pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

Як виглядає Собор Паризької Богоматері після пожежі: фото і відео22 Кві, 15:38

Увечері 15 квітня весь світ затамував подих і спостерігав, як у Парижі страшна пожежа охопила Собор Паризької Богоматері. Рятувальникам вдалося загасити вогонь лише через 9 годин, проте храм зазнав серйозних ушкоджень, а дах повністю вигорів. Під час ліквідації пожежі постраждали пожежник і двоє поліцейських.

Як виглядає Собор Паризької Богоматері після пожежі

Пожежа у Нотр-Дамі спалахнула  надвечір 15 квітня. За попередніми даними, причиною займання стали реставраційні роботи, які тут розпочалися на початку квітня. Французькі поліцейські додають, що вогонь міг спалахнути через проблеми з електрикою, зокрема, від короткого замикання у частині будівлі, де проводили реконструкцію.

Вогонь безповоротно знищив велику частину внутрішніх конструкцій Собору, також обвалилася частина шпилю та дах. Проте, завдяки злагодженій і чіткій роботі пожежників, вдалося зберегти кам’яну частину храму, каркас та дві вежі.


Вигляд Нотр-Даму після пожежі згори

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв відновити собор впродовж п’яти років. Кошти на відновлення Нотр-Даму вже збирають люди по усьому світу, а лідери країн заявили про готовність допомогти у відбудові храму. Небайдужі вже перерахували понад 700 мільйонів євро  на реставрацію Собору, і продовжують збирати кошти й надалі.

Так, глава Міністерства культури Євген Нищук заявив, що Україна готова максимально швидко направити своїх кращих фахівців та реставраторів для робіт з відновлення собору Паризької Богоматері

Водночас, у мережі вже опублікували перші фото зсередини Собору Паризької Богоматері після пожежі.


Пожежники загасили вогонь у Нотр-Дамі

Під час пожежі вдалося врятувати найцінніші реліквії – терновий вінець Ісуса Христа, вівтар і вівтарний хрест Нотр-Дама, туніку святого Людовіка та кілька картин.


Собор Паризької Богоматері після пожежі: вигляд всередині


Згоріла покрівля Нотр-Даму

Джерело

(Visited 106 times, 1 visits today)