З шоу-бізнесу в політику: які зірки ідуть в Раду нового скликання і хто уже мав мандат (фото)

Представники українського шоу-бізнесу іноді змінюють творчу кар’єру на крісло у Верховній Раді. Проте не всім вистачає наснаги “відсидіти” у ньому хоча б до кінця скликання. Розповідаємо, хто з зірок уже випробовував себе у політиці і хто планує зробити це у Раді нового скликання.

Світлана Білоножко, Сергій Притула, Жан Беленюк

Хто з відомих українців збирається в Раду?

В оприлюднених списках партій бачимо чимало облич, нових для політики, проте відомих в інших сферах. Зокрема, до парламенту збираються відомі представники шоу-бізнесу, художники, спортсмени та актори.

Сергій Притула, “Голос”

Вакарчук, Притула
Сергій Притула відомий своєю активною громадянською позицією

Шоумен – номер 30 партії, лідером якої є співак Святослав Вакарчук. Свою мотивацію він пояснив тим, що бажає, щоб його діти жили і працювали в цій країні. Тому він хоче докласти до цього зусиль, “щоб потім совість не гризла”.

Якби мені подобалося все, що відбувається в українській політиці останнім часом, а зараз – і поготів, я, мабуть, би цього (балотування в раду, – 24 канал) не робив. Виходити з власної зони комфорту – це не дуже приємно. Але я хотів би бути корисним цій країні і її людям. Маючи певний кредит довіри від вас, я думаю, що можу на це наважитися, – пояснив Сергій Притула.

При цьому Притула наголосив, що почувається достатньо фінансово незалежним для того, щоб гарантувати: його похід до парламенту “не є спробою заробити додатковий карбованець”.

Шоумен обрав “Голос”, тому що “у списку партії ви не знайдете колишніх народних депутатів, не побачите там людей, які збираються лобіювати інтереси якихось олігархів чи фінансово-промислових груп”.

Гео Лерос, “Слуга народу”

Гео Лерос
Гео Лерос є автором багатьох популярних муралів у Києві

Художник та режисер, відомий автор низки київських муралів, балотується під номером 23 партії. Він не приховував своєї прихильності до Володимира Зеленського ще під час передвиборчої кампанії. Те, що у тридцятці партії “Слуга народу” – саме його ім’я, художник підтвердив на своїй сторінці у Facebook.

“Коли у 2015 році я у системі “гугл” набрав ключові слова “київ стріт арт” та “юкрейн стріт арт”, мені видало близько 70 тисяч згадувань, сьогодні ця цифра – близько 60 мільйонів згадувань. Це ті позитивні згадування про нашу державу, яких нам так не вистачає”, – написав він, очевидно, окреслюючи напрямок своєї діяльності.

 

Світлана і Віталій Білоножки
Подружжя Білоножків хочуть боротися за розвиток культури і збільшення пенсій

Народні артисти про свій намір іти в політику разом з Ігорем Смешком повідомили у коментарі одному з телеканалів. Своє рішення вони пояснили тим, що “уже наспівалися”.

Хочу, щоби не було недолугостей в законі про інтелектуальну власність, згуртувати людей, якщо там будуть симпатики до культури. Також хочу закон про меценатство, щоб зробити легшим життя артистів, бо вони дійсно кинуті останньою владою,
– розповів Віталій Білоножко про свої плани.

Його дружина Світлана додала: якщо пройдуть до Ради – будуть лобіювати інтереси пенсіонерів, оскільки зараз вони самі ними є.

Під якими номерами подружжя потрапить у списки, поки що невідомо.

Жан Беленюк, “Слуга народу”

Жан Беленюк
Жан Беленюк буде розвивати спорт

Спортсмен, борець греко-римського стилю – номер 10 у партії. Беленюк розповів, що планує розвивати український спорт, “щоб наша нація була здорова, спортивна і показувала високі результати на міжнародних аренах”.

“Я голосував за Зеленського. І я бачу можливість змінити ситуацію лише з ними”, – пояснив спортсмен.

Юрій Корявченков, “Слуга народу”

Юзік
“Юзік” висуватиметься за “мажоритаркою”

Актор “Кварталу 95”, більше відомий як “Юзік”, буде висуватися по мажоритарному окрузі у Кривому Розі.

Сам актор своє висунення у ЗМІ не коментував, однак керівник передвиборчого штабу партії Олександр Корнієнко зазначав, що “Юзік” також протягом тривалого часу був адміністратором студії “Квартал 95” – “тобто у нього є ці якості”.

Вже не вперше балотуються в Раду також народний артист України Богдан Бенюк (ВО “Свобода”) та Оксана Білозір (БПП “Солідарність”). Співак та ректор КНУКіМ Михайло Поплавський у Раді також не вперше. Принаймні, якщо йому вдасться пройти цього разу. Проте зараз він іде в парламент як лідер “Аграрної партії”.

Хто мав мандат у минулих скликаннях?

Святослав Вакарчук, НУ–НС

Вакарчук
Святослав Вакарчук пішов із Ради, “щоб залишитися собою”

Лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук у 2007 році став депутатом Верховної Ради від блоку “Наша Україна – Народна самооборона” (засновник – Віктор Ющенко), у списку якого він був під 15 номером. До цього співак виступав на концертах на підтримку Віктора Ющенка та брав активну участь у Помаранчевій революції.

Також виконавець був членом Комітету ВР з питань свободи слова та інформації й членом груп з міжпарламентських зв’язків.

За перший рік роботи Вакарчук виступив у парламенті п’ять разів. Він не подавав законопроектів, лише дві поправки, одна з яких була врахована (до Закону “Про обмеження реклами тютюну та алкоголю”).

16 грудня 2008 року співак добровільно склав депутатські повноваження і пояснив це рішення тим, що “не хотів втратити себе”.

Політичне життя країни звузилося до безжальної боротьби за владу. Її жертвами стають не лише моральні принципи, а й національні інтереси, про які так часто говорять політики всіх кольорів і таборів. За таких умов єдиний шлях бути собою – це піти, – зазначив Вакарчук.

Наразі співак готується зайти у парламент як лідер партії “Голос”.

Руслана Лижичко, “Наша Україна”

Руслана
Руслана Лижичко “витримала” у ВР трохи більше року

Співачка, переможниця Євробачення у 2004 році, Руслана з квітня 2006 року була №5 у списку депутатів від блоку “Наша Україна” (засновник – Віктор Ющенко). Вона у цей час також очолювала підкомітет з питань інформаційного забезпечення європейської та євроатлантичної інтеграції Комітету з питань європейської інтеграції. У червні 2007 року Руслана склала депутатські повноваження.

Коли я відчула, що навколо відбувається лише клоунада і цирк, я і перестала ходити в парламент. І автоматично, коли Раду розпустили, пішла звідти і перехрестилася, вирішивши, що в таких махінаціях участі я більше брати не буду,
– пояснила вона своє рішення.

Виконавиця відома своєю активною підтримкою політичних акцій та мітингів. Зокрема, під час Помаранчевої революції у грудні 2004 року, вона провела численні зустрічі з депутатами парламенту від різних країн у Страсбурзі та два брифінги у залі Європарламенту. Під час цих зустрічей Руслана закликала європейських спостерігачів відвідати Україну на переголосування другого туру президентських виборів.

Також вона стала однією з ключових фігур Євромайдану – на підтримку тоді опозиційних сил співачка фактично щодня проводила виступи, зі сцени закликаючи людей не відступати та триматися разом.

Злата Огнєвіч, “Радикальна партія”

Огнєвіч
Злата Огнєвіч переконана, що депутатам не цікава культура, бо вона “не приносить грошей”

Співачка Злата Огнєвіч у листопаді 2014 року стала народним депутатом від фракції “Радикальної партії” Олега Ляшка. Вона очолювала підкомітет з питань творчої діяльності, мистецтв, культурно-просвітницької політики Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.

Виконавиця не голосувала за законопроект, що накладав обмеження на право трансляції російських кінофільмів та законопроект про обов’язкове володіння держслужбовцями українською мовою.

10 листопада 2015 року Злата Огнєвіч склала депутатські повноваження.

За останній рік я бачу, як у цьому парламенті замість спільної законотворчої діяльності створюються непопулярні лобістські законопроекти, ведеться політична війна одного політичного угруповання з іншим, відстоюються інтереси тих чи інших хазяїв. В такій ситуації культура і законотворчість нікому не потрібні, адже вона, на ваш погляд, не принесе тих грошей, до яких ви всі звикли. А культура – це не гроші, а набагато більше. В цих обставинах я, як культурний діяч, не бачу своєї користі, – пояснила своє рішення співачка.

Таїсія Повалій, Партія регіонів

Повалій
Таїсія Повалій у Раді “прославилася” поїздкою до Держдуми Росії

Співачка Таїсія Повалій у 2012 році зайняла друге місце в партійному списку Партії регіонів. У парламенті вона також стала членом Комітету з питань культури і духовності.

Тогочасний прем’єр-міністр Микола Азаров пояснив другий номер Повалій тим, що “партії потрібна людина, яка б представляла культуру України та була фахівцем у культурній сфері”.

17 вересня 2014 року разом з групою депутатів “За мир та стабільність” Повалій відвідала Держдуму Росії. Низка українських політиків назвала цю поїздку “неповагою до України”, а Головне слідче управління МВС відкрило кримінальне провадження за статтею про посягання на територіальну цілісність України.

Після Революції Гідності (у 2014 році) Таїсія Повалій покинула ряди Партії регіонів та зайнялася творчою кар’єрою.

Оксана Білозір, “Наша Україна”, БПП

Білозір
Оксана Білозір займається політикою уже понад 16 років

Артистка Оксана Білозір – одна з небагатьох представників українського шоу-бізнесу, чию політичну кар’єру можна назвати тривалою. Співачка була народним депутатом Верховної Ради від блоку “Наша Україна” (2002 – 2012 рік) та у різні роки очолювала підкомітет з питань міжпарламентських зв’язків, двосторонніх та багатосторонніх відносин Комітету у закордонних справах, а також – підкомітет з євроатлантичного співробітництва.

Крім того, Білозір у 2005 році була міністром культури і мистецтв (з лютого по травень) та міністром культури і туризму України (травень – вересень). У жовтні 2005 року з’явилася інформація про отруєння співачки. Вона назвала це “замахом на життя” і за фактом інциденту було порушено кримінальну справу, проте згодом її закрили на прохання самої Білозір.

У травні 2016 року Оксану Білозір включили до списку партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” під № 80. Після дострокового припинення депутатських повноважень Юрія Луценка, вона стала народним депутатом.

Варто зазначити, що Оксана Білозір є хрещеною матір’ю двох доньок Петра Порошенка – Олександри та Євгенії.

Михайло Поплавський, “Воля народу”


На сцені Михайла Поплавського можна було побачити частіше, ніж у ВР

“Співочий ректор” Михайло Поплавський вперше став народним депутатом у 2002 році (висувався по Кіровоградській області). Тоді ж він був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Загалом, протягом 2002–2005 років, Поплавський був членом депутатських Фракцій “Єдина Україна” та “Трудова Україна”.

З 15 січня 2014 року він – нардеп-самовисуванець по одномандатному округу (Черкащина). Голосував за закони про диктатуру, однак підтримав проект Постанови про засудження застосування насильства, що призвело до загибелі мирних громадян України, а також Постанову про самоусунення Януковича від виконання конституційних повноважень.

На парламентських виборах 2014 року увійшов до депутатської групи “Воля народу”, у якій перебуває і зараз.

За статистикою відвідувань ВР, багато засідань депутат прогулює.

Як уже згадувалося, наразі він іде в Раду як лідер “Аграрної партії”.

Остап Ступка, “Україна – Вперед!”


Політична кар’єра Остапа Ступки закінчилася, фактично навіть не розпочавшись

Актор Остап Ступка у серпні 2012 року приєднався до партії Наталії Королевської “Україна — Вперед!”, за списком якої балотувався до Верховної Ради.

Своє рішення йти в політику Ступка пояснив тим, що хоче сприяти розвитку української культури.

У парламенті я не буду робити політику на культурі, а займуся розвитком культурної політики. Я вірю в майбутнє української культури. У нас є величезний потенціал для розвитку, – зазначав він.

Проте, за результатами парламентських виборів 2012 року, Наталія Королевська та її соратники до Ради не потрапили.

Навіщо знаменитостям політика?

Політолог Василь Яблонський явище появи “зірок” у політиці пояснює передусім тим, що очільники партій намагаються їх викоритати у своїх цілях.

Політики використовують знаменитостей (не обов’язково співаки, це можуть бути відомі лікарі чи інші люди популярних професій) для посилення рейтингу та для демонстрації підтримки з їхнього боку. Це дає відсотки для подальшого голосування на виборах. Проте мало хто із митців витримує цю діяльність – вони не стають повноцінними депутатами, а, швидше, ширмою для того, щоб притягувати виборця,
– пояснив експерт.

Рейтинг

Джерело

(Visited 194 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Я за Слугу народу +1

  Гість,

  ше чорних в раді бракувало

   Гість,

   Цей чорний більше українець ніж ти тварюка.Він країну прославляє.в честь нього гімн країни за кордоном лунає.ти бик з села.тікай з Франківська.ви місто культурне засмерджуєте

    Гість,

    Зразу видно культуру цього пана якій обзиває власний народ биком і селом ти забув що ідеш в європу!!!

  Гість,

  Чорний не є українцем він не чисто кровний!!! Україна для Українців Пам’ятай чужинець тут господарь україниць

   Гість,

   Націоналісти загавкали.Пси голодні.Де ви тепер?Вас сук бандерівських на Схід гнати треба.Там покажете свій патріотичний характер.Але ви боягузи,все якось за кутом ховаєтесь.Ви не здатні на справи патріотів,ви негідники,злодії в вишиванках,нема для вас місця в ВР.Зникне ваша нечисть.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5984

загрузка...

Автономні генератори: види і характеристики станцій на різних видах палива 07:28

Автономний генератор — відмінне джерело енергії, використовувати котре можна для резервного або основного харчування на віддалених об'єктах. Щоб він повністю справлявся з покладеними завданнями, потрібно при виборі оцінити цілий перелік...

Центрвиборчком зареєстрував усіх кандидатів від Аграрної партії Поплавського 19:13

Центральна виборча комісія зареєструвала 174 кандидата у народні депутати України, включених до виборчого списку Аграрної партії України, котрий очолює Михайло Поплавський. У загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних...

Для кортежу прем'єра Гройсмана поліцейські призупинили рух в центрі Києва (фото) 16:30

Бронированный "Мерседес", в котором ездит Владимир Гройсман, сопровождает три авто. Кортеж премьер-министра Владимира Гройсмана около 11.45 появился на улице Физкультуры. Полицейские для быстрого проезда машин чиновника, по традиции, придерживали автопоток....

Люди Коломойського? Франківський активіст закликав провести дебати між Шевченком і Сторожуком, щоб показати що вони не підставні кандидати 15:53 7 коментарів

У соціальній мережі Фейсбук Myron Dmytryk у дописі закликав провести дебати між кандидатами по Івано-Франківську Андрієм Сторожуком та Олександром Шевченком. Андрій Сторожук фактично є  “правою рукою” Олександра Шевченка. "Дуже б хотілось побачити дебати між...

Українська легкоатлетка знялася у рекламі купальників: пікантні фото 15:38

Українська легкоатлетка, яка спеціалізується на стрибках у довжину, Марина Бех-Романчук знялася у рекламі купальників, де приміряла до 20 різних образів. Фото спортсменки опублікував відповідний бренд на своїй сторінці в Instagram....

Від партії Зеленського до парламенту балотується тусовщиця та світська “левиця” (фото) 15:06 14 коментарів

З клубу до Ради: у "Слузі народу" Зеленського зловили відому "світську левицю"- "Це не смішно". Українці  просять Володимира Зеленського розплющити очі. По прохідному списку партії президента Володимира Зеленського “Слуга народу” на вибори до парламенту...

Глава АП Богдан засвітився в офшорці, причетній до кредитної афери на 200 мільйонів (фото, відео) 14:37 3 коментарі

У 2016-му році Фонд гарантування вкладів виявив кредитну аферу із залученням офшорної компанії “Айдельберг ресорсіс ІНК.” (Idelberg resources INC.), на підставі чого того ж року було відкрито кримінальне провадження. Журналісти...

Lenovo YOGA S940 — высокий стиль 14:12

Компания Lenovo готова запустить в продажу новый ультратонкий ноутбук YOGA S940. Новинка получила сразу несколько смелых инженерно-дизайнерских решений и готова удивлять. Пока новые модели поступят только в фирменный магазин Lenovo...

Віктор Павлік покинув дружину і закрутив роман з молодою колегою (фото) 14:05

Знаменитий український артист Віктор Павлік приголомшив прихильників несподіваною новиною. Вже понад три роки він не перебуває у шлюбі з дружиною Ларисою. Співак покинув її заради 25-річної Катерини Реп'яхової, яка є...

В яку суму обійшлось італійське весілля Аліни Гросу: приголомшливі дані (фото) 13:36 1 коментар

Співачка Аліна Гросу, яка тривалий час живе та виступає в Росії, вийшла заміж. Розкішне весілля вона організувала в Італії. У ЗМІ підрахували, скільки могла коштувати церемонія. Відомо, що весілля Аліни...

Через указ Зеленського щодо нотаріусів Пенсійний фонд втратить півмільярда гривень 13:04 6 коментарів

Через указ президента України Володимира Зеленського щодо скасування плати нотаріусам обов’язкової суми Пенсійний фонд втратить до кінця року півмільярда гривень. Про це в ефірі "Прямого" в ток-шоу "Ехо України" заявив міністр соціальної політики Андрій Рева....

Ще один гламурний хлопчик у закатаних штанцях: соцмережі глузують з телеведучого, який йде від "Слуги народу" (фото) 12:35

Днями телеведучий Олександр Скічко оголосив про свій намір йти у політику. На позачергових виборах до Верховної Ради він балотуватиметься від партії "Слуга народу" на мажоритарному окрузі №197 у Черкаській області....

В Україні вводять нову купюру номіналом 1000 гривень: як вона буде виглядати (фото) 12:03 2 коментарі

Національний банк України з 25 жовтня 2019 року введе в обіг купюру нового номіналу — 1000 гривень. Про це повідомляє пресслужба НБУ. Причиною такого рішення Нацбанк назвав потребу українців. "З огляду...

"Ваш Путін - гопник!" Українська делегація поставила Скабєєву на місце в ПАРЄ (відео) 11:34 14 коментарів

Народний депутат від "БПП", член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко поставив на місце російську пропагандистку Ольгу Скабєєву, ставши на захист полонених українських моряків. Він вступив у перепалку із журналісткою в ефірі, звернувшись до...

Гриценко зняв ролик про те, як він рятує Зеленського від Путіна (відео) 11:02 2 коментарі

У відеоролику зображено, як Анатолій Гриценко допоміг Володимиру Зеленському у шаховій партії поставити мат Путіну. Пише Главком. Лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко зняв ролик про те, як він...

“А шо там зелений муляж глави держави? РНБО скликано? Як це нє? Шорти, шаурма, фонтан?” – журналіст 10:33 3 коментарі

Український журналіст Віталій Гайдукевич на своїй сторінці у Facebook прокоментував рішення ПАРЄ повернути Росію в асамблею. “А шо там зелений муляж глави держави? РНБО скликано? Ніч в переговорах із лідерами...

Зеленський отримав першу президентську зарплату: озвучено суму (документ) 10:01 4 коментарі

Президент України Володимир Зеленський за перші 30 днів на своїй посаді отримав 12 тисяч гривень зарплати. Запит на цю інформацію подало видання "Фактор " і отримало офіційну відповідь від Адміністрації президента України. У документі...

Скільки коштує відпочинок в окупованому Криму: неочікувані цифри (фото) 16:30 1 коментар

Російські ЗМІ звітують, що пляжі окупованого Криму заповнені українцями. Однак фото з камер спостереження свідчать про інше. Журналісти "Крим. Реалії" дізнались, чи легко українцям організувати відпочинок у Криму та скільки...

В Україні піднімуть вартість оформлення біометричних паспортів: ціни 15:38

З 1 липня 2019 року підніметься ціна на оформлення закордонного біометричного паспорту та внутрішньої ID-картки. Нововведення мають поповнити місцеві бюджети на 200 мільйонів гривень. Відповідні зміни були ухвалені Кабінетом Міністрів...

Монатік-колекціонер: на що артист витрачає тисячі доларів (фото) 15:06

У кожної зірки є своє захоплення: одні колекціонують машини, інші – монети чи картини. А от український поп-співак полюбляє збирати особливі іграшки, які інколи коштують не одну тисячу доларів. Свою...
 • ріел ІФ виринаюча