pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

Віддати дитину в Пласт, не означає збутися. Франківський пластун розповів, чому батьки згадують про організацію перед літом12 Кві, 08:31

Пласт – Національна скаутська організація України, яка є найбільшою молодіжною організацією в державі. Пласт виховує свідомих і відповідальних.Серед вихованців Пласту – Любомир Гузар, Ярослав Ажнюк, Кетрін Винник, Богдан Гаврилишин, Настя Станко, Борис Ґудзяк, Соломія Бобровська, Любомир Романків. Пластуни були активними учасниками Революції Гідності, п’ятеро пластунів загинули у війні на Сході Україні.

На сьогодні Пласт об’єднує 8 тисяч пластунів різного віку – від наймолодших 6-річних до найстарших пластунів-сеньйорів, які допомагають у виховній праці. Щороку пластунами організовується безліч таборів та акції різного спрямування.

Що потрібно для того щоб стати пластуном, читачам Правди.іф. розповіли керівник міського осередку Пласт в Івано-Франківську ст.пл. Назарій Лугарєв та референт медіа ст.пл. Віта Дідик.

Світлина від Пласт Івано-Франківська.

Патріотичне і всебічне виховання

Коли чуєш від людей про Пласт то перше, що спадає на думку – це табори і походи в гори. Але не лише таборами та мандрівками живуть пластуни. Як розповідає Віта Дідик, їхня організацію приваблює перш за все своїм вихованням.

«Пласт – це патріотичне і всебічне виховання молоді. І зараз, в ході війни, ми як ніколи розуміємо, що патріотом потрібно бути. Також ми не зосереджуємося на якомусь одному напрямку. Є спортивне пластування, військове, летунське, мистецьке і тд. Пласт – різнобічна організація. Тож мабуть тому так багато дітей хочуть бути з нами», – розповідає пластунка.

Що стосується вікових обмежень, то їх просто немає. Віта Дідик зазначає, що пластуном може бути кожен, від 4 і до 104 років. Якщо людині 18+ і вона хоче бути в скаутській організації, але до цього часу нічого не знала про Пласт, то є спеціальні вишколи де людям розказують про організацію.

В Пласті існує поділ по віку. Наймолодші – пташата (4-6 років), вони не носять однострої, але носять футболки і хустки. На сходини (заняття) ходять з батьками. Тож якщо хочете дитину записати в Пласт, готуйтеся також стати пластуном. Адже з малими дітьми заняття проводять саме батьки, а хтось із виховників просто координує роботу. Пташата хоч і найменші, але беруть участь в усіх акціях та заходах. Далі йде Улад Пластунів Новаків та Новачок (УПН), він охоплює дітей від 6 до 11 років. Улад Пластунів Юнаків та Юначок (УПЮ) – від 11 до 18 років. Улад Cтарших Пластунів (УСП)  – від 18 до 35 років. Улад Пластунів Сеньйорів (УПС) – від 35 років.

Світлина від Пласт Івано-Франківська.

Табори і не тільки

Назарій Лугарєв розповідає, що найчастіше дитину в Пласт батьки хочуть записати в травні. Та на жаль в цей період важко це зробити. І не тому, що хтось не хоче, просто влітку сходини не проводяться.

«30-40% батьків згадують у травні, що треба на літо кудись прилаштувати дитину, бо вона буде вештатися дворами та вулицями і займатися дурницями. На жаль ми не можемо взяти їх в будь-який період року бо в Пласті немає достатньої кількості інструкторів, які б займалися з цими дітками. Влітку усі виховними на таборах і сходини не проводяться», – пояснює станичний.

Як розповідають франківські пластуни, навіть для найменших проводяться табори. Івано-Франківська станиця налічує понад 200 новаків. Минулого року пташачо-новацький табір відбувся на пластовій оселі «Сокіл». Загалом новацьких таборів може бути 3-4 за літо.

Світлина від Пласт Івано-Франківська.

«Організувати і провести такий табір не легко. Крім того, що треба організувати програму для дітей, її треба скласти і для батьків, які не дуже знають і орієнтуються що таке Пласт. І вже маючи досвід, ми розуміємо, що для батьків, які нічого не знають про організацію, потрібно провести ознайомчий тренінг. Щоб вони розуміли, яка має бути поведінка на пластовому таборі», – пояснює ст.пл. Віта Дідик.

Назарій Лугарєв каже, що віддавши дитину в Пласт не варто перекладати все на виховників. Щоб дитина виросла патріотом та зразковим пластуном, батьківська участь дуже важлива. Виховання – це спільний процес і працювати треба разом. Якщо Пласт зі свого боку буде старатися виховувати патріотизм, щоб дитина була спортивно, інтелектуально, морально та духовно розвиненою. То зі сторони сім’ї має бути підтримка цього всього вогнища. Віддати дитину в Пласт, не означає збутися.

Хтось скаже, що Пласт це не дешеве задоволення. Мовляв купити однострій чи зібрати дитину на табір обійдеться в круглу суму. Але насправді тут потрібні не такі вже й великі гроші. Вартість повного однострою близько тисячі гривень. Членські внески за рік для юнацтва становлять 400 гривень, для новаків –480 гривень, для старшопластунів –300 гривень і пташата платять 480-500 грн.

Ці гроші розподіляються на станицю Івано-Франківськ, Івано-Франківську округу та в КПС (офіс в Києві). Але якщо наприклад юнацький курінь хоче організувати захід, то мають скласти кошторис, і вже з цих внесків їм виділяють певну суму.

Світлина від Пласт Івано-Франківська.

А взагалі, Пласт – це круто. Табори, мандрівки, сходини на яких ваша дитина навчиться багато чого цікавого та потрібного. Ну і звісно, Пласт дасть вам справжніх друзів, а це дуже важливо.

 

Підготувала Марія Франчук

 

 

 

 

(Visited 1 027 times, 1 visits today)