займе керівну посаду в Офісі генпрокурора, яка залишалася вакантною після відставки Руслана Рябошапки 5 березня.

За призначення Венедіктовою генеральним прокурором під час позачергового засідання Ради 17 березня проголосували 269 депутатів. Проти цього рішення проголосували депутати фракцій “Європейської солідарності” і “Голосу”.

голосування Венедіктова

Я зроблю все для того, щоб ви ніколи не подумали, що це рішення було помилкою. Обіцяю не продавати справи і не зливати їх. Ми відновимо правосуддя,
– наголосила Венедіктова.

- Advertisement -

Під час засідання Веніктова озвучила свої перші кроки на посаді:

  • Провести аудит і справ, і кадрового стану в прокуратурі.
  • Ухвалити важливі і законні рішення для того, щоб, з одного боку, реформа прокуратури продовжувалася, а з іншого – щоб прокуратура після цього не лягла.
  • Знизити рівень злочинності.
  • зробити діяльність прокурорів ефективнішою.

Біографія Ірини Венедіктової

Ірині Венедіктовій 41. Вона народилася у Харкові. Закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ. Була радником у низці юридичних фірм. Отримала ступінь доктора юридичних наук, стала професоркою і завідувачкою кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Є членкинею редакційної колегії журналів “Приватне право”, “Медичне право”, віце-президентка Фундації медичного права і біоетики України.

Венедіктова є арбітркою Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Має власну наукову школу, що складається із кандидатів юридичних наук, які під керівництвом Венедіктової захистили дисертації.

Викладала в університеті такі дисципліни: “Цивільне право”, “Медичне право”, “Міжнародний комерційний арбітраж”.

Верховна Рада проголосувала за нового генерального прокурора: що про неї відомо. Фото, відео


Ірина Венедіктова є суддею Міжнародного арбітражного суду / Скріншот з відео

Конкурс на суддю у Верховний Суд

У 2015 році вона подавала свою кандидатуру на посаду судді Верховного суду України. Але провалила участь в конкурсі, отримавши бал “менше мінімально допустимого”.

Депутатка від “Слуги народу”

Ірина Венедіктова потрапила до Верховної Ради IX скликання за партійним списком. Вона була занесена до списку “Слуги народу” номером 3. Її називали радницею Зеленського із юридичних та судових реформ. 

Венедіктова була головою Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, а також членкинею групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії.

Верховна Рада проголосувала за нового генерального прокурора: що про неї відомо. Фото, відео


Ірина Венедіктова стала кандидатом №3 від партії “Слуга народу” / espreso.tv

Робота в ДБР

Ірина Венедіктова тимчасово очолила ДБР 27 грудня 2019 року. Перед цим вона як депутатка Верховної Ради голосувала за перезапуск відомства. Згідно з новим законодавством, новий директор ДБР отримав повноваження одноосібного прийняття рішень і нестиме усю відповідальність за результати діяльності відомства.

Під час роботи в Державному бюро розслідувань Венедіктова запам’яталася кількома епізодами:

  • Подала в суд на “Українську правду” та Центр протидії корупції. Вони стверджували, що чоловік Ірини Венедіктової Денис Колесник впливає на кадрову політику ДБР. За даними УП, Руслана Бірюкова призначили на посаду радника глави ДБР саме завдяки чоловіку Венедіктової. Сама очільниця ДБР каже, що ці факти не відповідають дійсності і вимагає 150 000 гривень компенсації.
  • Виступила за скасування закону, який передбачає амністію активістів Майдану. На її думку, цей закон перешкоджає об’єктивному розслідуванню подій Майдану.
  • За її правління першим заступником директора ДБР став Олександр Бабіков. Він працював у юридичній фірмі Aver Lex, яка захищала інтереси експрезидента Віктора Януковича.

Родина Венедіктової

Чоловік Ірини Венедіктової – Денис Колесник. Він працює у департаменті кіберполіції у Харкові. Подружжя має двох дітей: доньку Аделіну і сина Данила.

Верховна Рада проголосувала за нового генерального прокурора: що про неї відомо. Фото, відео


Ірина Венедіктова із сином Данилом / фото з фейсбуку Венедіктової

Декларація Венедіктової

Згідно із декларацією за 2018 рік, Ірина заробила 193 тисячі гривень за роботу в університеті імені Каразіна. За сумісництвом також працювала у фірмі “Перегрін кепітал груп”, де отримала трохи більше 2 тисяч гривень зарплати. А от від надання цій фірмі майна в оренду мала дохід 32 тисячі гривень.

Венедіктова отримала гонорар 144 тисячі гривень за Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України. Її чоловік задекларував 186 тисяч гривень прибутку за роботу у кіберполіції.  

На рахунку у Приватбанку у Венедіктової 23 тисячі, 5 тисяч євро у Райфайзен банку Аваль і ще 8 тисяч гривень в Укрсиббанку. Натомість готівкою 20 тисяч доларів у неї і стільки ж в чоловіка, а також 550 тисяч гривень.

Разом із дітьми у спільній власності володіє будинком площею 387 квадратних метрів, які придбала за 2 мільйони 561 тисячу гривень. Із дітьми має земельну ділянку площею 1500 квадратних метрів у селі Високому на Харківщині.

Ірина Венедіктова задекларувала елітне авто Porsche Cayenne 2013 року.

Дивіться ток-шоу “Політична анатомія” з Іриною Венедіктовою

Дивіться відео: що відомо про Ірину Венедіктову

Джерело

Нагадаємо, що

Шокуючі призначення та блокада судової реформи: перші скандали з новою очільницею Державного бюро розслідувань

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні