“Франківськ має добрі конкурентні переваги”: американець Ерік Файн допоможе місту шукати іноземні інвестиції

Волонтер Корпусу Миру Ерік Файн приїхав з Чикаго до Івано-Франківська, щоб два роки працювати в Департаменті інвестиційної політики й допомагати місту у проектах міжнародної співпраці.

Ерік Файн – 25-річний американець з Чикаго (штат Іллінойс). Закінчив престижний Єльський університет: вивчав там економіку й фінанси та геофізику. Працював у сфері бізнес-консалтингу. У волонтери Корпусу Миру, каже Ерік, подався, бо так його виховували в родині, пише КУРС.

“В моїй сім’ї вважають, що це дуже важливо – служити своїй країні і помагати іншим людям. І я вирішив приєднатися до організації, де зможу робити це. Тому обрав Корпус Миру”, – каже Ерік.

При цьому волонтер вважає, що прагматизм, яким славляться американці, й ідея служіння не конче суперечать одне одному.

“Думаю, те, що ми робимо тут, – дуже важливо, бо Україна – важлива країна сьогодні. Ми тут робимо все, щоб помогти українській економіці зростати, помогти збільшувати спроможність організаціям, де ми працюємо. І це має справді важливі наслідки для міжнародного розвитку, для самих США, для змін на краще у всьому світі”, – пояснює Ерік Файн.

Ерік приїхав до України два місяці тому. Цей час працював у Житомирі, в міському центрі зайнятості. І встиг на пристойному рівні вивчити українську мову. Він досить вільно говорить, майже без помилок. Можна було б навіть запідозрити, що в родині були вихідці з України або ж друзі-українці, адже українська діаспора в Чикаго досить велика. Але ні. І особливих секретів швидкого вивчення іноземних мов у Еріка немає – лише наполеглива праця і спілкування з носіями.

“Раніше я не вчив українську. Але останні два місяці я дуже інтенсивно взявся. Щодня присвячував 4 години на вивчення мови. У Житомирі жив в українській родині, і під час вечері щодня годину-дві намагався розмовляти з ними українською на різні теми – про політику, економіку, обговорювали новини за день, мою роботу – про все”, – розповідає Ерік. В Івано-Франківську він також живе у місцевій родині й продовжує вдосконалювати свою українську.

До Івано-Франківська Ерік Файн потрапив завдяки запиту до Корпусу Миру, який зробив міський департамент інвестиційної політики. Його місія – волонтерство з економічного розвитку. Це означає, що волонтер повинен всіляко сприяти й допомагати спільноті чи організації, в якій він працює, посилювати її спроможність. Він буде брати участь у роботі над проектами міжнародної співпраці Івано-Франківська, а ще – допомагати працівникам департаменту вдосконалювати англійську.

“Головне завдання – робота в департаменті інвестиційної політики і департаменті економічного розвитку. Буду задіяний у кількох проектах. Це проекти, пов’язані з міжнародною співпрацею. Один з них – розвиток мережі зарядних станцій для електрокарів у місті. Ще є проект розвитку територій довкола міста – перетворення їх на місця відпочинку. А також проекти, які спрямовані на співпрацю з потенційними партнерами і залучення іноземних інвестицій у Франківськ”, – розповідає Ерік Файн.

Ерік вже має перші враження від міста: родина, яка його прийняла, і колеги по департаменту влаштували йому ґрунтовну екскурсію.

“Це дуже гарне місто. Тут є багато вулиць без автомобілів – це прекрасно! Також я зустрічався з організацією, яка відновлює історичні двері в старовинних франківських будинках. У них така соціальна місія – створювати кращу атмосферу міста, підвищувати його привабливість”, – ділиться Ерік враженнями.

Як економіст Ерік одразу оцінив “точки зростання” Івано-Франківська.

“Я думаю, Івано-Франківськ має кілька природних переваг. Перше – це добре розташування, близько до Європи. Друге – звідси близько до гір з їхнім туристичним потенціалом і ресурсами. Крім того, місто саме дуже гарне і цікаве туристам. Важливою є також наявність трьох великих університетів. Це означає, що тут є інтелектуальний капітал. Це добрі конкурентні переваги”, – каже Ерік Файн.

На прохання порівняти Івано-Франківськ з Житомиром Ерік попри дуже короткий час перебування в Україні досить точно формулює ключову відмінність між містами. “Франківськ і Житомир – це дуже різні міста. Помітно, що ці міста бачили впливи різних культур. Якщо Франківськ довгі роки був у складі Австро-Угорської імперії, то Житомир – ніколи не мав такого досвіду. І це одразу видно з архітектури, з самого планування міста”, – каже Ерік.

“– А якщо раптом порівняти Франківськ із Чикаго?

– Франківськ надзвичайно відрізняється від Чикаго… Тут говорять українською, а в Чикаго – англійською  (сміється). Хоча, звісно, певні подібності можна знайти. Тут люди дуже підприємливі, і в Чикаго також. Тут люди переймаються збереженням міста, – і це одне з моїх перших важливих спостережень, – і в Чикаго теж є такі ініціативи”.

Ерік Файн вважає, що багато бізнесменів з Чикаго потенційно могли б інвестувати в Івано-Франківськ. Але поки не ризикнув би радити, у яких саме сферах можлива колаборація: для цього, каже, треба пожити в місті значно довше.

Поки що він освоюється, приглядається, знайомиться. Спілкувався з міським головою Русланом Марцінківим, працівниками міської ради. “Я мав можливість поспілкуватися з мером. Він справив на мене позитивне враження. Мені здається, він добре працює і любить свою роботу. Я також був у міській раді, схоже, там багато працюють, щоб зробити місто кращим”, – каже Ерік.

Ситуацію в Україні Ерік оцінює позитивно. Хоча “золотого дощу” іноземних інвестицій ні в державі в цілому, ні у Франківську зокрема поки не спостерігається, але в цьому, каже, нема нічого катастрофічного чи унікального. “Я не думаю, що в Україні якась особлива ситуація, яка ускладнює залучення іноземних інвестицій. Це завжди і всюди дуже непроста справа – отримати гроші від приватних інвесторів”, – каже Ерік Файн.

Окрім роботи в міськраді, волонтер готовий брати участь у громадських ініціативах. Ерік вже ознайомився з проектом “Промприлад. Реновація”. “Це неймовірна ініціатива. В Америці є подібні проекти: ми також перетворюємо старі фабрики на урбаністичні простори і бізнес-центри. Я сподіваюся, що зможу принести їм якийсь корисний досвід”.

Ерік розповідає, що для звичайних американців Україна вже не якась невідома екзотична країна. Про Україну знають, читають у  новинах, говорять.

“Я б сказав, люди вважають, що в України є надія, – каже Ерік Файн. – Вони бачать, що Україна робить серйозні кроки в розвитку, що тут є економічний потенціал, розвиток і багато можливостей. Думаю, Америка багато інвестувала в успіх України і вірить у потенціал українців та України”.

Нагадаємо, наприкінці жовтня цього року в Києві присягу склали 135 нових волонтерів Корпусу Миру США.

На Прикарпатті волонтери Корпусу Миру працюють сьогодні в Івано-Франківську, Яремчі, Рогатині, Городенці, Надвірній, Калуші. Так, впродовж двох років у Рогатинській ЗОШ №1 з поглибленим вивченням англійської мови працюватиме представник Корпусу Миру Андрес Родрігес.

Корпус Миру працює в 21 області України. Сьогодні українська програма найбільша серед усіх програм Корпусу Миру США у світі. З 1992 року, відколи організація працює в Україні, тут відслужили понад 3 тисячі волонтерів. Загалом Корпус Миру працює у понад 120 країнах світу, фінансується коштом американських платників податків.

(Visited 174 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Шо то за аферист прибився до Франіка? Не викликає довіри, у нього посмішка йододифіцитного ідіота.

  Гість,

  пощастило йому, могли і в Сомалі заслати, неграм сраки підтирати

  Гість,

  Брехня то все. Американці прислали наглядача, щоб вправно і вчасно підвищували тарифи для населення і гроші перераховували куди треба. Зверніть увагу, що його прислали саме після підвищення тарифів на газ і початку поалювального сезону. США планують розробку сланцевих родовищ в Україні, саме на Франківщині буде знаходитися одна з найбільших мереж свердловин. Після цього життя в Прикарпатті стане не можливим. тому вони запланували стрімке скорочення наслення аби уникнути широкомасштабних соціальних бунтів в майбутньому. Хто не вкурсі після початку розробки сланців і пробурення тисяч свердловин вода стає непридатна для вживання не те що з річок навіть з артезіанських свердловин. Тому що для збільшення видобутку нафтові компанії проводять численні вибухи на глибиіні і закачують токсичну хімію в розірвані пласти. Тоді з крану починає текти смердюча і кольорова вода. А навколо дохнуть всі тварини і більшість рослин вимирає або мутірує

  Гість,

  Хто критикує той москаль

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6111

загрузка...

Автономні генератори: види і характеристики станцій на різних видах палива 23:27

Автономний генератор — відмінне джерело енергії, використовувати котре можна для резервного або основного харчування на віддалених об'єктах. Щоб він повністю справлявся з покладеними завданнями, потрібно при виборі оцінити цілий перелік...

Середня заробітна плата на Прикарпатті складає 8562 гривень 13:22 1 коментар

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у квітні 2019р....

Топ-5 причин трудової міграції з України 08:24

Більшість українців (51%) вважають власний рівень доходів недостатнім для нормального життя, при цьому задоволена своєю поточною роботою - менша половина населення (44%). Про це свідчать результати щорічного опитування Барометр щастя в...

"Івано-Франківськцемент" не може використовувати свої локомотиви – Укрзалізниця заборонила 19:43

Компанія "Івано-Франківськцемент", яка в порядку експерименту мала право виїзду власними локомотивами на шляхи Укрзалізниці, не може ним скористатися в зв'язку із забороною з боку УЗ. Про це повідомляє ЦТС з...

Покращення скасовується: з липня зростуть ціни на електрику 15:06 2 коментарі

Від першого липня, згідно з новим законом "Про ринок електричної енергії" держава втратить право регулювати виробників електрики. Відповідно, такі компанії, як державна "Енергоатом" та приватна ДТЕК Ахметова, зможуть на власний...

Франківцям заборгували понад 22 мільйоги гривень заробітної плати 14:16 1 коментар

Головне управління статистики інформує. Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій м.Івано-Франківська на 1 травня 2019р. становила 22,1 млн.грн, що складає 76,5% від загальної суми боргу по...

За обсягом освоєних капітальних інвестицій Прикарпаття посідає 15 місце 18:33

Головне управління статистики інформує. У січні–березні 2019р. підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 1750,5 млн.грн капітальних інвестицій, що на 17,4% менше від обсягу січня–березня 2018р. У...

З початку року страхувальники Франківщини сплатили понад 2 мільярди гривень єдиного внеску 14:14

У січні-травні поточного року платники податків Прикарпаття перерахували до бюджету 2091,6 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, що на 352,8 млн грн більше, ніж у відповідному періоді 2018...

Прикарпатці спрямували до державної казни майже 5 мільярдів гривень 12:18

У січні-травні цього року суб’єкти господарювання Прикарпаття сплатили до Зведеного бюджету 4,9 млрд грн  податків, зборів та платежів. Це на 753,8 млн грн або на 18 відс більше, ніж за відповідний...

На Прикарпатті підприємства легпрому реалізували продукції на 466 млн. гривень 17:30

Головне управління статистики інформує. Легка промисловість регіону представлена підприємствами текстильного виробництва, з виробництва одягу, хутра, шкіри та виробів з них, які випускають широкий асортимент споживчих товарів: килими та килимові вироби,...

Близько 2 тисяч підприємств Прикарпаття працюють на ринку надання послуг 15:55

Головне управління статистики інформує. На ринку послуг області упродовж І кварталу 2019 року працювало 1,4 тис. підприємств (юридичних осіб) та їх відокремлених підрозділів, основним видом економічної діяльності яких є надання...

Частка збиткових підприємств на Прикарпатті склала 42% 13:22

Головне управління статистики інформує. Великими та середніми підприємствами області, які підлягали обстеженню, у січні–березні 2019 року отримано фінансовий результат діяльності до оподаткування в загальній сумі 26,6 млн.грн збитку. Негативне сальдо...

Гривня на міжбанку піднялася ще вище 09:14

10 червня котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 26,30 - 26,32 гривні за долар. Про це повідомляє Finance.ua. На 16:59 середні курси валют на міжбанку були...

Українські інвестори вклали 22 мільйони в проект Промприлад. Реновація 21:30

3 червня у Києві відбулась презентація для інвесторів унікального інноваційного проекту Промприлад.Реновація. Під час події українські підприємці погодились інвестувати близько 22 млн грн. Це, зокрема, українська ІТ-компанія MacPaw, ІТ-підприємець Віктор...

На Івано-Франківщині зменшилась кількість податкових перевірок 16:45

Як інформують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, за січень-травень 2019 року аудитори фіскальної служби регіону провели 309 документальних перевірок, з яких – 58 планових, 137 позапланових та 114...

У Зеленського пояснили, чи скасують субсидії українцям 12:03

Радниця Володимира Зеленського з правових питань Ірина Венедіктова заявила, що українців не позбавлятимуть субсидій на оплату житлово-комунальних послуг через низький рівень життя в країні. Таку думку вона висловила у прямому...

Партнерами Прикарпаття у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 88 країн світу 11:54

Головне управління статистики в області інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–березні 2019р. становили 204,3 млн.дол. США, імпорту – 157,3 млн.дол. США. Порівняно з січнем–березнем 2018р. обсяги...

Прикарпатці витрачають половину доходів на харчування 18:33 4 коментарі

За даними Головне управління статистики в Івано-Франківській області , у середньому одне домогосподарство щомісячно отримує 11,7 тис. гривень. При цьому, щомісячні середні видатки одного господарства перевищують 10 тисяч гривень. Найбільше...

Власників автомобілів вартістю понад 1,5 млн. гривень змусять платити податок 15:55

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області нагадує, що обчислення суми транспортного податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст....

Індекс промислової продукції на Прикарпатті складає 97,2% 13:22 1 коментар

Головне управління статистики інформує. У січні–квітні 2019р. індекс промислової продукції в області склав 97,2% (в Україні – 100,6%). На підприємствах добувної промисловості та розроблення кар’єрів порівняно із січнем–квітнем 2018р. індекс...
 • ріел ІФ виринаюча