Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як на Прикарпатті працює Мультидисциплінарна мобільна команда

-Реклама-spot_img
spot_img

Вже понад рік у межах проєкту «Інтегрована підтримка через міждисциплінарні мобільні команди», який реалізує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні на Прикарпатті працюють Мультидисциплінарні мобільні команди.

Мультидисциплінарна мобільна команда (ММК) – це команда швидкого реагування, що надає соціально-психологічну допомогу сім’ям з дітьми та іншим людям, постраждалим від війни.

Як розповіла у розмові з кореспонденткою “Бліц-Інфо” керівниці однієї з ММК на Прикарпатті Галина Герасимів, їх головне завдання – допомогти ВПО адаптуватися до середовища, допомогти інтегруватися в новому місці та надалі справлятися самим. Команда надає першу психологічну допомогу та психосоціальну підтримку, правову допомогу (консультації), медичну допомогу (консультації, онлайн спілкування з лікарями, направлення в сімейні клініки та інших вузьких спеціалістів). До складу команди входять психолог, соціальний працівник, юрист, медик та водій.

“Територіально ми охоплюємо Івано-Франківську, Богородчанську, Бурштинську, Галицьку і Рогатинську громади. Ми їздимо у найвіддаленіші точки, шукаємо багатодітні сім’ї. Також обслуговуємо центри тимчасового перебування. Ми маємо графік виїздів на місяць і тиждень. Плануємо виїзди залежно від того, що ми можемо запропонувати людям по їх запиту, щоб рівномірно розподілити і гуманітарну допомогу і послуги відповідно до віку дітей, які там знаходяться. На відміну від початку війни, зараз сімей з малими дітьми у віддалених селах в містах менше, адже вони переїздять до Франківська. У віддалених точках залишаються в основному жінки зі старшими дітьми. Також багато дітей зараз перебувають в літніх таборах”,- каже пані Галина.

Керівниця ММК каже, що спочатку вони надавали послуги виключно внутрішньо і вимушено переселеним особам, а тепер ситуація змінилась.

“Ми розуміємо, що наші місцеві сім’ї також потребують допомоги. Тож прикарпатським родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах ми також намагаємося надавати всі послуги (юридичні психологічні, медичні та інші) та гуманітарну допомогу (продуктові набори, гігієнічні, одяг)”,- каже Галина Герасимів.

- Advertisement -

Команді вдалося налагодити співпрацю з місцевими органами влади, та усіма, хто займається роботою з ВПО і допомогою жінкам з дітьми: з центрами зайнятості, захистом прав людини, ювенальною превенцією, дитячими лікарнями, ЦНАПами та ін.    

Галина Герасимів зауважує, що на початку евакуйовані зверталися за допомогою до ММК, щоб задовольнити найперші базові потреби: житло, їжа та медикаменти. Зараз люди все частіше звертаються за психологічною та юридичною допомогою.

“Раніше люди більше зверталися за гуманітарною допомогою, організацією житла. Зараз більше адаптувалися і потребують психологічної допомоги, соціальних контактів. Вони розуміють, що назад немає куди повертатися, за кордон їхати не хочуть, тож шукають роботу, визначаються де будуть жити. Більшість людей на Прикарпатті кажуть, що їм подобається тут і вони хотіли б залишитися”,-  підсумовує керівниця команди.

Як розповідає юристка ММК Наталія Гойсан, внутрішньо переміщені особи активно звертаються до неї за правовою допомогою.

«Найбільш поширеними питаннями з якими звертаються внутрішньо переміщені особи – це оформлення соціальних виплат, допомога у працевлаштуванні, складання документів процесуального характеру», – розповідає юристка.

Команда також проводить заходи для запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству для внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок бойових дій були змушенні покинути власні домівки. Задля цього фахівці команди проводять виїзди до шкіл, громад, фахових закладів, а також приймають участь у відповідних місцевих заходах.

До команди можна звернутися з таких питань:

  • – Перша психологічна допомога та психосоціальна підтримка;
  • – Юридична допомога (консультування);
  • – Соціальна підтримка та соціальне обслуговування;
  • – Медична допомога (консультування, онлайн зв’язок із лікарем);
  • – Надання гуманітарних наборів.

Контактні телефони:

+380960141387;

+380667562858.

Посилання на офіційні соціальні мережі:

https://www.instagram.com/unicef_ukraine/?fbclid=IwAR16KisfOsmIXS2cZrzD8wwknX8YKREDDve-ECCMwOJ6qpnBB_wjCQjtnCo

https://www.facebook.com/HealthRightUkraine

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні