Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як у Лисці працює реабілітаційне відділення

-Реклама-spot_img
spot_img

60 пацієнтів стаціонару і 58 амбулаторних від початку 2023 року пройшли реабілітацію у відділенні фізичної та реабілітаційної медицини Лисецької лікарні, що на Івано-Франківщині.

З хворими працює мультидисциплінарна команда лікарів-ерготерапевтів, фізичних терапевтів, психологів, логопедів, терапевтів мови й мовлення. Реабілітацію проходять як цивільні, так і військові, пише Правда.іф з посиланням на Суспільне.

З її слів, у відділенні фізичної та реабілітаційної медицини працюють 26 спеціалістів. Приймати пацієнтів почали з 1 січня 2023 року.

Леся Пилипів

“На базі лікарні було відкрите нове реабілітаційне відділення з цілодобовим наглядом на 20 ліжок. У ньому надається відповідна реабілітаційна медична допомога пацієнтам з ураженнями опорно-рухового апарату, а також реабілітація поранених військових. Відділення реабілітації має сучасне обладнання, кабінети фізичної терапії, ерготерапії, також працюють терапевти мови та мовлення, надається психологічна допомога”, — говорить Леся Пилипів.

Військовослужбовець на позивний Тарасік з 20 липня 2023 року проходить реабілітацію у медзакладі. З його слів, мінно-вибухове поранення отримав у квітні 2022 року. Зараз, каже, служить на Донеччині й періодично проходить лікування і реабілітацію.

“Проходжу різні фізичні вправи, навантаження і відчуваю: дійсно відновлюються м’язи, рухи. В мене тривалий час стояла пластина, бо дві кістки роздроблені, і я ходити взагалі майже не міг. Тут, на реабілітації, дівчата стараються, щоб ми стали на ноги. І мені реально легше. До того ж масажі, різні імпульси в іншому відділенні”, — каже військовий.

- Advertisement -
Військовий на позивний Тарасік

З воїном працює мультидисциплінарна команда спеціалістів, розповідає лікарка фізичної та реабілітаційної медицини Лисецької лікарні Наталія Сенчак.

“Ми призначили йому курси фізіотерапії, масажу і лікувально-фізичної культури. Займаються з ним спеціалісти в залі для відновлення м’язової сили та рівноваги, оскільки він ходив до того з милицею. Ми прагнемо допомогти йому відновити рівновагу, щоб боєць залишив милицю і ходив уже без неї”, — розповідає Наталія Сенчак.

На ремонт та закупівлю обладнання для реабілітаційного відділення Лисецької лікарні витратили 1 млн 200 тис. грн, говорить виконувач обов’язків директора закладу Зенон Макота. З його слів, обладнання на ще 1 млн грн планують закупити.

“Поточні ремонти в коридорі та у всіх палатах ми зробили самі. Є деякі палати, де робили капітальний ремонт, реконструкцію. Нам допомагала селищна рада. Орієнтовно 100 тис. грн пішло на поточний ремонт з наших лікарняних грошей і 1 млн 100 тис. грн виділила селищна рада нашої громади. Тут зараз є місця для 20 лежачих людей, і ми ще маємо запасні палати на другому поверсі. Тобто можемо розширюватися, якщо буде така потреба. 10-20 ліжок знову можемо зробити”, — каже Зенон Макота.

За словами голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлани Онищук, відділення фізичної та реабілітаційної медицини в Лисецькій лікарні — це 21 реабілітаційний центр в області, законтрактований службою здоров’я НСЗУ.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні