Журналісти намагались з’ясувати причину смерті 37-річного франківця, який напередодні помер у лікарні

 Днями в обласному кардіоцентрі помер 37-річний Роман Сімків. Лікарі діагностували гострий інфаркт, патологоанатом встановив розрив аневризми. З усім цим не погоджуються рідні Романа, нарікають на халатність і безвідповідальність лікарів. Вони звернулися у правоохоронні органи з надією на проведення об’єктивного розслідування, пише ГК.
Результат пошуку зображень за запитом "лікарська халатність"

Несподівана смерть

Уночі, 18 травня, після 1.30 у Романа запекло в грудях, почав німіти язик та боліти рука, розповідає його дружина Ірина Сімків. Жінка відразу ж викликала швидку допомогу. Лікарі приїхали швидко.

«Нагору, на шостий поверх, піднімалися дуже повільно. За кілька хвилин з’ясувалося, що, навіть знаючи про виклик до людини із проблемами з серцем, кардіограф вони не взяли. Почали Романа питати, що його пече. Він конає, а вони його повільно розпитують», – обурюється жінка.

Потім сказали їй піти вниз за кардіографом. Жінка не розуміє, як можна так тратити той дорогоцінний час, а не надавати допомогу людині. Зрештою, апарат принесли, зробили кардіограму, вкололи укол і дали таблетки для розрідження крові. Назви медичних препаратів Ірина не знає, упаковки від ліків медики забрали.

«Нас відвезли в лікарню на Мазепи. Викликали лікаря, називали ім’я Владлена. Та відмовилася приймати Романа у свій відділ, сказала, що він не ургентний», – розповідає Ірина.

Ще раз зробили кардіограму, відправили у відділення на четвертий поверх, в реанімацію. Там почали надавати допомогу, вкололи укол у вену, дали різні таблетки, внутрішньом’язево вкололи ношпу.

Лікарі говорили про необхідність проведення коронарографії. Таким чином мали намір з’ясувати, де закупорена вена. Запитали, чи згодні робити процедуру за гроші. Рідні погодилися робити процедуру вже і негайно.

Лікарі також казали, що о восьмій годині ранку йому треба зробити кардіограму, щоб подивитися в динаміці. Та до цього часу Роман Сімків не дожив – за кілька хвилин до восьмої чоловік помер.

«Вони тягнули час. Аж раптом він почав задихатися. Тут уже було два лікарі. Мабуть, це підійшов той другий, який приймав зміну. Романові поставили діагноз: гострий інфаркт в дії», – зауважує пані Ірина.

Романові ставало гірше, він корчився, кричав, що йому не вистачає повітря. Принесли апарат з киснем, медики радили йому заспокоїтися, бо він дуже нервує. А він казав, що у нього розірвуться легені, пригадує жінка.

«Фактично людину вдушили. Він казав, що вмирає, припускав, що йому ввели забагато ліків, просив відключити капельницю. За кілька хвилин апарат показав тиск 78 на 41. Принесли інший апарат і почали піднімати тиск. І от під час цього він почав задихатися, крутитися, потім – заспокоївся, очі у нього почали закочуватися. Я кричала лікарю: «Робіть щось, він від’їжджає», – розповідає вона.

З палати Ірину вигнали. Лише встигла побачити, як почали робити масаж серця. Безуспішно…

«Якщо б всі ці процедури робили швидше, зокрема коронарографію, він, можливо, був би живий. А вони його мучили. Чекали часу, щоб здати зміну. А потім шукали причину, від чого він помер», – вважає дружина.

Професійним спортсменом Роман не був, мішки не тягав, травму грудної клітки також перед цим не отримував. Він не курив, не вживав алкоголь чи наркотичні препарати. Про ці всі речі питали лікарі, щоб знайти якусь зачіпку. Крім того, жодного разу до цього на серце чоловік не скаржився. Навіть розтин показав, що серце здорове.

«Хотіли голову розрізати, але побачили розірвану аорту. Принаймні, нам так сказали. Але як було насправді, ми не знаємо, і нас це цікавить. Бо чомусь обидва лікарі приїхали на судово-медичну експертизу скоріше, ніж ми. Значить, чують за собою вину. В інакшому випадку чого б їм обом поспішати до судмедексперта», – робить висновки Ірина Сімків.

Хто крайній?

Керівник обласного Центру екстреної медичної допомоги Мирон Матейко вважає, що працівники швидкої допомоги спрацювали правильно, обезболили. Але у цьому випадку вже б ніхто не допоміг, адже було розшарування аорти, як з’ясувалося пізніше. Питання стоїть в оперативності надання допомоги. За його словами, 25-30% медиків пенсійного віку, але він не може вплинути на трудове законодавство. Пообіцяв розібрати і вивчити цей випадок.

Головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні, що на вул. Мазепи, відповідальність з лікарів медустанови знімає. Пояснює, що все це відбулося в кардіоцентрі, який поряд з лікарнею, а це окрема юридична структура.

Головний лікар Івано-Франківського обласного клінічного кардіологічного центру Віктор Якимчук коментувати ситуацію відмовляється. «Доки ми не будемо мати заключення патанатомічної служби і історії хвороби, ніяких коментарів давати не будемо», – заявив він.

Якимчук також запевнив, що буде об’єктивний розбір ситуації «від А до Я», з моменту виклику швидкої допомоги і далі по всіх ланках, та спрямовує до завідувача реанімаційного відділення Романа Володимировича, якого на місці не виявляється…

Номери мобільних лікарі бережуть, як зіницю ока, а жоден стаціонарний телефон у відділенні не відповідає. Зрештою, вдається з’ясувати прізвища та імена лікарів, які чергували в ту ніч. Це Олександр Діденко та Микола Гнатик. Проте виявляється, що жодного з них у диспансері у найближчі дні не буде.

Під знаком питання

Події тієї злощасної ночі намагається відтворити і, зрештою, пояснити Володимира Совтус, яку називали Владленою. Жінка відверто нервує, висловлює рідним своє співчуття. Пояснює, що є працівником Івано-Франківського національного медичного університету, а в рамках співпраці між установами фахівці чергують у лікарні.

Вона каже, що чоловіка привезла карета швидкої допомоги у приймальний покій міської лікарні на Мазепи, а її викликали до пацієнта як лікаря-кардіолога, щоб провести огляд.

«Я зібрала анамнез. Чоловік скаржився на пекучі болі, але вони характерні для багатьох захворювань. На той час змін на кардіограмі, які говорять про наявність гострого коронарного синдрому з елевацією сегменту ST, не було. За нашими протоколами, гострий коронарний синдром з елевацією сегменту ST відразу береться на коронарографію. У цьому випадку змін на кардіограмі не було, тому йому було виставлено під знаком питання діагноз «гострий коронарний синдром без елевації сегменту ST», – пояснює лікар.

Згідно з протоколами, хворому перш за все треба верифікувати діагноз, підтвердити його. Для цього роблять контроль кардіограми в динаміці, тож доцільним, на думку медика, було це проводити в умовах кардіореанімації. Які процедури були проведені у відділенні реанімації, пані Совтус не знає.

«Я тепер аналізую, як могла утворитися розшаровуюча аневризма, яку виявив патологоанатом. Це могла бути генетична слабкість стінки аорти. Ще одна причина – високий артеріальний тиск. У цьому випадку було блискавичне розшарування, лікування його – лише хірургічне, проте у нас немає ургентної кардіохірургії», – каже вона.

На першому місці у медиків було завдання спростувати або підтвердити діагноз «гострий коронарний синдром». Тому Романа Сімківа й госпіталізували у відповідний заклад. Роботу своїх колег у кардіологічному центрі медик аналізувати не може, але переконує, що це досвідчені фахівці.

Проте родичі у компетенції лікарів не впевнені абсолютно. Розповідають, що вони питали один одного, скільки кубиків того чи іншого препарату вводити, а коли Роман почав задихатися, сказали махати рушником.

Відтак родичі підготували адвокатський запит в лікарню, щоб їм надали копію історії хвороби, і взяли в аптеках перелік тих медичних препаратів, які купували для хворого. А також пішли в поліцію і написали заяву, щоб, як вони кажуть, вберегти інших пацієнтів від халатності і некомпетентності медичних працівників.

Гарантія смерті

Патологоанатом Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Віктор Пелех наголошує, що має десять днів для того, щоб здійснити записи в історії хвороби. Під час розтину він виявив розшаровуючу аневризму з розривом та кровотечею. «Два молодих лікарі з кардіодиспансеру були присутніми під час розтину, сфотографували це все», – пригадує медик.

На думку пана Пелеха, Романа Сімківа врятувати було неможливо. Такі операції ні в сусідніх містах, ні в Києві не роблять, лише в Австрії чи Німеччині. «І то за такі гроші, що в цієї родини навряд чи були», – додає він.

Чому ж такі операції не роблять в Україні? Як пояснив медик, вони коштують занадто багато грошей, а крім того, відповідних фахівців у нас немає. У будь-якому випадку Романа довезти б не встигли.

«За 27 років роботи патологоанатомом бачив всяке. Скажу чесно: ми не могли його врятувати. У нас немає фахівців, які могли б це зробити за дві години. Дайте людині спокійно лягти в землю», – зауважує Віктор Пелех.

На його думку, питання про смерть порушувати не треба. Мовляв, для чого це все, що зміниться – його поховали. «Лікарі не могли його врятувати, це я можу гарантувати. Це було нереально, не наш це рівень», – запевняє патологоанатом.

«Поверніть мені татка!»

Для лікаря смерть пацієнта – це невтішна статистика, а для маленької донечки це втрата цілого світу. Роман Сімків був дуже добрим, турботливим. Щодня водив донечку Улянку до школи, всі вчителі його знали. Він був безвідмовним, це дійсно свята людина, пригадує його сестра Ірина.

«Сім’я у нього була на першому місці. Дитина за ним дуже сумує, надзвичайно його любить. Вона завжди йому казала: татоньку, татусику. І він ні в чому їй не відмовляв. Вони навіть від мене ховалися. Морозиво їй купував, згущене молоко, я сварилася, але він не міг їй відмовити. Вона була сенсом його життя», – розповідає дружина.

Нещодавно Роман придбав для донечки велосипед, навчив її кататися. Не пропускав жодне свято, завжди проводив час з дитиною. Щосуботи вони вдвох їздили на дачу смажити ковбаски, це була їхня традиція, їм було цікаво разом.

Семирічна Улянка надумала врятувати тата. Для цього на кульці, надутій гелієм, слід було написати Боженьці, щоб повернув їй татка. Але робити це треба було швидко, бо тата у неділю закопають в землю. Швидко, щоб кулька встигла долетіти до неба, до Бога. А біля могили дитина молилася, заглядала, чи він не ожив…

Ірина ФЕДОЛЯК

Нагадаємо, що В Івано-Франківську помер 37-річний чоловік. Родичі у всьому звинувачують халатність лікарів

(Visited 1 988 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  нашим лікарям головне гроші , а не життя людини

  Наталя,

  У 2007 році від такого ж діагнозу (аневризма, розшарування аорти) помер мій вітчим. Теж раптово стало зле, о 15.30 забрала швидка, а о 21 год його не стало. Врятувати не змогли, оскільки такі речі можна попередити тільки хірургічно, і не в день загострення, тому що симптоми напередодні такого стану мусять бути, це і задишка, і високий тиск і біль в спині, інших ділянках. На той час лікарі сказали що можна було б врятувати людину, якщо б провести операцію за 2 тижні, та хто знав. Не виправдовую лікарів, які конкретно були в цьому випадку, але ситуація була схожа. І до речі, ге правда, що кардіооперації такого роду в нас не проводяться, роблять у Львові і Києві, тому паталогоанатом забрехався трохи

   Гість,

   У сімедгруп на пасічній роблять

    Гість,

    Тільки операцію треба робити заздалегідь, ще до того, як аневризма почне розшаровуватись. Її роблять планово, поки є ще час на передопераційну підготовку пацієнта і не в стані декомпенсації, як в даному випадку.

  Гість,

  Це корумповане кодло зробить все для того щоб зняти із себе відповідальність за скоєну халатність і помилки.

   Гість,

   “Посипати” треба не долярами, а сотнями мільйонів доларів всю медичну інфраструктуру. Забезпечення однієї такої операції може сягати сотень тисяч доларів. І на це громада має виділити гроші і проконтролювати їх використання. А ВИ особисто цим цікавились? Ні? Тоді теж винні в смертях наших співгромадян.

  Гість,

  аневризма – це бомба сповільненої дії, 30% населення в світі варто було б обстежитися на наявність аневризм, від розриву аневризм помирають світові зірки і телеведучі, не кажучи про простого хлопа.Якби долярами посипали то може б щось вдіяли … а так, на кладовище….

  Гість,

  На жаль, у нас точний діагноз ставлять лише паталогоанатоми. І від цього стає страшно. І тут справа не тільки в грошах, а насамперед у відсутності знань у так званих лікарів.

   Гість,

   Нещодавно в США від цього ж діагнозу помер зять моєї знайомої ( американець, 27 років, без шкідливих звичок) Його встигли прооперувати, однак невдовзі після операції, на жаль, помер. Так що навіть в країні, де шалені гроші видідяють на медицину і науку, люди помирають теж. Цей діагноз- практично вирок. Нарікати нема на кого. Така доля… Рідним співчуття.

   Гість,

   Справа все- таки і в грошах. В Америці в медицину йдуть найрозумніші – зарплата в 30 тис . досить сильна мотивація і достойна винагорода за 10- річне виснажливе і дороге навчання. У нас в лікарі з зарплатою на рівні 3 200 гр. йдуть або сильно вмотивовані на самопожертву, або не зовсім порядні. Українське успільство саме поставило лікаря перед непростим вибором: бути жебраком чи рекетиром. Інший варіант – еміграція.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6102

загрузка...

Щоб лікувати діток із ДЦП у Богородчанах придбали спеціальну систему 19:38

У Богородчанах функціонуватиме реабілітаційна система «Павук», необхідна для лікування дітей з дитячим церебральним паралічем. Її вартість сягає понад 60 тисяч гривень. Такий подарунок місту вирішили зробити представники ТУМА (Товариства Української Молоді...

У Коломиї не найкраща ситуація із хворюваністю на туберкульоз 14:25

Наразі Україна – на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 000 людей). На першому – Росія. У 2018 році в Коломиї та...

На Прикарпатті знизилась захворюваність на грип та ГРВІ 22:27

Протягом 11 тижня в Івано-Франківській області на грип та ГРВІ захворіло 5093 особи, в тому числі 3546 дітей до 17 років, що становить 69,6%. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному...

На Прикарпатті кором перехворіли вже 1600 людей 22:27 1 коментар

З 28 грудня 2018 року по 14 березня 2019 року в Івано-Франківській області 1599 звернень з підозрою на кір. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному лабораторному центрі МОЗ України. Серед...

На Прикарпатті продовжує знижуватися захворюваність на грип і ГРВІ (інфографіка) 11:13

В Івано-Франківській області за останній тиждень на грип та ГРВІ захворіли 5093 особи, з них 69,6% – діти (3546). Про це повідомляє Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України. У порівнянні з минулим...

Як вберегти себе від інфаркту та інсульту? 22:56

Інфаркт та інсульт - серйозні захворювання, після яких буває важко повернутися до нормального життя. Тому, краще запобігти їх настанню, ніж допустити. Що для цього необхідно? Насамперед, - знати першопричини, які...

Франківські лікарі поділилися успіхами проведених операцій на відкритому серці (відеосюжет) 13:22

Дотепер франківські медики проводили такі операції з допомогою хірургів Національного інституту Амосова. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

Полегшити страждання одразу двох своїх дітей просить сім'я Уманців з Прикарпаття (відеосюжет) 14:20

Полегшити страждання одразу двох своїх дітей просить сім'я Уманців з Прикарпаття. У сина та доньки - спинальна м'язова атрофія, яка невпинно прогресує. Ця хвороба невиліковна. Однак є препарат, який може...

Як адаптуватися до переходу на літній час? Поради франківських медиків 15:53

В ніч з 30 на 31 березня українці перейдуть на літній час. А це означає , що стрілку годинника необхідно буде перевести на годину вперед. Відповідно й спати доведеться менше....

На Прикарпатті знизилась захворюваність на туберкульоз 22:26

В Івано-Франківській області протягом 2018 року зареєстровано зниження захворюваності на туберкульоз органів дихання на 9,28%, випадків рецедивів на 26,6%. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному лабораторному центрі МОЗ України. «Найнижча...

Франківські лікарі-гінекологи навчались серцево-легеневій реанімації (фотофакт) 20:15

Десять фахівців Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру взяли участь у  науково-практичних навчаннях «Серцево-легенева реанімація». Навчання правильних реанімаційних дій для акушерів-гінекологів проводив анестезіолог Фтемов Микола Петрович. Уміти правильно провести серцево-легеневу реанімацію...

Франківцям розповіли про важливість вакцинації від кору (відеосюжет) 22:27

Наразі Україна переживає найбільший спалах хвороби за всю історію. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

У Франківську обговорили проблеми захворюваності на кір 22:28

12 березня з ініціативи ГО «Батьки за вакцинацію» та за сприяння Івано-Франківського національного медичного університету і департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації відбувся інформаційно-просвітницький захід для батьків та медиків «Як захиститися від...

На Косівщині активно впроваджується реформа сільської медицини 22:28

Днями для Річківської амбулаторії монопрактики сімейної медицини та Середньоберезівської амбулаторії групової практики сімейної медицини Косівського району стало особливим. У цей день медичні заклади збагатилися автотранспортом для медичних працівників. Автомобілі "Reno...

У Коломийській центральній районній лікарні завершують ремонт (відеосюжет) 14:15

У Коломийській центральній районній лікарні завершують ремонти. До кінця місяця мають відкрити два нових відділення – ультразвукової діагностики та відновного лікування. Медики кажуть, приміщення лікарні не ремонтували давно. Після оновлення...

У Коломийському міському центрі первинної допомоги відкрили реабілітаційний кабінет (відеосюжет) 15:25

Допомогти дітям зі сколіозом. У Коломийському міському центрі первинної допомоги відкрили реабілітаційний кабінет та провели семінар для батьків. Благодійники та медики планують консультувати батьків, та займатися із юними коломиянами, що...

Як знайти "свого" сімейного лікаря у Франківську (інструкція) 15:44

Сімейний лікар — людина, якій нам, людям без медичної освіти, хочеться довіряти й в компетенціях якої не мати жодних сумнівів. Знаєте, щоб діагноз точний, не гуглити симптоми після візиту і...

Понад 4 тисячі маленьких прикарпатців захворіли на грип і ГРВІ за тиждень (інфографіка) 19:11

В Івано-Франківській області за останній тиждень на грип та ГРВІ захворіла 6591 особа, з них 68,8% – діти (4537). Про це повідомляє Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України.   У порівнянні з минулим...

На Прикарпатті знижується захворюваність на грип 22:27

Протягом дев’ятого тижня в Івано-Франківській області на грип та ГРВІ захворіло 6591 особа, в тому числі 4537 дітей до 17 років, що становить 68,8%. Про це повідомили в Івано-Франківському обласному...

На Прикарпатті питну воду перевіряли на радіацію 21:47

На Прикарпатті протягом 2018 року перевіряли якість води з метою визначення її придатною для використання за радіологічними показниками. Про це інформує ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України...
 • ріел ІФ виринаюча