pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

З нагоди 100-річчя проголошення ЗУНР у Франківську відбулися урочистості (фоторепортаж)01 Лис, 13:49

ьогодні в Україні відзначають 100-ту річницю проголошення ЗУНР. Це свято є особливим для нашого міста, адже протягом кількох місяців столиця ЗУНРу була саме в Станіславові.

Святкові заходи традиційно розпочалися з урочистої ходи мешканців міста. Кілька сотень франківців від адмінбудинку та залізничного вокзалу одночасно вирушили до пам’ятника діячам ЗУНР. Там пройшло святкове віче, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Як зауважив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, сьогоднішнє свято є однією з багатьох переможних сторінок в історії нашої держави.

«Це велична подія для всіх українців та для мешканців Івано-Франківська, адже Станіславів найдовше був столицею Західно-Української Народної Республіки. Саме тоді, 1 листопада українці показали, що ми готові до зриву, Листопадевого Чину. 1 листопада у Львові українці взяли владу зі зброєю в руках. Полякам здавалось, що українці ніколи не повстануть і не створять своєї сильної, могутньої держави. Однак українці показали, що вони здатні вибороти собі свободу», – зауважив міський голова.

За його словами, якби не події 100-річної давності, українці б не мали зараз влади.

 

(Visited 203 times, 1 visits today)