-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як обрати актуальну спеціалізацію в Івано-Франківському медичному університеті: особливості вступу

-Реклама-spot_img
spot_img

Івано-Франківський національний медичний університет заснований ще у 1945 році і є одним з провідних медичних університетів країни.

Університет пропонує різні освітні медичні програми на рівнях бакалавра, магістра та доктора філософії. Тут викладають такі спеціальності, як медицина, стоматологія, фармація, сестринська справа та інші. Окрім того, заклад вищої освіти має власну клінічну базу, де студенти проходять практичну підготовку.

Про нововведення цьогорічної вступної кампанії та нові освітні програми ІФНМУ детальніше розповідає Правді.іф заступник відповідального секретаря Приймальної комісії Ігор Сарапук.

Як обрати актуальну спеціалізацію в Івано-Франківському медичному університеті: особливості вступу

 В ІФНМУ працює значна кількість кваліфікованих викладачів, серед яких багато професорів, докторів наук, кандидатів наук і докторів філософії.

- РЕКЛАМА-

Також виш активно співпрацює з міжнародними медичними установами, що дозволяє студентам брати участь у міжнародних програмах обміну та стажуваннях. Заклад вищої освіти також відомий своїми науковими досягненнями та дослідницькою діяльністю у галузі медицини та охорони здоров’я.

Вступна кампанія на різні рівні вищої медичної освіти

Щодо вступу на бакалаврат необхідним  є складання іспиту НМТ з чотирьох конкурсних предметів. Варто зауважити, що можна використовувати також НМТ за 2022-2023 роки, та ЗНО 2021 року. Обов’язковим під час подачі електронних заяв є написання мотиваційного листа, в якому абітурієнт зазначає мотивацію свого вибору тієї чи іншої спеціальності.

Якщо говорити про магістратуру, вступники повинні здавати двокомпонентний іспит ЄВІ ( іноземна мова та загальні компетентності) в Українському центрі оцінювання якості освіти. Опісля – складають фаховий іспит в університеті.

«Однак, є спеціальності, такі як: «Медицина», «Стоматологія», «Педіатрія», «Фармація, промислова фармація», вступ на котрі відбувається тільки на основі НМТ, минуючи бакалаврат», – наголошує Ігор Сарапук.

За його словами, важливі новозміни відбулись при вступі на аспірантуру. Він проводиться за результатами трьох вступних іспитів:

  • іноземна мова
  • спеціальність
  • презентація дослідницьких пропозицій чи досягнень.

Своєрідним допуском до внутрішнього випробування(в університеті) з іноземної мови є іспит ЄВІ мінімальним результатом 130 балів.

Нові освітні програми

Івано-Франківський національний медичний університет нещодавно додав нові спеціальності до свого освітнього переліку. Серед нових програм є три в межах спеціальності 223 «Медсестринство»:

  • «Косметологія»,
  • «Сестринська справа»
  • «Екстрена медицина/парамедик».

Ці нові спеціальності розширюють можливості для студентів отримати сучасну освіту в галузі охорони здоров’я, що відповідає потребам сьогодення. Вступати на них мають можливість випускники ліцеїв та коледжів.

Програму «Екстрена медицина/парамедик» ліцензували ще рік тому, цьогоріч вже відбувся перший набір і вже викликав зацікавлення абітурієнтів.

В ІФНМУ значна увага приділена реформуванню медсестринської освіти. Вона передбачає на освітній програмі «Сестринська справа» підготовку медичної сестри на рівні європейських стандартів із отримання ступеню вищої освіти – бакалавра. Оскільки медсестра-бакалавр може виконувати функції фахівця, виконавця і управлінця.

Косметологія наразі надзвичайно популярна галузь. Її курс навчання в університеті займає майже 4 роки. Програма навчання передбачає отримання поглиблених знань та фахових умінь із відпрацюванням практичних навичок з лікувальної та естетичної косметології, технології оздоровлення спеціальної та апаратної косметології, аромотерапії, дієтології, методик омолодження та корекції фігури. Навчання проводитиметься як на навчально-практичних базах ІФНМУ, так і в косметологічних закладах міста – партнерів університету.

Щодо освітньої програми «Екстрена медицина/парамедик», тут готують висококваліфікованих фахівців, які володіють актуальними знаннями та практичними навичками у сфері медицини невідкладних станів.

Як обрати актуальну спеціалізацію в Івано-Франківському медичному університеті: особливості вступу

Як стверджує заступник відповідального секретаря Приймальної комісії, Медичний університет отримав ліцензію і вже в цьому навчальному році планує відкрити набір на ще одну важливу і актуальну освітню програму «Ерготерапія», котра увійде до спеціальності 227 «Терапія та реабілітація». Цієї спеціальності в університеті навчаються віднедавна (до семи років), але вона вже стала досить затребуваною серед студентів та в суспільстві зокрема.

Дотепер в університеті готували фахівців спеціалізації «Фізична терапія», котра також входить до спеціальності «Терапія та реабілітація». І вперше минулого року МОН України виділило на цю спеціалізацію досить багато місць державного замовлення:

  • 100 місць – на бакалаврат
  • 40 місць – на магістратуру.

 Вони, в основному,  займаються реабілітацією хворих, відновленням їх функціональної здатності та адаптацією до соціальних умов.

«У порівнянні з попередньою, «Ерготерапія» – це більш витончена освітня програма, яка передбачає відновлення трудових навичок людини, тобто повертає хворого до трудової діяльності», – розповідає Ігор Сарапук.

Як обрати актуальну спеціалізацію в Івано-Франківському медичному університеті: особливості вступу

Співпраця з роботодавцями

Івано-Франківський національний медичний університет активно співпрацює з різними стейкхолдерами, щоб забезпечити високу якість освіти та наукових досліджень.

Стейкхолдерами університету є:

1.Медичні заклади: лікарні, клініки та інші медичні установи співпрацюють з університетом для проведення практичних занять, стажувань та спільних наукових досліджень.

2. Державні установи: міністерства, департаменти охорони здоров’я та інші державні органи допомагають університету в розробці навчальних програм, відповідних сучасним стандартам охорони здоров’я.

3. Міжнародні організації: ІФНМУ бере участь у міжнародних проєктах, що сприяє обміну досвідом та підвищенню рівня медичної освіти. Це також включає програми академічної мобільності для студентів та викладачів.

4. Приватний сектор: фармацевтичні компанії та виробники медичного обладнання співпрацюють з університетом для проведення наукових досліджень, тестувань нових препаратів та технологій.

 5. Громадські організації: університет співпрацює з різними неурядовими організаціями для реалізації соціальних проектів, спрямованих на покращення здоров’я населення та підвищення обізнаності щодо важливих медичних питань.

Ця багатостороння співпраця дозволяє ІФНМУ забезпечувати високий рівень підготовки фахівців, які відповідають сучасним вимогам ринку праці та потребам суспільства.

Детальнішу інформацію дивіться на сайті ІФНМУ

Як обрати актуальну спеціалізацію в Івано-Франківському медичному університеті: особливості вступу

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні