“Франківськ має добрі конкурентні переваги”: американець Ерік Файн допоможе місту шукати іноземні інвестиції

Волонтер Корпусу Миру Ерік Файн приїхав з Чикаго до Івано-Франківська, щоб два роки працювати в Департаменті інвестиційної політики й допомагати місту у проектах міжнародної співпраці.

Ерік Файн – 25-річний американець з Чикаго (штат Іллінойс). Закінчив престижний Єльський університет: вивчав там економіку й фінанси та геофізику. Працював у сфері бізнес-консалтингу. У волонтери Корпусу Миру, каже Ерік, подався, бо так його виховували в родині, пише КУРС.

“В моїй сім’ї вважають, що це дуже важливо – служити своїй країні і помагати іншим людям. І я вирішив приєднатися до організації, де зможу робити це. Тому обрав Корпус Миру”, – каже Ерік.

При цьому волонтер вважає, що прагматизм, яким славляться американці, й ідея служіння не конче суперечать одне одному.

“Думаю, те, що ми робимо тут, – дуже важливо, бо Україна – важлива країна сьогодні. Ми тут робимо все, щоб помогти українській економіці зростати, помогти збільшувати спроможність організаціям, де ми працюємо. І це має справді важливі наслідки для міжнародного розвитку, для самих США, для змін на краще у всьому світі”, – пояснює Ерік Файн.

Ерік приїхав до України два місяці тому. Цей час працював у Житомирі, в міському центрі зайнятості. І встиг на пристойному рівні вивчити українську мову. Він досить вільно говорить, майже без помилок. Можна було б навіть запідозрити, що в родині були вихідці з України або ж друзі-українці, адже українська діаспора в Чикаго досить велика. Але ні. І особливих секретів швидкого вивчення іноземних мов у Еріка немає – лише наполеглива праця і спілкування з носіями.

“Раніше я не вчив українську. Але останні два місяці я дуже інтенсивно взявся. Щодня присвячував 4 години на вивчення мови. У Житомирі жив в українській родині, і під час вечері щодня годину-дві намагався розмовляти з ними українською на різні теми – про політику, економіку, обговорювали новини за день, мою роботу – про все”, – розповідає Ерік. В Івано-Франківську він також живе у місцевій родині й продовжує вдосконалювати свою українську.

До Івано-Франківська Ерік Файн потрапив завдяки запиту до Корпусу Миру, який зробив міський департамент інвестиційної політики. Його місія – волонтерство з економічного розвитку. Це означає, що волонтер повинен всіляко сприяти й допомагати спільноті чи організації, в якій він працює, посилювати її спроможність. Він буде брати участь у роботі над проектами міжнародної співпраці Івано-Франківська, а ще – допомагати працівникам департаменту вдосконалювати англійську.

“Головне завдання – робота в департаменті інвестиційної політики і департаменті економічного розвитку. Буду задіяний у кількох проектах. Це проекти, пов’язані з міжнародною співпрацею. Один з них – розвиток мережі зарядних станцій для електрокарів у місті. Ще є проект розвитку територій довкола міста – перетворення їх на місця відпочинку. А також проекти, які спрямовані на співпрацю з потенційними партнерами і залучення іноземних інвестицій у Франківськ”, – розповідає Ерік Файн.

Ерік вже має перші враження від міста: родина, яка його прийняла, і колеги по департаменту влаштували йому ґрунтовну екскурсію.

“Це дуже гарне місто. Тут є багато вулиць без автомобілів – це прекрасно! Також я зустрічався з організацією, яка відновлює історичні двері в старовинних франківських будинках. У них така соціальна місія – створювати кращу атмосферу міста, підвищувати його привабливість”, – ділиться Ерік враженнями.

Як економіст Ерік одразу оцінив “точки зростання” Івано-Франківська.

“Я думаю, Івано-Франківськ має кілька природних переваг. Перше – це добре розташування, близько до Європи. Друге – звідси близько до гір з їхнім туристичним потенціалом і ресурсами. Крім того, місто саме дуже гарне і цікаве туристам. Важливою є також наявність трьох великих університетів. Це означає, що тут є інтелектуальний капітал. Це добрі конкурентні переваги”, – каже Ерік Файн.

На прохання порівняти Івано-Франківськ з Житомиром Ерік попри дуже короткий час перебування в Україні досить точно формулює ключову відмінність між містами. “Франківськ і Житомир – це дуже різні міста. Помітно, що ці міста бачили впливи різних культур. Якщо Франківськ довгі роки був у складі Австро-Угорської імперії, то Житомир – ніколи не мав такого досвіду. І це одразу видно з архітектури, з самого планування міста”, – каже Ерік.

“– А якщо раптом порівняти Франківськ із Чикаго?

– Франківськ надзвичайно відрізняється від Чикаго… Тут говорять українською, а в Чикаго – англійською  (сміється). Хоча, звісно, певні подібності можна знайти. Тут люди дуже підприємливі, і в Чикаго також. Тут люди переймаються збереженням міста, – і це одне з моїх перших важливих спостережень, – і в Чикаго теж є такі ініціативи”.

Ерік Файн вважає, що багато бізнесменів з Чикаго потенційно могли б інвестувати в Івано-Франківськ. Але поки не ризикнув би радити, у яких саме сферах можлива колаборація: для цього, каже, треба пожити в місті значно довше.

Поки що він освоюється, приглядається, знайомиться. Спілкувався з міським головою Русланом Марцінківим, працівниками міської ради. “Я мав можливість поспілкуватися з мером. Він справив на мене позитивне враження. Мені здається, він добре працює і любить свою роботу. Я також був у міській раді, схоже, там багато працюють, щоб зробити місто кращим”, – каже Ерік.

Ситуацію в Україні Ерік оцінює позитивно. Хоча “золотого дощу” іноземних інвестицій ні в державі в цілому, ні у Франківську зокрема поки не спостерігається, але в цьому, каже, нема нічого катастрофічного чи унікального. “Я не думаю, що в Україні якась особлива ситуація, яка ускладнює залучення іноземних інвестицій. Це завжди і всюди дуже непроста справа – отримати гроші від приватних інвесторів”, – каже Ерік Файн.

Окрім роботи в міськраді, волонтер готовий брати участь у громадських ініціативах. Ерік вже ознайомився з проектом “Промприлад. Реновація”. “Це неймовірна ініціатива. В Америці є подібні проекти: ми також перетворюємо старі фабрики на урбаністичні простори і бізнес-центри. Я сподіваюся, що зможу принести їм якийсь корисний досвід”.

Ерік розповідає, що для звичайних американців Україна вже не якась невідома екзотична країна. Про Україну знають, читають у  новинах, говорять.

“Я б сказав, люди вважають, що в України є надія, – каже Ерік Файн. – Вони бачать, що Україна робить серйозні кроки в розвитку, що тут є економічний потенціал, розвиток і багато можливостей. Думаю, Америка багато інвестувала в успіх України і вірить у потенціал українців та України”.

Нагадаємо, наприкінці жовтня цього року в Києві присягу склали 135 нових волонтерів Корпусу Миру США.

На Прикарпатті волонтери Корпусу Миру працюють сьогодні в Івано-Франківську, Яремчі, Рогатині, Городенці, Надвірній, Калуші. Так, впродовж двох років у Рогатинській ЗОШ №1 з поглибленим вивченням англійської мови працюватиме представник Корпусу Миру Андрес Родрігес.

Корпус Миру працює в 21 області України. Сьогодні українська програма найбільша серед усіх програм Корпусу Миру США у світі. З 1992 року, відколи організація працює в Україні, тут відслужили понад 3 тисячі волонтерів. Загалом Корпус Миру працює у понад 120 країнах світу, фінансується коштом американських платників податків.

(Visited 141 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Шо то за аферист прибився до Франіка? Не викликає довіри, у нього посмішка йододифіцитного ідіота.

  Гість,

  пощастило йому, могли і в Сомалі заслати, неграм сраки підтирати

  Гість,

  Брехня то все. Американці прислали наглядача, щоб вправно і вчасно підвищували тарифи для населення і гроші перераховували куди треба. Зверніть увагу, що його прислали саме після підвищення тарифів на газ і початку поалювального сезону. США планують розробку сланцевих родовищ в Україні, саме на Франківщині буде знаходитися одна з найбільших мереж свердловин. Після цього життя в Прикарпатті стане не можливим. тому вони запланували стрімке скорочення наслення аби уникнути широкомасштабних соціальних бунтів в майбутньому. Хто не вкурсі після початку розробки сланців і пробурення тисяч свердловин вода стає непридатна для вживання не те що з річок навіть з артезіанських свердловин. Тому що для збільшення видобутку нафтові компанії проводять численні вибухи на глибиіні і закачують токсичну хімію в розірвані пласти. Тоді з крану починає текти смердюча і кольорова вода. А навколо дохнуть всі тварини і більшість рослин вимирає або мутірує

  Гість,

  Хто критикує той москаль

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8130

Підвищення цін на газ дасть бюджету додатково 9 мільярдів — Кабмін 09:47 4 коментарі

Ефект від підвищення цін на газ в 2019 році Кабінет міністрів оцінює в 9 мільярдів гривень. Про це свідчить порівняльна таблиця бюджетних висновків Верховної Ради при доопрацюванні проекту держбюджету на...

За систематичну несплату орендної плати суд розірвав договір оренди землі з СФГ "Попів Кут" 21:47

Рішенням Господарського суду Івано-Франківської від 16.10.2018 задоволено позовні вимоги Тлумацької міської ради об'єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області до Селянсько-фермерського господарства "Попів Кут" про розірвання договору оренди землі та стягнення...

Скільки грошей пересилають додому українські заробітчани 15:06

Працевлаштовані за кордоном громадяни України пересилають додому великі суми грошей. Так, щороку суми надісланих у країну з-закордону коштів складає 6,5 мільярда доларів. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" розповів міністр...

В Україні можуть впасти ціни на бензин 14:05 2 коментарі

Ціни на бензин на автозаправних станціях України до кінця листопада можуть впасти нижче 30 гривень за літру. У середньому ціни знизяться на 1,3-1,6 гривні за літру. Про це розповів експерт...

Правильний вибір фарби — запорука вдалого ремонту 13:52

Кожен, хто робив ремонт, навіть косметичний, знає, скільки сил, нервів та грошей це коштує. Але не завжди досягається найкращий результат. Фарбування є одним із фінальних кроків ремонтних робіт. Тому зовнішній...

Платники податків Прикарпаття можуть скористатись правом на податкову знижку за навчання 11:52

В Головному Управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України платник податку має право на податкову знижку для зменшення оподатковуваного доходу платника податку на...

Чорна п’ятниця: 5 порад для вдалих покупок 11:02

Наслідуючи американські традиції, вітчизняні інтернет-магазини готуються до Чорної п'ятниці. Це буде великий розпродаж зі смачними цінами. Пропозицій буде багато. Але і ризики будуть. Сайт 24 каналу спільно з експертами підготували...

841 нове авто продали на Прикарпатті у 2018 році 10:55

841 нове авто продали на Прикарпатті за 10 місяців 2018 року. Це на 2% менше, ніж за аналогічний період попереднього року. Це – один з найгірших показників в Україні. На...

Олів’є подорожчав: скільки українцям доведеться заплатити за традиційну новорічну страву 10:33 1 коментар

Експерти підрахували, що три кілограми популярного новорічного салату олів’є обійдуться українцям в 166,2 грн. Таким чином страва стала на 36 грн дорожче, ніж в 2017 році. Про це повідомляє OBOZREVATEL. Як повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж...

На Франківщині більше 1400 підприємців підвищили заробітну плату своїм працівникам 09:50 1 коментар

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, одним із напрямів роботи податківців є проведення роз’яснювальної  роботи з питань дотримання вимог податкового законодавства при виплаті заробітної плати, зокрема недопущення...

До Ради внесли доопрацьований проект держбюджету 06:35

До Верховної Ради надійшов доопрацьований проект державного бюджету на 2019 рік Про це йдеться на сайті Верховної Ради. Згідно з пояснювальною запискою, доходи держбюджету на 2019 рік передбачили в сумі...

На Прикарпатті майже 100 відсотків товарів оформляється через «єдине вікно» 14:49

Як повідомили в Івано-Франківській митниці ДФС, протягом жовтня 2018 року принцип "єдиного вікна" для здійснення державних видів контролю застосовано щодо 335 партій товарів, що становить 95,4 % від загальної кількості...

Сільським господарством займається майже 30% населення Прикарпаття 11:52

Головне управління статистики інформує. Сільське господарство – одна із важливих галузей економіки регіону, в якій виробляється понад 14% валової доданої вартості, здійснює діяльність понад 700 підприємств, працює 29% зайнятого населення...

Електронним кабінетом платника податків скористались більше 6 тисяч прикарпатців 09:51

У жовтні 2018 року для подання звітності сервісом ДФС «Електронний кабінет  платника» скористались 6451 платник податків, що на 2872 платників податків більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Про це...

В Івано-Франківську розповіли про стан економіки міста 22:44 4 коментарі

За період від січня до вересня в економіці Івано-Франківска спостерігалися як позитивні, так і негативні тенденції. Про це на засіданні виконавчого комітету розповіла начальник управління економічного та інтеграційного розвитку Надія...

Франківськ планує купити землі в Хриплині під інвестиційний парк 12:26 3 коментарі

Міська влада опрацьовує питання купівлі 14 га землі в Хриплині під інвестиційний парк. Міський голова Руслан Марцінків повідомив на свої сторінці у Facebook про те, що до міста хочуть йти інвестори,...

З початку року прикарпатцям відшкодувано понад 1,8 мільярди гривень ПДВ 12:19 1 коментар

Упродовж січня-жовтня 2018 року платникам податків Івано-Франківщини відшкодовано 1874,2 млн. грн. податку на додану вартість. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума бюджетного відшкодування зросла на  888 млн.грн. Про це...

13 абонплат за 12 місяців: як повернути свої гроші мобільним користувачам 10:01

Мобільні оператори України обурили своїх абонентів справлянням абонплати раз на 28 днів замість разу на місяць. Цим зацікавився Антимонопольний комітет. Як можна "відвоювати" права користувачів, – сайту 24 роз'яснив юрист....

Гривня зміцнилася до максимуму з літа 09:47

15 листопада котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,76 - 27,79 гривні за долар. Про це повідомляє Finance.ua. На 16:59 середні курси валют на міжбанку були...

Запровадження накопичувальної пенсійної системи перенесли на рік 06:14

Міністерство соціальної політики запропонувало відстрочити запровадження другого накопичувального рівня пенсійної системи на 1 рік - до 1 січня 2020 року. Про це йдеться в проекті закону "Про внесення змін до...
 • ріел ІФ виринаюча