Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Втратили страх: у населених пунктах Франківщини фіксують появу диких тварин

-Реклама-spot_img
spot_img

На скільки заборона мисливства вплинула на популяцію диких тварин в Україні та чи призводить це лише до збільшення чисельності диких тварин?

Цим поділився науковець, еколог, співавтор “Червоної книги Прикарпаття” Володимир Бучко в програмі “Про головне в деталях”, пише Фіртка.

“Безперечно, заборона вплинула. Стало менше, як мисливців, так і браконьєрів. Декого із браконьєрів, також, призвали до ЗСУ.

Звичайно, цей антропогенний тиск зменшився й стало більше травоїдних та хижаків. Це спостерігається у мисливських угіддях й на територіях природно-заповідного фонду”, – підкреслив Володимир Бучко.

Володимир Бучко додає, науковці працюють на об’єктах природно-заповідного фонду та мисливських господарствах.

Так, науковці, які працюють в мисливських господарствах зробили спеціальну методику й розробили методичні рекомендації, в яких вказана мінімальна та оптимальна щільність.

“Наприклад, для лисиці це є одна особа на 1000 га. Звичайно, для великих природних екосистем дикої природи у національних парках, заповідниках немає таких норм, там природа сама регулює їхню чисельність. Хижаків – залежить від чисельності здобичі.

Якщо буде багато зайців, косулі, то рись буде. Якщо є велика кількість мишовидних гризунів, то, звичайно, буде велика кількість лисиці, сов та інших дрібних хижаків, які полюють на гризунів.

Там природа сама регулює чисельність. Вона залежить від біологічних ритмів. У кожній популяції є спад чисельності й збільшення чисельності.

Це залежить від багатьох факторів: кормової бази, поширення різних хвороб тощо”, – каже Бучко.

- Advertisement -

Як зазначив начальник відділу лісового та мисливського господарства в області Роман Поціхович, кількість звірів збільшилася. 

“Минулого року згідно з обліком було 76 вовків, а сьогодні уже є 145. Також збільшилася кількість лисиць. Було 746, а зараз – 2 300. Це означає, що є ймовірність, що вони побіжать на сільськогосподарські угіддя, в села, щоб здобути собі корм.

До нас приходять неодноразові звернення від територіальних громад, від місцевих жителів про те, що є випадки, коли лисиця приходить до господарств й краде птицю.

Був випадок в Івано-Франківську, коли в парку побачили лисицю. Фіксуємо такі випадки. У зв’язку з тим, що зросла кількість звірів, то вони вже бігають по населених пунктах.

Також немає полювання, звірі не чують пострілів, не знають, що таке тікати, не мають страху щодо людей й вони підходять до населених пунктів”, – резюмує Роман Поціхович.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні