Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Яким має бути робочий стіл для школяра вдома

-Реклама-spot_img
spot_img

Шкільна освіта дитини ведеться по двох одночасно важливих сценаріях: уроки в школі та робота вдома над завданнями. Тому батькам важливо створити найкомфортніші домашні умови для навчання та творчості. Спершу, важливо звернути увагу на письмовий навчальний стіл зі стільцем.

Різновиди письмових столів

Для навчальної зони у дитячій кімнаті зазвичай відводять менше місця, ніж для ігор, тому вибір столу повинен визначатися перш за все розмірами та конфігурацією. За такими показниками варто розглянути кутові столи для школярів, оскільки вони економлять місце в кімнаті й зазвичай розташовуються в добре освітленому місці біля вікна.

Якщо немає можливості зробити кут приміщення робочим, можна розглянути і інші види столів:

- Advertisement -
  • прямий з одною тумбою;
  • прямий з двома тумбами;
  • стіл-парта трансформер;
  • стіл з надбудовою.

Зручна конфігурація столу для школяра

Велике значення для вибору має вік дитини. Якщо це період початкових класів, оптимальним варіантом буде парта чи стіл-трансформер з регульованою поверхнею і регульованим стільцем, щоб можна було з ростом школяра підлаштовувати рівень робочого місця.

Для підлітка буде більш актуальним кутовий стіл з полицями і місцем для комп’ютера від меблевої фабрики Viskonta. Полиці для великої кількості книжок можна буде з часом додати окремими модулями над столом. Прямі моделі столів актуальні для менш завантаженної роботи. Щоб збільшити кількість місць для приладдя, виробники створюють модульні тумби з шухлядами на колесах, які можна пересувати по кімнаті на зручне місце.

Розміри письмового столу

Найкращий розмір письмового столу для дітей – 85-100 см завширшки й 60-85 см завглибшки. Старшокласникам знадобиться довший стіл під розташування комп’ютера і монітора. Щоб судити точніше, спробуйте посадити дитину за парту, і якщо її ноги можуть вільно згинатися під прямим кутом, а лікті можуть спиратися на стільницю, то розмір відповідний. Висота поверхні залежить від зросту школяра. Учню до 130 см потрібна парта висотою 50-55 см, а підлітку зростом 160-175 см – дорослі габарити в 70-80 см.

Шкільний вік у дитини відзначається дуже активним ростом кісток, тому розмір робочого столу впливає на розвиток опорно-рухового апарату. Тому важливо, щоб дитина сиділа за столом з правильною поставою. Якщо стільниця занадто низька, може виникнути сколіоз, якщо занадто висока – лікті і плечі завжди підняті, що може викликати м’язову напругу і біль у спині після довгого сидіння.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні