Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Здай пластик – подаруй життя: волонтер розповіла про досягнення та проблеми “кришечкового” проекту в Івано-Франківську

-Реклама-spot_img
spot_img

В минулому році стартував “кришечковий” проект “Шлях додому”, що має на меті допомогу постраждалим в АТО. Івано-Франківськ не лишився осторонь і також приймав участь у зборі пластикових кришечок.
Волонтер благодійного фонду «Лелекера» Галина Батюк розповіла WestNews про те, як розпочався збір пластику у нашому місті та з якими проблемами доводилося стикатися.

“Все починалося з кількох людей-однодумців.  Ми перестали викидати кришечки, а збирали їх вдома та потім передавали у Київ. Ідея полягає в тому, щоб якнайбільше людей звернули увагу на те, що збір пластику можна  перетворити у потрібну справу, наприклад, перечислити гроші на лікування людині”, – розповідає Галина Батюк.

Раніше, коли тільки починали збір пластику, один з фондів поширив інформацію, що з кришечок роблять протези учасникам АТО.  Насправді ж протези виготовляють з коштів, які отримують від реалізації пластику.

“Той фонд мав би розповісти, що пластик відправляють на переробку і за це отримують гроші. Блогодійники  не пояснили добре всім, що й до чого, – а люди перестали довіряти. Тепер ми частина великого проекту благодійного фонду «Лелекера», який знаходиться у Киїєві та акумулює зібраний пластик з усієї України”, – додає волонтер.

Благодійний фонд “Лелекера” об’єднує волонтерів, що протягом останніх  років допомагають зберегти Україну на мирній території. Саме активна громадянська позиція та єдність в розумінні посильної допомоги стала поштовхом для створення благодійного фонду.

“В рамках проекту “Шлях додому” відбувається публічний збір пластикових кришечок. Фонд має договір з переробником, який дає найвищу ціну за пластик. Ці кошти перераховують на благодійну допомогу, в тому числі і на лікування поранених бійців АТО”, – зазначає волонтер.

- Advertisement -

Загалом організаціє надає великий спектр допомоги. В міру своїх сил, розуміння і можливостей благодійники розвивають проекти, спрямовані на допомогу пораненим захисникам України під час російської збройної агресії у зоні проведення АТО (військовим, добровольцям, волонтерам), цивільним постраждалим внаслідок російської збройної агресії на території України,а також особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Здай пластик – подаруй життя: волонтер розповіла про досягнення та проблеми “кришечкового” проекту в Івано-Франківську

“Фактично, де можна було розкласти скриньки для збору пластику – ми це зробили. Будь-який магазин може поставити собі скриньку і оголосити себе місцем збору. Ми стараємося, щоб у кожному мікрорайоні міста був такий пункт”, – розповідає Батюк.

Крім того, до проекту залучили декілька шкіл.

“26 школа сама вирішила приєднатися. Там вчиться моя дитина, і викладачі побачили, що ми збираємо кришечки та запропонували долучитися до проекту. На даний момент, школа зібрала приблизно 30 кілограм пластику”, – додає вона.

Також до збору кришечок залучені ВНЗ Івано-Франківська. Так, ІФНМУ розставили скриньки для пластику у  навчальних корпусах, гуртожитку та їдальні.

“Представники ІФНТУНГ звернулися  до нас і на днях розпочнеться співпраця. А в Івано- Франківському музичному училищі імені Дениса Січинського уже збирають кришечки”, – розповідає волонтер благодійного фонду «Лелекера».

В місті Івано-Франківськ кришечки можна здати в одному з таких пунктів:

  • Кінотеатр “Космос”
  • Кінотеатр “Люм’єр”
  • “Курбас ПАБ”, вул.Курбаса
  • “ГOСТ Бар” вул.Курбаса
  • “Мистецька ресторація” вул.Курбаса
  • ТРЦ “Велес 555”, вул.Вовчинецька 225а
  • Піцерія “Паляніцца” (ТРЦ “Велес”)
  • Перукарня “Магія Краси”, Любачівського,9
  • Школа N 26, вул.Шухевичів, 27а
  • Школа N 22
  • “Музей Небесної Сотні”, вул.Коновальця
  • ” Файне пиво” вул.В.Стуса,5
  • “Польська крамниця” вул. Вовчинецька(біля 4 поліклініки і 10 школи)
  • “DedasPuri” вул.Чорновола
  • “Винахідник” вул. Василіянок
  • “Барбарис” вул.Галицька (мікрорайон Пасічна)
  • “Тростянецький” вул. Василіянок, вул. Симоненка, вул.Незалежності (Майзлі), вул .С.Бандери, вул. Пулюя  та вул. Шухевичів
  • В Калиновій слободі – магазин “Тростянецький
  • “Розмарин” на вул. Миколайчука
Здай пластик – подаруй життя: волонтер розповіла про досягнення та проблеми “кришечкового” проекту в Івано-ФранківськуФото Галина Батюк

Загалом від вересня 2017 року в Івано-Франківську зібрали приблизно 600 кілограм кришечок.

“За один кілограм пластику переробник перераховує 10 гривень. Тому, якщо переводити на гроші, – виходить 6000 гривень. Та 100% зібраних коштів не може піти на допомогу.  У нас є витрати на транспортування кришечок, та й навіть на виготовленя плакатів. Законодавством передбачено кошти, які фонд може використовувати, і за ці рамки “Лелекера” не виходить”, – повідомляє Галина Батюк.

Серед основних потреб фонду в Івано-Франківську це місце для зберігання пластику та його транспортування до міста Київ.
До вересня 2017 року жінка зберігала пластик  вдома та надисалала його за власні кошти через “Укрпошту” чи “Нову Пошту”.

“Тоді зібраних кришечок було ще не так багато, приблизно 7 кг. Я вважала, що краще заплатити за доставку 20 гривень, але це принесе якусь користь, а не піде у смітник. Потім накопичила вдома вже понад 30 кілограм кришечок, зрозуміла, що пересилати їх стало зовсім невигідно. Ми були змушені задіяти більшу кількість людей, щоб більше грошей залишалося якраз на допомогу”, – зазначає волонтер.

Зрозумівши, що пересилати кришечки такими маленькими партіями в Київ нерентабельно, благодійники почали міркувати, де їх зберігати.

” У нас проблема з приміщенням. Ми не маємо, де зберігати 600 кілограм пластику. Зараз вони знаходяться у селі Клубівці у “Бандерівському Схроні”. Ігор Чернецький запропонував своє приміщення для накопичення кришечок. Тому благодійний фонд “Лелекера” частину коштів перераховує на розвиток “Бандерівського Схрону”. Звісно, якби хтось з Івано-Франківська надав приміщення –  було б прекрасно”, – каже пані Галина.

За словами жінки, їм би дуже знадобилася допомога перевізників.

“В Калуші учасники організнізації “Молодий Народний Рух” зібрали 200 кг кришечок. Вони попросили, щоб ми долучили їх до цього проекту.  Щоб перевезти пластик у Клубівці, ми потратили 350 гривень на бензин. Якщо перевести ці кілограми у гроші – то ми отримали 2000 гривень, з яких 350 витратили на транспортування до села,  а ще ж потрібно витратити частину коштів для відправки кришечок у Київ. Хотілося б, щоб більше виручених грошей все-таки йшли на лікування бійців”, – повідомляє Батюк.

Наталія Тарасова, організатор фонду “Лелекера”, висловила пропозицію до тих, хто співпрацює з “Новою Поштою” у рамках проекту “Гуманітарна пошта” і має трохи вільних бонусів.

“Час від часу в нас виникає потреба в транспортуванні партій пластикових кришечок з регіонів. Зростання цін на пальне не сприяє оптимізації перевезень. Навіть “догрузом”. Ви нам – допомогу у транспортуванні кришечок, ми Вам – благодійну допомогу коштами з кришечок від фонду. Ну, краще ж надати благодійну допомогу ніж просто заплатити за транспортування. Мені так здається. Своєчасну звітність за використання бонусів і підтримку – гарантуємо”, – написала вона у соцмережі.

Та пізніше пропозиція бартеру знялася, оскільки ставить в некоректне положення учасників програми “Гуманітарна пошта”.

“Пропозиція допомоги залишається відкритою, але по реальним можливостям буде відкорегована з квітня 2018”, – повідомила Тарасова.

До слова, у четвер, 15 березня, в музеї Небесної сотні благодійники проекту детальніше розкажуть про забруднення пластиком, шляхи розв’язання проблеми, благодійнсть на вторинній сировині, залучення навчальних закладів до участі та майбутні перспективи.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні