Які інтелектуальні розваги полюбляють івано-франківці

Як поєднати приємне з корисним? Розслабитися після напруженого робочого дня, здобути нові знання та отримати порцію азарту? І все це – без зайвих зусиль? На ці питання є лише одна відповідь: ігри розуму, або ж ігри інтелекту. В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності. Найбільший попит мають пабні вікторини, або ж пабквізи. Та не забувають франківці і про старе добре «Що? Де? Коли?». «Галицький кореспондент» розповідає про різноманіття інтелектуального спорту в Івано-Франківську.

«Mind Game»

Якось хлопці сиділи в одному львівському закладі і подумали: а чому б не об’єднати приємне з корисним? І придумали таку гру, як Mind Game. Як не дивно, перший Mind Game грали не у Львові, а в Тернополі. Коли там це дало хороші плоди, франшиза переїхала до Львова та Івано-Франківська.

Так розпочалася історія першого в Івано-Франківську пабквізу. Франшиза з’явилася в нашому місті два роки тому завдяки Сергієві Савчюку. Він розповідає, що працював з 13-ти років, здебільшого у сфері торгівлі. І коли вперше зіткнувся з інтелектуальними іграми, подумав: а чому б їх не продавати?

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Сергій Савчюк

«Я почав з малого – спершу корпоративні ігри. Потім – сезонні для гравців нашого міста. А далі все закрутилося», – згадує Сергій.

«Починалося все як хобі, адже перші прибутки важко було назвати великими. Це так – аби з голоду не померти (сміється). Але сьогодні воно приносить достойний дохід», – додає він.

«Mind Game», або ж «Ігри розуму» – це розважально-інтелектуальний проект у стилі паб-квізу. Тут акцент – на розважальній частині. Від «Що? Де? Коли?» ця гра відрізняється побудовою питань. Якщо у першому випадку гравці дають відповіді, ґрунтуючись на поглиблених знаннях, то у квізі більшість завдань можна «взяти» логікою.

«Mind Game» сміливо можна вважати спортом, – переконує Сергій Савчюк. – В Івано-Франківську пройшло вже 5 сезонів гри. Також місто є чотирикратним чемпіоном всеукраїнської ліги Mind Game».

Крім Івано-Франківська, франшиза «Mind Game» діє у Тернополі, Луцьку, Львові та Трускавці.

«У кожному місті є сезон, який складається з 10 ігор. Після цього проводимо загальну гру в одному з міст, де є цей квіз. Минулого сезону в нас грало 25 команд. Десять із них ми відправили на всеукраїнську гру», – розповідає Сергій Савчюк.

Правила гри прості – користуватися знаннями і логікою, не користуватися ґаджетами. За використання «всезнаючого гугла» передбачена дискваліфікація. Тобто команда взагалі покидає гру або ж не бере участі в одному з турів.

«Тут яскраво діє спортивний принцип чесності. Нема сенсу грати, коли ти маєш за спиною «дядька гугла», який знає все. Це переходить усі межі порядності, і ти не відчуваєш кайфу від перемоги. А команди-суперниці не сприймають тебе як справжнього переможця», – пояснює Сергій Савчюк.

Гра складається з дев’яти турів по 10 запитань. Питання бувають як текстові, так і аудіо-, відео- та фото-. За один рік проводять два сезони. У перерві між сезонами бувають тематичні ігри на кшталт «хелловінських» чи «різдвяних».

«Злим генієм», який вигадує питання на кожну гру, є сам Сергій Савчюк та співорганізаторка квізу в Івано-Франківську Наталя Савчюк. Частково питання приходять зі Львова.

«Сидиш в інтернеті, наче нецікаво, а потім відкриваєш бозна-яке посилання, а там купа інформації. І думаєш: ага, це може бути запитанням, і це може бути», – каже Сергій.

Організатори наголошують: підказка є в самому запитанні. Головне – уважно його прочитати. Наприклад:

Існує більше 10-ти можливих варіантів ЙОГО. ЙОГО назва походить від латинського слова, що означає в перекладі «боргова книжка». Найпоширеніші в нас отримали імена давнього політичного діяча та Папи Римського. Назвіть ЙОГО.

Відповідь: календар.

Хоча організатори «Mind Game» і роблять ставку на розважальну частину, кожна гра переповнена азартом та конкуренцією.

«Не раз бувало так, що стою біля команди, а хтось із гравців на емоціях кричить: «Я знаю правильну відповідь!» А потім сам же хапається за голову і думає: «Боже! Біля мене сидять 3-4 команди, і хтось міг почути», – розповідає Сергій Савчюк.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Новорічна гра МГ

В Івано-Франківську є своя турнірна таблиця «Mind Game», або ж рейтинг. Він діє протягом одного сезону. Ті команди, які брали участь у сезоні в інших містах, займають свої позиції, які вони здобули на останній грі. За підсумками сезону, команда-переможець отримує грошовий приз і безліч подарунків від партнерів.

Також «Mind Game» відзначається оригінальними назвами команд-учасниць: «Біблос», «Погнута каска», «Тай таке», «Тівово». В цілому таких зараз налічують більше 30.

«ГлуздоГерць»

А от для любителів складніших завдань в Івано-Франківську існує «ГлуздоГерць» – суміш пабквізу та «Що? Де? Коли?». Ця гра до нас також прийшла зі Львова. Її організаторами в Івано-Франківську стали троє друзів: Артем Колосов (він же ведучий ігор – ред.), Кіріл Дьох та Олексій Тунтула.

«Ідея привезти франшизу з’явилася у Львові. Від інших квізів «ГлуздоГерць» відрізняється контентом. Скажімо, в нас теж є інтерактивні тури – фото-, відео-, аудіо-. Та, попри все, наголос ми робимо на текстові запитання, які моментами нагадують «Що? Де? Коли?». Але в турах вони об’єднані певною темою, тож у гравців більше підказок, ніж у «Що? Де? Коли?», – розповідає Кіріл Дьох.

Назва квізу, на перший погляд, складна, а насправді легко пояснюється: «глузд» – розум, «герць» – козацький поєдинок. Організатори кажуть, тут акцент роблять на інтелектуальну частину.

«Мотивація організувати щось своє у нас з’явилася через відсутність вибору дозвілля. На той час в Івано-Франківську існував лише «Mind Game». Спортивного «Що? Де? Коли?» уже не було. Ми почали думати, як організувати свій квіз. Хотілося щось робити, аби у гравців було більше можливостей», – пояснює Артем Колосов.

«ГлуздоГерць» в Івано-Франківську з’явився трохи більше року тому. Його правила такі ж прості, як і в «Mind Game» – ніяких ґаджетів.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Учасники тематичного ГГ Хеллоувін

«Це спорт. Ми за те, щоб змагання були чесними. Якщо в класичному спорті є допінг, то тут це ґаджети. Ми все-таки думаємо, що всі гравці шляхетні, відповідно, вони не будуть цим займатися. Та час від часу все ж перевіряємо учасників», – каже Кіріл Дьох.

«Поки що в нас не було випадків, коли хтось скаржився на використання суперниками ґаджетів. Але якби таке сталося, наприклад, було помічене використання додатка «Шазам» у музичному турі, то класичний підхід – ануляція туру для команди-порушника. Щодо дискваліфікації – коли буде прецедент, тоді можна буде про це говорити», – додає він.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Кіріл Дьох

Структура «ГлуздоГерцю» нагадує «Mind Game»: вісім турів по 10 запитань. Серед них графічні та аудіотури. Родзинкою квізу є «конекшн» – тур, коли, окрім відповіді на питання, потрібно відгадати ще й спільну тему.

Зараз в Івано-Франківську триває другий сезон. Проводяться і тематичні тури, як-от на тему «Поттеріани», або ж музичний квіз «ГлуздоГреммі». Справжньою новинкою у світі інтелектуальних ігор Івано-Франківська став «ГерцьФМ» – квіз, який повністю складався з аудіотурів.

Питання на ігри здебільшого приходять зі Львова. Та івано-франківські організатори не дають їх гравцям, поки не перевірять особисто.

«ГлуздоГерць – це, перш за все, увага до дрібниць. Ми – не абсолютна франшиза. До нас приходить пакет (питань – ред.), і ми починаємо його тестувати. Якщо зустрічаємо сумнівне питання, перепитуємо у львівських організаторів. Часто міняли навіть цілі тури. Хочемо бачити такий кінцевий продукт, який би ми самі хотіли придбати», – каже Кіріл Дьох.

«Питання писати важко. Хоч це і хобі, ми хочемо робити продукт якісно, приділяти увагу деталям. Якщо говорити про того ж Гаррі Поттера, то цей пакет писали дуже довго – з весни до літа. Під нього робили абсолютно новий дизайн слайдів, усю поліграфію. Все це розробляли під один-єдиний квіз, який грали лише раз і більше не будемо. Це дуже непросто. І це стосується кожної гри «ГлуздоГерць», – наголошує Артем Колосов.

Приклад запитання:

В’язниця міста Менсфілд, штат Огайо, функціонувала з 1910 до 1990 року, а відомою стала вже після її закриття завдяки Френку та Стівену. Назвіть прізвище хоча б одного з цих людей.

Відповідь: Френк Дарабонт, Стівен Кінг. Йдеться про в’язницю «Шоушенк».

А от команди-учасниці «ГлуздоГерцю» переважно ті ж, що і в «Mind Game». Серед найсильніших – «Погнута каска», «Якби не райтер», «Тівово», «Борсук-єретик», «Тай таке».

Хлопці поділилися ексклюзивними планами на початок 2019 року – мають на меті організувати «інтелектуальну битву» між «ГлуздоГерцем» та «Mind Game». Та в якому форматі це відбудеться, наразі не розголошують.

А от стосовно прибутковості, організатори кажуть: «ГлуздоГерць» важко назвати бізнесом. Втім у них зовсім інша місія.

«Коли організовуєш інтелектуальні ігри і допомагаєш людям провести дозвілля, щось почерпнути для себе – це все­-таки щось хороше. І такого хорошого в Івано-Франківську хотілося б бачити більше», – каже Кіріл Дьох.

«Дев’ятий вал»

«Наймолодшим» квізом в Івано-Франківську є «Дев’ятий вал». Організовує його однойменна студія квізів. Окрім цього, вона є майданчиком для проведення ігор спортивного «Що? Де? Коли?» української ліги «Bee Clever».

Її засновниками стали активні гравці «Mind Game» та «ГлуздоГерцю» – капітан команди «Тай таке» Максим Чкадуа та гравець команди «Погнута каска» Григорій Федосенко.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
9 вал

«В якийсь момент ми зрозуміли, що готові не просто грати, а й організовувати власні квізи», – розповідає Максим Чкадуа.

«Мій досвід гравця налічує уже 8 років. І я бачу, наскільки Івано-Франківськ наразі потребує такої інтелектуальної розваги. Тому вирішив не тільки користуватися продуктом, який хтось надає, а й дати свій додатковий продукт, щоб у людей був вибір. Хоча при цьому ми ні з ким не конкуруємо. Тобто це ще один додатковий захід, де можна гарно відпочити», – додає Григорій Федосенко.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Григорій Федосенко

Хлопці пояснюють: їхні квізи від «Mind Game» та «ГлуздоГерцю» нічим принципово не відрізняються. Різниця лише в структурі гри та складніших питаннях. «Дев’ятий вал» схиляється до формату класичного британського пабквізу, що поєднує в собі логічне мислення і точні знання.

А от спортивне «Що? Де? Коли?» має свій сталий формат. Гра складається з трьох турів по 12 питань. На відміну від квізів, питання на екран не виводяться – їх зачитує ведучий. А це значно складніше. Найчастіше запитання бувають текстовими, дуже рідко – з якимись роздатковими матеріалами (аудіо-, фото-, відео-).

Питання на «Що? Де? Коли?» готують організатори ліги «Bee Clever» у Києві. Вони ж відповідають за якість.

І хоч студія квізів «Дев’ятий вал» з’явилася порівняно недавно, вона вже встигла провести три етапи «Що? Де? Коли?» та кілька однойменних квізів.

Стрімка популярність

Не можна не відзначити стрімкий ріст популярності інтелектуальних ігор в Івано-Франківську. Ці ігри викликають бурхливе обговорення у соціальних мережах, залучають все більшу кількість учасників різних вікових категорій та професій. Організатори квізів пояснюють цей феномен по-різному, але сходяться на одному – інтелектуальний спорт уже став справжнім трендом.

«Можна сказати, що інтелектуальні ігри стали трендом в Івано-Франківську. Ми були першими в місті, і спочатку було дуже важко. Стартували з 6-7 команд, а в другому сезоні їх стало 14. Зараз між гравцями є налагоджений контакт, тож все відбувається набагато простіше», – каже організатор «Mind Game» Сергій Савчюк.

«Можна говорити, що цей вид відпочинку набирає обертів. У нас немає якихось PR-кампаній, ми не висимо на сітілайтах. Тут все відбувається з уст в уста. Ріст популярності – це результат роботи всього попереднього року», – вважає співорганізатор «ГлуздоГерцю» Артем Колосов.

Результат пошуку зображень за запитом "В Івано-Франківську цей вид дозвілля, чи то пак вид спорту, за останній рік набув шаленої популярності."
Артем Колосов

«Всі люди люблять змагатися, всі люди люблять вправлятися в інтелекті, всі люди є азартними. І пабквізи, і «Що? Де? Коли?» – це спосіб провести час корисно, спосіб частково реалізувати свій інтелектуальний потенціал і можливість провести час з азартом. Це захоплює», – переконаний співорганізатор студії квізів «Дев’ятий вал» Максим Чкадуа.

Пов’язане зображення
Максим Чкадуа

Роман СТЕЛЬМАХ

(Visited 80 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7749

загрузка...

“Коляжа на Видорші”: як гуцули колядують на Водохреща дотримуючись стародавніх традицій (фото+відео) 00:21

Вранці до церкви Різдва Пресвятої Богородиці, яка була збудована ще у 1719 році, на спільну молитву збираються місцеві та гості. Серед них своїм вбранням вирізняються колядники, яких буває зазвичай більше...

На Івано-Франківщині колоритно попрощалися з Різдвом (фото+відео) 23:14

Журналісти подалися у святковий день у гори та дізналися, як святкують Богоявлення на Прикарпатті. Помилуватися їхніми традиціями з'їжджаються гості звідусіль. На річці Рибниця у селі Яворів, що на Прикарпатті, щорічно...

Зірковий франківець Юрій Горбунов комічно порівняв себе зараз та 10 років тому (фотофакт) 22:37

Відомий актор, телеведучий, шоумен, гуморист та продюсер Юрій Горбунов долучилася до флешмобу “10 years change”. Фото зірка опублікувала в соціальній мережі інстаграм. На знімку з 2009 року Горбунов постає перед...

Давня історія й містика: 7 найзагадковіших будинків Івано-Франківська (фоторепортаж) 22:09

Кожен давній будинок Івано-Франківська таїть у собі цілу повість. Та є особливі кам’яниці – з незвичайною історією, повною загадок і навіть містики. +Дирекція залізниць Під захистом вищих сил Красивий будинок...

Одинока мати з Прикарпаття потребує коштів на термінову операцію 21:45

Кузьм'як Леся Степанівна, 1969 року народження, жителька міста Галич потребує операції у Києві. Прикарпатка - одинока мати, яка виховує двох неповнолітніх синів віком 14 років. Про це в мережі повідомляє Ksyu...

Відомий український боксер Василь Ломаченко відпочиває на Прикарпатті (фотофакт) 20:23 1 коментар

Чемпіон світу в легкій вазі за версіями WBA і WBO Василь Ломаченко (12-1, 9 KO) наразі відпочиває у Карпатах, інформує WestNews. Український боксер катається на лижах на найвідомішому курорті в наших горах. Як відомо, свій наступний бій Ломаченко проведе проти...

Британський науковець провів воркшоп у франківському виші (фоторепортаж) 19:35

17 січня  викладачі й працівники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу під керівництвом досвідченого тренера – доктора Річарда Томлінса з університету Ковентрі (Великобританія) навчались розробляти швидкі прототипи.  Про програму, в рамках якої в стінах ІФНТУНГ відбувся його...

В обласному центрі проголосували за створення Івано-Франківської ОТГ (фотофакт) 18:44 2 коментарі

У суботу, 19 січня, в Івано-Франківську відбулися громадські збори, де обговорили можливість створення Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади.   На зборах йшлося про перспективу об’єднання Івано-Франківська з містом Тисмениця, а також...

Відома франківчанка Ірма Вітовська показала фото 10-річної давності (фотофакт) 18:11 1 коментар

Акторка Ірма Вітовська долучилася до флешмобу “10 years change”. Зірка опублікувала в соціальній мережі фейсбук фото 10-річної давності. 2009-2019 – долучаюсь до флешмобу. Коралі назавжди, – підписала світлини Ірма.  ...

Франківський мандрівник зробив сокири для притулків у Карпатах 17:56

У більшості цих хатинок немає ані пили, ані сокири. У такому разі й дрова там не з‘являться аж ніяк. І ви, шукаючи порятунку і прийшовши у таку хатинку, замерзнете, бо...

“Місто повинно розширювати свою територію”, – Марцінків про створення Івано-Франківської ОТГ (фоторепортаж) 17:28 10 коментарів

У суботу, 19 січня, в Івано-Франківську відбулися громадські збори, де обговорювалась можливість створення Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади. На зборах йшлося про перспективу об’єднання Івано-Франківська з містом Тисмениця, а також селами...

«У нас в селі живуть ґазди», – Вовчинець не хоче приєднуватися до Франківська (фоторепортаж) 16:57 3 коментарі

В неділю, 20 січня, у Вовчинці зібрали збори села аби обговорити можливість утворення Вовчинецької ОТГ. Напередодні у школі №25 в Івано-Франківську провели громадські слухання з приводу можливості утворення Франківської ОТГ....

Івано-франківський скульптор розповів свою нову колекцію іграшок із політичним підтекстом «Обідранці» (відео) 16:39

Його мініатюрні «пам’ятники за життя» розлітаються по Україні та світі як гарячі пиріжки. Феномен крафтової майстерні рукотворів з полімерної глини «Теплі іграшки» розкриває івано-франківський скульптор- мультиплікатор Богдан Савлюк. Від домашньої...

В Івано-Франківську запрацював ще один оригінальний фаст-фуд (фоторепортаж) 15:53 2 коментарі

Вчорау місті відбулось офіційне відкриття кафе швидкого харчування «Брамборак». Особливістю закладу є унікальні страви. Усі вони різноманітні, проте, готуються на основі одного продукту. ««Brambor» - це картопля чеською мовою. Українці...

В мережу виклали казкові світлини міського озера з висоти пташиного польоту (фоторепортаж) 14:49 3 коментарі

Зима – чудова пора року. Все навколо накриває сніжна пелена, повітря стає чистим і морозним. Франківець Руслан Веселий виклав у мережі Facebook неймовірні світлини замерзлого зимового озера з висоти пташиного польоту. "Троха розбавлю сьогоднішню стрічку...

В Яремче громадський порядок охоронятиме окрема гірсько-патрульна рота Нацгвардії (фоторепортаж) 13:40

Військовослужбовці окремої гірсько-патрульної роти військової частини 1241 Західного оперативно-територіального об’єднання приступили до виконання служби з охорони громадського порядку в місті Яремче Івано-Франківської області. Про це йдеться на сторінці Національної гвардії...

Правоохоронці просять упізнати чоловіка, який сьогодні загинув поблизу Бурштина (фотофакт) 13:28

Правоохоронці Галицького відділення поліції просять допомогти встaновити особу чоловіка, який зaгинув під колесaми вантажного aвтомобіля 20 січня.   ДТП трапилась близько 1 години ночі на автодорозі Н-09 сполученням «Мукачево-Львів». Йдеться...

У Івано-Франківську вшанували кіборгів (фоторепортаж) 12:42 3 коментарі

Сьогодні, 20 січня, відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. У Івано-Франківську вшанували героїв, які в січні 2015-го, в запеклих боях воювали за Донецький аеропорт, пише Правда.іф. Кіборги героїчно захищали Донецький...

Пролітаючи над: Церква Успіння Пресвятої Богородиці в Крилосі (відеофакт) 12:37

Село Крилос на Івано-Франківщині, у середні віки – Галич, столиця Галицько-Волинської держави. Місцева церква Успіння Пресвятої Богородиці збудована з кам’яних блоків давнішого Успенського собору, відомого ще з XII століття, пише Zбруч...

Неподалік Бурштина на дорозі загинув пішохід 10:43 1 коментар

Станом на 8:00 20 січня проїзд дорогами державного значення Івано-Франківськоі області забезпечений. На ліквідації заметів (на Р-21, 37-40 км) та ліквідації слизькості на всіх інших автошляхах працювала техніка підрядних підприємств...
  • ріел ІФ виринаюча