-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як прикарпатцям легше пережити переведення годинника: корисні поради

-Реклама-spot_img
spot_img

Уже цих вихідних ми всією країною переходимо на літній час. Це відбудеться о 3-ій годині в ніч з 27 на 28 березня.

На відміну від “зимового переходу”, переведення годинника на літній час дається людині значно важче. Стрілки годинника доведеться перевести вперед, і ми втрачаємо цілу годину звичного сну.

У перші дні після переходу на літній час збільшується відсоток нещасних випадків, ДТП, серцевих хвороб. Зокрема, дослідження американських вчених підтвердили, що переведення годинника на годину вперед асоціюється із зростанням ризику серцевих нападів на 20-24% у наступні понеділок та вівторок.

- РЕКЛАМА-

Психолог з Івано-Франківська Наталія Чаплинська у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо пояснила, що будь-який перехід годинників дає збій у ритмі “біологічного годинника” людини. Найбільше страждають під час переходу ті, хто хворіє на хронічні захворювання та прив’язаний до приймання ліків.

Це хворі на діабет та серцево-судинні захворювання. Такі люди є дуже емоційно-чутливими до змін в середовищі. Стрес від зміни часу може тривати від трьох днів до місяця, у кожного індивідуально. В середньому людині потрібно два тижні для адаптації”,– пояснює франківка.

Тож пропонуємо прості, але корисні поради про те, як легше звикнути до нового ритму та зменшити вплив переведення годинника на організм.

1. Висипайтеся. 
Лягати спати і вставати вранці необхідно раніше, ніж зазвичай, щоб отримати відчуття того, що ви виспалися. Швидше заснути ввечері допоможе теплий душ, а прокинутися вранці – контрастний. За можливості не буде зайвим і поспати вдень.

2. Знижуйте навантаження, а важливі справи робіть у другій половині дня. 
Поки організм не перелаштується на новий час, особисті біоритми людини тимчасово зміщуються. Тож незалежно від того, жайворонок ви чи сова, складні завдання та прийняття важливих рішень краще відкласти на другу половину дня. Вранці організм ще занадто виснажений. При цьому не забувайте робити перерви протягом робочого дня. Якщо активно займаєтеся спортом, варто також ставитися до себе більш поблажливо.

3. Стежте за своїм харчуванням.
Їжа із усіх факторів впливає на наше самопочуття чи не найбільше. Тож у цей час варто приділити особливу увагу правильному харчуванню. Слід виключити з раціону жирну і гостру їжу, обмежити солодощі. Ні в якому разі не нехтувати сніданком. Бажано споживати більше овочів та фруктів. За день потрібно з’їдати до 400 грамів овочів та фруктів. Це необов’язково мають бути дорогі фрукти, вистачить звичайних яблук, свіжої або квашеної капусти. З огляду на додатковий стрес потрібно обмежити вживання кави, чорного чаю і особливо алкогольних напоїв – краще замінити їх зеленим або трав’яним чаєм.

4. Більше гуляйте на свіжому повітрі.  
Наразі в карантину прогулянки  – це скоріше розкіш, але намагайтеся провітрювати приміщення. По можливості бувайте на свішому повітрі, де немає людей, в лісі, біля озера, або просто виходьте на балкон.
Можна зайнятись фізкультурою на балконі при відкритих вікнах – все це допоможе організму сприятливо закінчити один день і при повних силах розпочати наступний.

5. Женіть від себе погані думки. 
Це правило актуальне завжди, однак особливо воно допоможе у перші тижні після переведення стрілок годинника і після новнини про продовження карантину. Варто уникати або зменшити вплив факторів, які можуть спровокувати стрес (перегляд новин, соцмереж тощо). Слід тимчасово відмовитися від таких збудників психологічного стану, як кава алкоголь та сигарети. Адже усе це може впливати на якість сну і, як наслідок, провокувати погане самопочуття. 

Загалом медики радять не забувати про всім відомі правила здорового способу життя.

У перший тиждень після переведення стрілок годинника лікарі радять обмежити сильні як фізичні, так і психічні навантаження, оскільки у цей час відбувається певна перебудова нервової системи на новий ритм. Її по змозі треба стимулювати  ранковим контрастним душем.

Людям із хронічними захворюваннями, а також тим, хто має підвищений артеріальний тиск, протягом двох-трьох тижнів потрібно ретельніше стежити за своїм станом.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні