Які інтелектуальні розваги полюбляють івано-франківці

Як поєднати приємне з корисним? Розслабитися після напруженого робочого дня, здобути нові знання та отримати порцію азарту? І все це – без зайвих зусиль? На ці питання є лише одна відповідь: ігри розуму, або ж ігри інтелекту. В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності. Найбільший попит мають пабні вікторини, або ж пабквізи. Та не забувають франківці і про старе добре «Що? Де? Коли?». «Галицький кореспондент» розповідає про різноманіття інтелектуального спорту в Івано-Франківську.

«Mind Game»

Якось хлопці сиділи в одному львівському закладі і подумали: а чому б не об’єднати приємне з корисним? І придумали таку гру, як Mind Game. Як не дивно, перший Mind Game грали не у Львові, а в Тернополі. Коли там це дало хороші плоди, франшиза переїхала до Львова та Івано-Франківська.

Так розпочалася історія першого в Івано-Франківську пабквізу. Франшиза з’явилася в нашому місті два роки тому завдяки Сергієві Савчюку. Він розповідає, що працював з 13-ти років, здебільшого у сфері торгівлі. І коли вперше зіткнувся з інтелектуальними іграми, подумав: а чому б їх не продавати?

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Сергій Савчюк

«Я почав з малого – спершу корпоративні ігри. Потім – сезонні для гравців нашого міста. А далі все закрутилося», – згадує Сергій.

«Починалося все як хобі, адже перші прибутки важко було назвати великими. Це так – аби з голоду не померти (сміється). Але сьогодні воно приносить достойний дохід», – додає він.

«Mind Game», або ж «Ігри розуму» – це розважально-інтелектуальний проект у стилі паб-квізу. Тут акцент – на розважальній частині. Від «Що? Де? Коли?» ця гра відрізняється побудовою питань. Якщо у першому випадку гравці дають відповіді, ґрунтуючись на поглиблених знаннях, то у квізі більшість завдань можна «взяти» логікою.

«Mind Game» сміливо можна вважати спортом, – переконує Сергій Савчюк. – В Івано-Франківську пройшло вже 5 сезонів гри. Також місто є чотирикратним чемпіоном всеукраїнської ліги Mind Game».

Крім Івано-Франківська, франшиза «Mind Game» діє у Тернополі, Луцьку, Львові та Трускавці.

«У кожному місті є сезон, який складається з 10 ігор. Після цього проводимо загальну гру в одному з міст, де є цей квіз. Минулого сезону в нас грало 25 команд. Десять із них ми відправили на всеукраїнську гру», – розповідає Сергій Савчюк.

Правила гри прості – користуватися знаннями і логікою, не користуватися ґаджетами. За використання «всезнаючого гугла» передбачена дискваліфікація. Тобто команда взагалі покидає гру або ж не бере участі в одному з турів.

«Тут яскраво діє спортивний принцип чесності. Нема сенсу грати, коли ти маєш за спиною «дядька гугла», який знає все. Це переходить усі межі порядності, і ти не відчуваєш кайфу від перемоги. А команди-суперниці не сприймають тебе як справжнього переможця», – пояснює Сергій Савчюк.

Гра складається з дев’яти турів по 10 запитань. Питання бувають як текстові, так і аудіо-, відео- та фото-. За один рік проводять два сезони. У перерві між сезонами бувають тематичні ігри на кшталт «хелловінських» чи «різдвяних».

«Злим генієм», який вигадує питання на кожну гру, є сам Сергій Савчюк та співорганізаторка квізу в Івано-Франківську Наталя Савчюк. Частково питання приходять зі Львова.

«Сидиш в інтернеті, наче нецікаво, а потім відкриваєш бозна-яке посилання, а там купа інформації. І думаєш: ага, це може бути запитанням, і це може бути», – каже Сергій.

Організатори наголошують: підказка є в самому запитанні. Головне – уважно його прочитати. Наприклад:

Існує більше 10-ти можливих варіантів ЙОГО. ЙОГО назва походить від латинського слова, що означає в перекладі «боргова книжка». Найпоширеніші в нас отримали імена давнього політичного діяча та Папи Римського. Назвіть ЙОГО.

Відповідь: календар.

Хоча організатори «Mind Game» і роблять ставку на розважальну частину, кожна гра переповнена азартом та конкуренцією.

«Не раз бувало так, що стою біля команди, а хтось із гравців на емоціях кричить: «Я знаю правильну відповідь!» А потім сам же хапається за голову і думає: «Боже! Біля мене сидять 3-4 команди, і хтось міг почути», – розповідає Сергій Савчюк.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Новорічна гра МГ

В Івано-Франківську є своя турнірна таблиця «Mind Game», або ж рейтинг. Він діє протягом одного сезону. Ті команди, які брали участь у сезоні в інших містах, займають свої позиції, які вони здобули на останній грі. За підсумками сезону, команда-переможець отримує грошовий приз і безліч подарунків від партнерів.

Також «Mind Game» відзначається оригінальними назвами команд-учасниць: «Біблос», «Погнута каска», «Тай таке», «Тівово». В цілому таких зараз налічують більше 30.

«ГлуздоГерць»

А от для любителів складніших завдань в Івано-Франківську існує «ГлуздоГерць» – суміш пабквізу та «Що? Де? Коли?». Ця гра до нас також прийшла зі Львова. Її організаторами в Івано-Франківську стали троє друзів: Артем Колосов (він же ведучий ігор – ред.), Кіріл Дьох та Олексій Тунтула.

«Ідея привезти франшизу з’явилася у Львові. Від інших квізів «ГлуздоГерць» відрізняється контентом. Скажімо, в нас теж є інтерактивні тури – фото-, відео-, аудіо-. Та, попри все, наголос ми робимо на текстові запитання, які моментами нагадують «Що? Де? Коли?». Але в турах вони об’єднані певною темою, тож у гравців більше підказок, ніж у «Що? Де? Коли?», – розповідає Кіріл Дьох.

Назва квізу, на перший погляд, складна, а насправді легко пояснюється: «глузд» – розум, «герць» – козацький поєдинок. Організатори кажуть, тут акцент роблять на інтелектуальну частину.

«Мотивація організувати щось своє у нас з’явилася через відсутність вибору дозвілля. На той час в Івано-Франківську існував лише «Mind Game». Спортивного «Що? Де? Коли?» уже не було. Ми почали думати, як організувати свій квіз. Хотілося щось робити, аби у гравців було більше можливостей», – пояснює Артем Колосов.

«ГлуздоГерць» в Івано-Франківську з’явився трохи більше року тому. Його правила такі ж прості, як і в «Mind Game» – ніяких ґаджетів.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Учасники тематичного ГГ Хеллоувін

«Це спорт. Ми за те, щоб змагання були чесними. Якщо в класичному спорті є допінг, то тут це ґаджети. Ми все-таки думаємо, що всі гравці шляхетні, відповідно, вони не будуть цим займатися. Та час від часу все ж перевіряємо учасників», – каже Кіріл Дьох.

«Поки що в нас не було випадків, коли хтось скаржився на використання суперниками ґаджетів. Але якби таке сталося, наприклад, було помічене використання додатка «Шазам» у музичному турі, то класичний підхід – ануляція туру для команди-порушника. Щодо дискваліфікації – коли буде прецедент, тоді можна буде про це говорити», – додає він.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Кіріл Дьох

Структура «ГлуздоГерцю» нагадує «Mind Game»: вісім турів по 10 запитань. Серед них графічні та аудіотури. Родзинкою квізу є «конекшн» – тур, коли, окрім відповіді на питання, потрібно відгадати ще й спільну тему.

Зараз в Івано-Франківську триває другий сезон. Проводяться і тематичні тури, як-от на тему «Поттеріани», або ж музичний квіз «ГлуздоГреммі». Справжньою новинкою у світі інтелектуальних ігор Івано-Франківська став «ГерцьФМ» – квіз, який повністю складався з аудіотурів.

Питання на ігри здебільшого приходять зі Львова. Та івано-франківські організатори не дають їх гравцям, поки не перевірять особисто.

«ГлуздоГерць – це, перш за все, увага до дрібниць. Ми – не абсолютна франшиза. До нас приходить пакет (питань – ред.), і ми починаємо його тестувати. Якщо зустрічаємо сумнівне питання, перепитуємо у львівських організаторів. Часто міняли навіть цілі тури. Хочемо бачити такий кінцевий продукт, який би ми самі хотіли придбати», – каже Кіріл Дьох.

«Питання писати важко. Хоч це і хобі, ми хочемо робити продукт якісно, приділяти увагу деталям. Якщо говорити про того ж Гаррі Поттера, то цей пакет писали дуже довго – з весни до літа. Під нього робили абсолютно новий дизайн слайдів, усю поліграфію. Все це розробляли під один-єдиний квіз, який грали лише раз і більше не будемо. Це дуже непросто. І це стосується кожної гри «ГлуздоГерць», – наголошує Артем Колосов.

Приклад запитання:

В’язниця міста Менсфілд, штат Огайо, функціонувала з 1910 до 1990 року, а відомою стала вже після її закриття завдяки Френку та Стівену. Назвіть прізвище хоча б одного з цих людей.

Відповідь: Френк Дарабонт, Стівен Кінг. Йдеться про в’язницю «Шоушенк».

А от команди-учасниці «ГлуздоГерцю» переважно ті ж, що і в «Mind Game». Серед найсильніших – «Погнута каска», «Якби не райтер», «Тівово», «Борсук-єретик», «Тай таке».

Хлопці поділилися ексклюзивними планами на початок 2019 року – мають на меті організувати «інтелектуальну битву» між «ГлуздоГерцем» та «Mind Game». Та в якому форматі це відбудеться, наразі не розголошують.

А от стосовно прибутковості, організатори кажуть: «ГлуздоГерць» важко назвати бізнесом. Втім у них зовсім інша місія.

«Коли організовуєш інтелектуальні ігри і допомагаєш людям провести дозвілля, щось почерпнути для себе – це все­-таки щось хороше. І такого хорошого в Івано-Франківську хотілося б бачити більше», – каже Кіріл Дьох.

«Дев’ятий вал»

«Наймолодшим» квізом в Івано-Франківську є «Дев’ятий вал». Організовує його однойменна студія квізів. Окрім цього, вона є майданчиком для проведення ігор спортивного «Що? Де? Коли?» української ліги «Bee Clever».

Її засновниками стали активні гравці «Mind Game» та «ГлуздоГерцю» – капітан команди «Тай таке» Максим Чкадуа та гравець команди «Погнута каска» Григорій Федосенко.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
9 вал

«В якийсь момент ми зрозуміли, що готові не просто грати, а й організовувати власні квізи», – розповідає Максим Чкадуа.

«Мій досвід гравця налічує уже 8 років. І я бачу, наскільки Івано-Франківськ наразі потребує такої інтелектуальної розваги. Тому вирішив не тільки користуватися продуктом, який хтось надає, а й дати свій додатковий продукт, щоб у людей був вибір. Хоча при цьому ми ні з ким не конкуруємо. Тобто це ще один додатковий захід, де можна гарно відпочити», – додає Григорій Федосенко.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Григорій Федосенко

Хлопці пояснюють: їхні квізи від «Mind Game» та «ГлуздоГерцю» нічим принципово не відрізняються. Різниця лише в структурі гри та складніших питаннях. «Дев’ятий вал» схиляється до формату класичного британського пабквізу, що поєднує в собі логічне мислення і точні знання.

А от спортивне «Що? Де? Коли?» має свій сталий формат. Гра складається з трьох турів по 12 питань. На відміну від квізів, питання на екран не виводяться – їх зачитує ведучий. А це значно складніше. Найчастіше запитання бувають текстовими, дуже рідко – з якимись роздатковими матеріалами (аудіо-, фото-, відео-).

Питання на «Що? Де? Коли?» готують організатори ліги «Bee Clever» у Києві. Вони ж відповідають за якість.

І хоч студія квізів «Дев’ятий вал» з’явилася порівняно недавно, вона вже встигла провести три етапи «Що? Де? Коли?» та кілька однойменних квізів.

Стрімка популярність

Не можна не відзначити стрімкий ріст популярності інтелектуальних ігор в Івано-Франківську. Ці ігри викликають бурхливе обговорення у соціальних мережах, залучають все більшу кількість учасників різних вікових категорій та професій. Організатори квізів пояснюють цей феномен по-різному, але сходяться на одному – інтелектуальний спорт уже став справжнім трендом.

«Можна сказати, що інтелектуальні ігри стали трендом в Івано-Франківську. Ми були першими в місті, і спочатку було дуже важко. Стартували з 6-7 команд, а в другому сезоні їх стало 14. Зараз між гравцями є налагоджений контакт, тож все відбувається набагато простіше», – каже організатор «Mind Game» Сергій Савчюк.

«Можна говорити, що цей вид відпочинку набирає обертів. У нас немає якихось PR-кампаній, ми не висимо на сітілайтах. Тут все відбувається з уст в уста. Ріст популярності – це результат роботи всього попереднього року», – вважає співорганізатор «ГлуздоГерцю» Артем Колосов.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Артем Колосов

«Всі люди люблять змагатися, всі люди люблять вправлятися в інтелекті, всі люди є азартними. І пабквізи, і «Що? Де? Коли?» – це спосіб провести час корисно, спосіб частково реалізувати свій інтелектуальний потенціал і можливість провести час з азартом. Це захоплює», – переконаний співорганізатор студії квізів «Дев’ятий вал» Максим Чкадуа.

Пов’язане зображення
Максим Чкадуа

Роман СТЕЛЬМАХ

(Visited 118 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9046

загрузка...

У Тлумацькому районі знайшли одну з найрідкісніших рослин світу (фотофакт) 13:43

У Тлумацькому районі Івано-Франківської області, в межах Дністровського регіонального ландшафтного парку, минулого тижня Ян Ролечек з друзями науковцями-ботаніками з чеського університуту (м. Брно), знайши одну з найрідкісніших рослин світу –...

Поліція просить упізнати, чоловіка, який вчора загинув під колесами іномарки на Богородчанщині (фото 18+) 13:40

Як писали ЗМІ раніше, у Богородчанському районі в ніч на вівторок АУДІ смертельно травмував пішохода. ДТП сталася близько 22:30 22 квітня між Богородчанами та селом Старуня. 26-річний водій “АУДІ А-6” вчинив наїзд на...

У високогір’ї Карпат активно висаджують молодий ліс (фоторепортаж) 13:11

Лісівники ДП «Гринявське лісове господарство» розпочали весняну посадку. Традиційно озеленили спочатку територію Білоберізької школи. Інженер по лісових культурах Іван Рильчук та помічник лісничого Устеріцького лісництва Володимир Ватаманюк провели учням 7...

У центрі Івано-Франківська розгорнули благодійний ярмарок (фоторепортаж) 12:40

На Площі Ринок у Івано-Франківську калуські майстрині хендмейду проводять ярмарок, аби зібрати кошти на лікування дівчинки з “кришталевою хворобою”, інформує Правда.іф. “Це благодійний ярмарок, за участю БО “Час добре і...

Чому чемпіонка Європи з Коломиї пішла захищати Україну в зоні ООС (відеофакт) 11:13

22 квітня на Фейсбук-сторінці 10-ої гірсько-штурмової бригади опублікували відеоролик про коломийську спортсменку, яка добровільно поїхала на схід боронити українську землю від ворогів. Чемпіонка Європи, Майстер спорту України міжнародного класу Ірина “Кася”...

Франківців закликають берегти парк Шевченка (фоторепортаж) 11:12

Франківців закликають берегти парк Шевченка. Про це повідомила Руслана Василюк у соцмережі Facebook. "Дуже прикро робити такий пост, але мушу звертатися до свідомих мешканців та відвідувачів парку Шевченка, Муніципальна Варта Івано Франківськ, Патрульна...

В Івано-Франківський апеляційний суд "підкинули" конверт із невідомою порошкоподібною речовиною (фото) 11:03

Невідома особа залишила на столі в кабінеті відділу загального діловодства лист. Працівник з подивом взяв його в руки і зрозумів, що в середині конверта знаходиться порошкоподібна речовина! І почав діяти....

"Формула успіху - безмежна любов до дітей",- у Івано-Франківську нагородити "Вчителів року" (фоторепортаж) 10:39

Сьогодні у Івано-Франківську відбулося нагородження "Вчитель року". Вчителі були номіновані у таких номінаціях: "Географія", "Захист Вітчизни", "Учитель інклюзивного класу", "Французька мова" та "Основи здоров'я", повідомляє Правда.іф. Цього року було додано...

Впродовж минулої доби на Прикарпатті зареєстровано 10 пожеж (фоторепортаж) 09:39

За минулу добу в області зареєстровано 10 пожеж: - 22.04.2019 о 07.50 год. Снятинський р-н, смт. Заболотів, вул. Богданова. Пожежа крівлі та перекриття господарської будівлі. - 22.04.2019 о 13.18 год....

«Лікування допомагає»: онкохвора мати двох дітей розповіла про позитивні зміни 00:32

Онкохвора мешканка Нововолинська, мама двох неповнолітніх дочок Тетяна Куценко повідомила, що завдяки лікуванню в її організмі відбулися позитивні зміни. Про це вона написала на своїй сторінці у «Фейсбуці». Нагадаємо, влітку...

Як виглядає Собор Паризької Богоматері після пожежі: фото і відео 15:38

Увечері 15 квітня весь світ затамував подих і спостерігав, як у Парижі страшна пожежа охопила Собор Паризької Богоматері. Рятувальникам вдалося загасити вогонь лише через 9 годин, проте храм зазнав серйозних...

Благодійники закликають прикарпатців долучитися до збору коштів на поїздку для вихованців інтернатів 13:58

Вихованці Коломийського, Залучанського та Погонянського будинків-інтернатів їдуть у паломницький тур до Меджугор’є! Поїздка відбудеться 05 червня 2019 року. Щоб здійснити цю поїздку дуже потрібна Ваша допомога! Кожного з вихованців буде...

Мешканець села на Богородчанщині відзначив 100-літній ювілей (фотофакт) 00:13

18 квітня Юрій Дирів з села Глибоке Богородчанського району відзначив столітній ювілей. Сотий день народження чоловік зустрів у колі рідних. Доля подарувала чоловіку складний життєвий шлях. Народився Юрій Дмитрович 18...

Як студенти-іноземці у Франківську писанки розмальовували (фоторепортаж) 23:26 1 коментар

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу іноземні студенти вчилися розмальовувати писанки. Цьогоріч іноземці з Гани, Нігерії, Еквадору, Індії й Іраку вперше вчились власноруч розмалювати традиційні українські Великодні писанки. До цього...

На Калущині будують модульну лабораторію і монумент захисникам України 22:54

У селі Підмихайля Калуського району збудують модульну амбулаторію. На будівництво нової амбулаторії монопрактики у селі Підмихайля виділили близько 6 млн грн. Новицька ОТГ виділила 100 тис. грн, інформує прес-служба Калуської...

Прикарпатці допомогли сім’ї з Вінничини, яка змушена жити у хліву зі свинею через горе-батька (фоторепортаж) 22:38 2 коментарі

Родина з села Носківці Жмеринського району живе у хліві. Cталося це через біологічного батька дітей, який ледь не вбив їх матір та підпалив будинок у березні поточного року. Доньку та...

У Франківську освятили капличку поруч із новим мостом на Пасічну (фоторепортаж) 21:45

У суботу, 20 квітня, Владика Володимир Війтишин освятив каплицю Божого Милосердя на вул. Хіміків. Капличку встановили поруч із будовою нового мосту через річку Бистрицю Солотвинську. “Я вірю, що силою нашої віри, нашої...

На території Палацу Потоцьких почали встановлювати арену для забав (фоторепортаж) 20:36

До дня міста у дворі перед Палацом Потоцьких почали монтувати сферичний намет. Споруда слугуватиме майданчиком, на якому проходитимуть різні дійства, повідомляє міський голова Руслан Марцінків у Фейсбук. “Послужить він, поки...

Легенди Станиславова: Якби не зарядили дощі 19:53 1 коментар

У листопаді 1934 року в Станиславові сталося вбивство, яке жваво висвітлювалось у пресі. Один із журналістів влучно зауважив, що трагедії могло б і не статися, якби не тривалі дощі. До...

Прикарпатська Спілка письменників отримала нового голову (фоторепортаж) 19:24

Очільницею спілки письменників Івано-Франківщини стала поетеса Світлана Бреславська. Про це у мережі Фейсбук повідомив міський голова Руслан Марцінків. За Бреславську віддали голоси 33 членів обласної спілки НСПУ. “Вітаємо пані Світлану з...
  • ріел ІФ виринаюча