-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як у дитини розпізнати перші ознаки COVID-19, – поради від франківського лікаря-педіатра

-Реклама-spot_img
spot_img

Про те, як розпізнати у дітей перші ознаки коронавірусної хвороби, розповіла Оксана Кузенко – лікар вищої кваліфікаційної категорії за фахом «Педіатрія» та «Неонатологія», асистентка кафедри педіатрії Івано-Франківського національного медичного університету, консультантка відділень неонатального блоку обласної дитячої клінічної лікарні.

Оксана Кузенко втім зазначає, пише ПІК, що достеменно невідома статистика захворюваності дітей на COVID-19. Зокрема, у зв’язку із недостатнім охопленням дітей діагностичними тестами. Тож для батьків вкрай загострилось питання – як уберегти дитину від інфікування і як розпізнати перші прояви захворювання, щоб розпочати лікування. 

Прояви інфікування. Вони, на жаль, не дають стовідсоткової уяви, що це саме ковід, каже педіатр. Перебіг коронавірусної хвороби у дітей може мати прояви гострих респіраторних інфекцій, в тому числі сезонних. Водночас є і відмінні симптоми, на які варто звертати увагу батькам.

- РЕКЛАМА-

Часто діти скаржаться на сильний головний біль, слабість, швидку втому. 

До 90% хворих дітей мають підвищення температури тіла та лихоманку. Гарячка може бути як субфебрильною (підвищення температури тіла протягом тривалого часу в межах 37,2—38,0 °C), так і перевищувати 38 градусів. Але початкові симптоми інфекції можуть перебігати й без підвищення температури тіла.

Особливо небезпечними є приєднання до високої гарячки симптомів задишки та ознак дихальної недостатності, що можуть вказувати на розвиток пневмонії.

Тривожним симптомом імовірного інфікування дитини є кашель. Зазвичай сухий або з виділенням незначної кількості мокротиння. Іноді він нагадує кашлюкоподібні напади та ускладнюється синдромом бронхіальної обструкції.

У частини дітей відмічається почервоніння очей та сльозотеча, що свідчить про вірусний кон’юнктивіт – як один із симптомів коронавірусної інфекції.

У невеликої кількості дітей виникає закладеність носа із втратою відчуття запахів та смаку їжі, біль у горлі. Зрідка приєднуються рясні слизові виділення з носа. У частини хворих спостерігається нудота, блювання і біль в животі.

“Що стосується немовлят, то для них характерною ознакою захворювання є млявість, подразливість, неспокій, порушення смоктання, кашель та діарея. Іспанська асоціація педіатрів відмітила можливість виникнення висипу на стопах та китицях у вигляді папул, які поширюються на пальці рук та ніг. Також вчені відмітили епізоди падіння артеріального тиску та ввели новий термін — педіатричний шок. При появі подібних симптомів у дітей батькам слід негайно звернутися по медичну допомогу”, – підкреслює Оксана Кузенко.

За її словами, практика лікування хвороби в нашій області, в Україні та в інших країнах свідчить про те, що перебіг хвороби у дітей є симптоматично легшим. Але групу ризику складають новонароджені, діти до року, а також діти, які мали тяжкі форми пневмонії або ж страждають на хронічні недуги (муковісцидоз, туберкульоз, цукровий діабет, ожиріння, ревматоїдний артрит, онкологічні захворювання).

До слова, хлопчика, який помер у Коломиї, минулого року лікували від пневмонії із застосуванням кисневої терапії.

“Хочу сказати, що британські та американські вчені описали пов’язане із ковід-19 захворювання, що супроводжувалося наступними симптомами: висока гарячка протягом 5 днів і більше, кореподібний або скарлатиноподібний висип, біль у тілі, абдомінальний біль, набряклі та болючі лімфатичні вузли шиї, сухі розтріскані губи, кон’юнктивіт, набряклі китиці та стопи, аритмія та тахікардія. Це захворювання верифіковано як синдром Кавасакі, що є постінфекційним проявом коронавірусу та пов’язане з накопиченням великої кількості специфічних антитіл проти збудника”, – пояснює педіатр.

Якщо ж дитина захворіла, радить лікарка, слід обмежити контакт з дідусями та бабусями, а також з людьми із груп ризику.

“Потурбуйтеся, щоб малеча якомога менше контактувала із різними поверхнями на прогулянках. Слідкуйте за тим, щоб дитина зайвий раз не торкалась обличчя, носа, рота та очей. При перших тривожних симптомах одразу звертайтесь до лікаря та будьте з ним на зв’язку”, – радить спеціалістка.

Дуже важливо забезпечити дитині повноцінне харчування. Має бути щоденне вологе прибирання кімнати та її провітрювання. При підтвердженні захворювання на ковід потрібно виконувати всі рекомендації лікаря. При погіршенні стану дитини негайно викликати швидку допомогу.

Водночас за будь-яких обставин батьки мають бути налаштовані позитивно, адже психоемоційний стан дитини залежить від настрою рідних, наголосила медик.

-РЕКЛАМА-

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні