Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як у Франківську п’яні водії від патрульної поліції "косять": популярні прийоми

-Реклама-spot_img
spot_img

КУРС зібрав найбільш поширені прийоми водіїв-порушників, які намагаються уникнути відповідальності і покарання за їзду в нетверезому стані.

Як у Франківську п’яні водії від патрульної поліції "косять": популярні прийоми
Про не тільки поширені, а й оригінальні прийоми порушників КУРСу розповів речник обласної патрульної поліції Микола Гурак.

Дати драла

Найчастіше п’яні водії просто пробують втекти від поліції. Прийом не надто ефективний, ще й небезпечний. Перегони, як правило, закінчуються на користь патрульних: порушників правил дорожнього руху блокують допоміжні екіпажі поліції. Або ж зупиняють паркани і дерева.
Інший різновид п’яних водіїв при зустрічі з патрульними кидає авто і тікає від нього подалі. Це “заєць”, мовою поліцейських, “побіг в поле”. В поле часто тікають буквально, залишаючи в авто і ключі, і документи, і так само нетверезих пасажирів. У місті “зайці” переважно поважно відходять від машини, мовляв, не моя і за кермом був не я. Патрульних, щоправда, це не переконує.

Пересісти і робити покер фейс

Другий за поширенням водійський прийом уникнути покарання за нетверезе водіння – пересісти на сидіння пасажира і в розмові з патрульними робити покер фейс, “щиро” вдаючи саму невинність.

Водії, якщо встигають, міняються місцями із пасажирами – найчастіше їм допомагають “відкосити” родичі чи друзі. Для трюку перевтілення треба зупинити авто, ця обставина – на користь патрульних. У дев’яти з десяти випадків водіїв застають у процесі.
 

- Advertisement -

Відмовитися від освідчення і тиснути на патрульних

Третій “лайфхак” – відмовитися від освідчення. Мотивувати можна, скажімо, складними життєвими обставинами. Натиснути на жалість, викликати співчуття. Так, у Франківську впродовж минулого року 8 разів зупиняли молодого чоловіка, який пояснював, що п’є і не може не пити через нерозділене кохання. Однак аргумент “вона мене не любить!” ані поліція, ані суд до уваги не взяли. Машину закоханого щоразу евакуювали на штрафмайданчик і складали протокол за ст. 130 (“керування транспортним засобом у нетверезому стані”). Суд у всіх випадках визнав відкинутого коханця винним і призначав штраф. На цей час драму поглиблює 120 тис. грн несплачених ним штрафів.
Ще одна жаліслива історія: чоловік, якого також не раз зупиняли п’яним, пояснював, що “має грамоту від Ющенка і кожен день їздить на могилу до своєї дружини”. На могилі, звісно, мусить випити за упокій душі. Але поліцейські не розчулилися.
 

Грати дурня

Часто нетверезим водіям відбирає мову чи пам’ять. Двічі франківські патрульні затримували даму, яка при зустрічі з ними п’яною за кермом забувала… рідну мову.
Франківчанка, що приїхала в гості до родичів з Америки, заледве ворушила язиком і відмовлялася говорити українською. Кількадесят хвилин англійського діалогу з поліцейськими усе ж таки завершилися для неї конфіскацією авто з протоколом.
 

“Кейс” від священиків

Типове виправдання нетверезих отців за кермом – святе причастя. Всі священики, які впали в око патрульним поліцейським, бо кермували напідпитку, пояснювали свій стан специфікою “роботи”. Мовляв, мусять допити за парафіянами залишки призначеного для причастя вина. Рідше нарікають на хвороби, які потребували серцевих крапель на алкоголі.
 

Зустрічне звинувачення

Це досить оригінальний прийом – звинуватити патрульних. При чому звинувачення абсурдні – у нападі, домаганнях чи крадіжці, наприклад, коштовностей.
Так, прокуратура розслідує  справу, в якій патрульних звинувачують за ст. 185 ч. 2 та 365-2 (перевищення службових обов’язків). Йдеться про резонансний випадок, коли патрульні зупинили авто з нетверезою парою – голова жінки лежала на колінах у чоловіка. Поліцейським пасажирка спочатку заявила, що плаче, а потім звинуватила їх у крадіжці діамантів і сапфірів з бардачка машини.


У всіх цих та подібних випадках головним аргументом патрульних є відео – з реєстратора чи нагрудних камер стеження. “До протоколів за ст. 130 в суд ми додаємо свої відео,  – пояснює Микола Гурак,  – навіть якщо суд не заявляє таку вимогу. Підкріпити свідчення відеофіксацією – це передовсім у наших інтересах”.
Документуючи випадки кермування в стані алкогольного сп’яніння, де водії відмовляються від освідчення на алкоголь, поліцейські посилаються також і на свідчення очевидців. Це також бере до уваги суд.
Коли патрульні заступають на чергування, то отримують нагрудні камери стеження. Але, буває, не встигають їх увімкнути при алярмі. Реєстратори, трапляється, виходять з ладу. Окрім того, для всіх авто обласної патрульної поліції реєстраторів все ще бракує.
У суді відсутність доказової бази розглядається як обставина на користь водія. Тому не кожен п’яний за кермом, навіть якщо і затриманий, то покараний.
За минулий рік патрульна поліція області передала до суду за ст. 130 ч.1 – 1230 протоколів, за ч. 2 цієї статті – 76, ч. 3 – 15 та ч. 4 – 2.
В суді 734 водія позбулися права керування на термін від одного до 10 років.
247 протоколів скасували. З них – 120 за відсутністю події адміністративного правопорушення. Ще 110 водіїв уникнули покарання, бо закінчилися строки розгляду.

Сімох п’яних суд передав на поруки трудовим колективам. Так, одного безробітного, що в стані сп’яніння кермував “Мерседесом”, віддали на виховання за місцем проживання Черніївській сільській раді – вона має відзвітувати суду, як вплинула на порушника. Ще три справи закрили за “малозначність”, за ст. 22 КУАП.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні