“Франківськ має добрі конкурентні переваги”: американець Ерік Файн допоможе місту шукати іноземні інвестиції

Волонтер Корпусу Миру Ерік Файн приїхав з Чикаго до Івано-Франківська, щоб два роки працювати в Департаменті інвестиційної політики й допомагати місту у проектах міжнародної співпраці.

Ерік Файн – 25-річний американець з Чикаго (штат Іллінойс). Закінчив престижний Єльський університет: вивчав там економіку й фінанси та геофізику. Працював у сфері бізнес-консалтингу. У волонтери Корпусу Миру, каже Ерік, подався, бо так його виховували в родині, пише КУРС.

“В моїй сім’ї вважають, що це дуже важливо – служити своїй країні і помагати іншим людям. І я вирішив приєднатися до організації, де зможу робити це. Тому обрав Корпус Миру”, – каже Ерік.

При цьому волонтер вважає, що прагматизм, яким славляться американці, й ідея служіння не конче суперечать одне одному.

“Думаю, те, що ми робимо тут, – дуже важливо, бо Україна – важлива країна сьогодні. Ми тут робимо все, щоб помогти українській економіці зростати, помогти збільшувати спроможність організаціям, де ми працюємо. І це має справді важливі наслідки для міжнародного розвитку, для самих США, для змін на краще у всьому світі”, – пояснює Ерік Файн.

Ерік приїхав до України два місяці тому. Цей час працював у Житомирі, в міському центрі зайнятості. І встиг на пристойному рівні вивчити українську мову. Він досить вільно говорить, майже без помилок. Можна було б навіть запідозрити, що в родині були вихідці з України або ж друзі-українці, адже українська діаспора в Чикаго досить велика. Але ні. І особливих секретів швидкого вивчення іноземних мов у Еріка немає – лише наполеглива праця і спілкування з носіями.

“Раніше я не вчив українську. Але останні два місяці я дуже інтенсивно взявся. Щодня присвячував 4 години на вивчення мови. У Житомирі жив в українській родині, і під час вечері щодня годину-дві намагався розмовляти з ними українською на різні теми – про політику, економіку, обговорювали новини за день, мою роботу – про все”, – розповідає Ерік. В Івано-Франківську він також живе у місцевій родині й продовжує вдосконалювати свою українську.

До Івано-Франківська Ерік Файн потрапив завдяки запиту до Корпусу Миру, який зробив міський департамент інвестиційної політики. Його місія – волонтерство з економічного розвитку. Це означає, що волонтер повинен всіляко сприяти й допомагати спільноті чи організації, в якій він працює, посилювати її спроможність. Він буде брати участь у роботі над проектами міжнародної співпраці Івано-Франківська, а ще – допомагати працівникам департаменту вдосконалювати англійську.

“Головне завдання – робота в департаменті інвестиційної політики і департаменті економічного розвитку. Буду задіяний у кількох проектах. Це проекти, пов’язані з міжнародною співпрацею. Один з них – розвиток мережі зарядних станцій для електрокарів у місті. Ще є проект розвитку територій довкола міста – перетворення їх на місця відпочинку. А також проекти, які спрямовані на співпрацю з потенційними партнерами і залучення іноземних інвестицій у Франківськ”, – розповідає Ерік Файн.

Ерік вже має перші враження від міста: родина, яка його прийняла, і колеги по департаменту влаштували йому ґрунтовну екскурсію.

“Це дуже гарне місто. Тут є багато вулиць без автомобілів – це прекрасно! Також я зустрічався з організацією, яка відновлює історичні двері в старовинних франківських будинках. У них така соціальна місія – створювати кращу атмосферу міста, підвищувати його привабливість”, – ділиться Ерік враженнями.

Як економіст Ерік одразу оцінив “точки зростання” Івано-Франківська.

“Я думаю, Івано-Франківськ має кілька природних переваг. Перше – це добре розташування, близько до Європи. Друге – звідси близько до гір з їхнім туристичним потенціалом і ресурсами. Крім того, місто саме дуже гарне і цікаве туристам. Важливою є також наявність трьох великих університетів. Це означає, що тут є інтелектуальний капітал. Це добрі конкурентні переваги”, – каже Ерік Файн.

На прохання порівняти Івано-Франківськ з Житомиром Ерік попри дуже короткий час перебування в Україні досить точно формулює ключову відмінність між містами. “Франківськ і Житомир – це дуже різні міста. Помітно, що ці міста бачили впливи різних культур. Якщо Франківськ довгі роки був у складі Австро-Угорської імперії, то Житомир – ніколи не мав такого досвіду. І це одразу видно з архітектури, з самого планування міста”, – каже Ерік.

“– А якщо раптом порівняти Франківськ із Чикаго?

– Франківськ надзвичайно відрізняється від Чикаго… Тут говорять українською, а в Чикаго – англійською  (сміється). Хоча, звісно, певні подібності можна знайти. Тут люди дуже підприємливі, і в Чикаго також. Тут люди переймаються збереженням міста, – і це одне з моїх перших важливих спостережень, – і в Чикаго теж є такі ініціативи”.

Ерік Файн вважає, що багато бізнесменів з Чикаго потенційно могли б інвестувати в Івано-Франківськ. Але поки не ризикнув би радити, у яких саме сферах можлива колаборація: для цього, каже, треба пожити в місті значно довше.

Поки що він освоюється, приглядається, знайомиться. Спілкувався з міським головою Русланом Марцінківим, працівниками міської ради. “Я мав можливість поспілкуватися з мером. Він справив на мене позитивне враження. Мені здається, він добре працює і любить свою роботу. Я також був у міській раді, схоже, там багато працюють, щоб зробити місто кращим”, – каже Ерік.

Ситуацію в Україні Ерік оцінює позитивно. Хоча “золотого дощу” іноземних інвестицій ні в державі в цілому, ні у Франківську зокрема поки не спостерігається, але в цьому, каже, нема нічого катастрофічного чи унікального. “Я не думаю, що в Україні якась особлива ситуація, яка ускладнює залучення іноземних інвестицій. Це завжди і всюди дуже непроста справа – отримати гроші від приватних інвесторів”, – каже Ерік Файн.

Окрім роботи в міськраді, волонтер готовий брати участь у громадських ініціативах. Ерік вже ознайомився з проектом “Промприлад. Реновація”. “Це неймовірна ініціатива. В Америці є подібні проекти: ми також перетворюємо старі фабрики на урбаністичні простори і бізнес-центри. Я сподіваюся, що зможу принести їм якийсь корисний досвід”.

Ерік розповідає, що для звичайних американців Україна вже не якась невідома екзотична країна. Про Україну знають, читають у  новинах, говорять.

“Я б сказав, люди вважають, що в України є надія, – каже Ерік Файн. – Вони бачать, що Україна робить серйозні кроки в розвитку, що тут є економічний потенціал, розвиток і багато можливостей. Думаю, Америка багато інвестувала в успіх України і вірить у потенціал українців та України”.

Нагадаємо, наприкінці жовтня цього року в Києві присягу склали 135 нових волонтерів Корпусу Миру США.

На Прикарпатті волонтери Корпусу Миру працюють сьогодні в Івано-Франківську, Яремчі, Рогатині, Городенці, Надвірній, Калуші. Так, впродовж двох років у Рогатинській ЗОШ №1 з поглибленим вивченням англійської мови працюватиме представник Корпусу Миру Андрес Родрігес.

Корпус Миру працює в 21 області України. Сьогодні українська програма найбільша серед усіх програм Корпусу Миру США у світі. З 1992 року, відколи організація працює в Україні, тут відслужили понад 3 тисячі волонтерів. Загалом Корпус Миру працює у понад 120 країнах світу, фінансується коштом американських платників податків.

(Visited 159 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Шо то за аферист прибився до Франіка? Не викликає довіри, у нього посмішка йододифіцитного ідіота.

  Гість,

  пощастило йому, могли і в Сомалі заслати, неграм сраки підтирати

  Гість,

  Брехня то все. Американці прислали наглядача, щоб вправно і вчасно підвищували тарифи для населення і гроші перераховували куди треба. Зверніть увагу, що його прислали саме після підвищення тарифів на газ і початку поалювального сезону. США планують розробку сланцевих родовищ в Україні, саме на Франківщині буде знаходитися одна з найбільших мереж свердловин. Після цього життя в Прикарпатті стане не можливим. тому вони запланували стрімке скорочення наслення аби уникнути широкомасштабних соціальних бунтів в майбутньому. Хто не вкурсі після початку розробки сланців і пробурення тисяч свердловин вода стає непридатна для вживання не те що з річок навіть з артезіанських свердловин. Тому що для збільшення видобутку нафтові компанії проводять численні вибухи на глибиіні і закачують токсичну хімію в розірвані пласти. Тоді з крану починає текти смердюча і кольорова вода. А навколо дохнуть всі тварини і більшість рослин вимирає або мутірує

  Гість,

  Хто критикує той москаль

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9160

загрузка...

До уваги прикарпатських роботодавців! В уряді хочуть “прикрити” схему з працевлаштуванням ФОПів 13:15 1 коментар

Міністерство соціальної політики пропонує заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою–підприємцем замість найму такої особи на роботу. Відповідний проект закону міністерство опублікувало на своєму сайті. Пропонується доповнити Кодекс законів про...

У Франківську та селах, підпорядкованих міськраді проживає понад 260 тисяч осіб 17:30

Соціально-економічне становище м. Івано-Франківська за 2018 рік (за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області) Короткий огляд Населення Станом на 1 грудня 2018р. у м.Івано-Франківську та селах, підпорядкованих міськраді, за...

Протягом 2019 року Івано-Франківськ повинен віддати сотні мільйонів гривень боргів 13:53 3 коментарі

Івано-Франківськ повинен віддати 105,5 млн. основної суми боргу у 2019 році. Відповідна сума передбачена у бюджеті міста на 2019 рік. Загальна сума запозичень міста сягнула 646 мільйонів гривень, з яких...

У 2019 році Івано-Франківськ повинен віддати більше 100 млн грн боргу 12:57

Івано-Франківськ повинен віддати 105,5 млн. основної суми боргу у 2019 році. Відповідна сума передбачена у бюджеті міста на 2019 рік. Загальна сума запозичень міста сягнула 646 мільйонів гривень, з яких...

У січні 2019 року податківці Франківщини надали більше 11 тисяч адмінпослуг 11:54

Протягом січня поточного року фахівцями Головного управління ДФС в області та відокремленими територіальними управліннями надано 11345 адміністративних послуг. Про це повідомили в управлінні обслуговування платників ГУ ДФС в області. Найбільшу...

Надходження від "євроблях" вже перевершили очікування уряду 07:51 2 коментарі

Власники авто на європейській реєстрації вже сплатили за розмитнення своїх транспортних засобів 10,1 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби. "З 25 листопада 2018 року по 13 лютого...

Мільйонери з Франківська та Тлумача задекларували свої статки 23:21

В січні свої мільйонні статки вже задекларували 2 прикарпатці. За перший місяць 2019 року деклараційної кампанії декларації про майновий стан і доходи вже подали 224 мешканці Прикарпаття.  Серед них є...

На Прикарпатті озимі культури успішно перезимували 20:16

За даними проведеного моніторингу станом на 7 лютого 2019 року озимі культури та багаторічні трави знаходяться у стані зимового спокою. Про це повідомили в Держпродспоживслужбі Івано-Франківської області. «Мінімальна температура ґрунту...

ТОВ «Карпатнафтохім» залучив додаткових підрядників для відновлення виробництва поліетилену 17:30 1 коментар

Питання відновлення роботи установок виробництва етилену та поліетилену після пожежі є нині пріоритетним для ТОВ «Карпатнафтохім». Про це заявив генеральний директор Іван Підсадюк. Він повідомив, що задля вчасного та якісного...

У Франківську від розмитнення авто до бюджету надійшло більше півмільярда гривень митних платежів 16:45

За результатами митного оформлення легкових транспортних засобів, які ввозяться громадянами на митну територію України, до державного бюджету вже надійшло більше 524,6 млн грн митних платежів. З них  221,7 млн грн...

Гройсман повідомив, що в Україні знову підвищать пенсії: коли і на скільки 13:36

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, вже сьогодні середній розмір пенсії зріс і перевищує 2,6 тисячі гривень. Про це він сказав під час засідання Уряду, повідомляє УНІАН. За його словами, що вже сьогодні середній розмір пенсії...

До фіскальної служби Прикарпаття у січні надійшло 12 письмових звернень 11:53

Протягом січня поточного року до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області надійшло 12 письмових звернень від громадян, що на 1 звернення більше, ніж за відповідний період минулого року. Про це...

Будівельна компанія "Альянс ІФ" відкрила відділ продажу біля ЖК по вул Незалежності 16:11

  Яка ціна квадратного метра, які переваги житлового комплексу? Тепер ви зможете отримати відповіді на всі запитання і зігрітися чаєм або кавою, спостерігаючи за ходом будівництва вашої майбутньої квартири, адже...

У кого можуть забрати пенсію 15:38 6 коментарів

Українців можуть позбавляти пенсії. Кабмін запустив програму верифікації соціальних виплат і пенсій населення. "Верифікація спрямована на те, щоб допомогу з держбюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Бюджетні кошти мають...

В Україні з'являться нові монети (фото) 13:36

Національний банк з 26 лютого вводить в обіг нові пам'ятні монети. Від сьогодні їх можна замовити онлайн. Це срібна монета "Замок Паланок" номіналом 10 гривень. Вона виготовлена зі срібла 925...

У січні свої мільйонні статки задекларували двоє прикарпатців 12:44

За перший місяць року деклараційної кампанії декларації про майновий стан і доходи вже подали 224 мешканці Прикарпаття. Серед них є 2 мільйонери – це жителі м. Івано-Франківська та м. Тлумача,...

Від Івано-Франківської митниці до бюджету надійшло 387,5 мільйонів гривень митних платежів 18:32

Як повідомили в Івано-Франківській митниці ДФС, протягом січня 2019 року до Державного бюджету України спрямовано 387,5 млн грн митних платежів, що на 215,8 млн грн або в 2,2 рази більше...

На Франківщині налічується понад 27 тисяч юридичних осіб 16:45

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 січня 2019 року в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) в Івано-Франківській області налічувалось 27577 юридичних осіб та 1513 суб’єктів економіки...

Прикарпатським фермерам пообіцяли фінансову допомогу 14:46

За ініціативи асоціації фермерів Прикарпаття в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулася робоча зустріч з питань вирішення проблемних питань з розвитку фермерства. Про це повідомили в прес-службі Івано-Франківської ОДА. Як зазначив...

Понад 50% доходів прикарпатці витрачають на продукти харчування 13:52 3 коментарі

У третьому кварталі 2018 року середньомісячні сукупні ресурси у розрахунку на одне господарство області становили 10741 гривень. Про це повідомили у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області. Сукупні витрати одного...
 • ріел ІФ виринаюча