Диван на коліщатках в темній вітальні

11-ть таємниць з історії франківського готелю “Дністер”

Автор: Ігор Василик
19/11/2019 15:44
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама

1. Архітектурна класика

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Під верствами багаторічних нашарувань при реставрації фасаду була виявлена початкова фарба кольору слонової кістки. Як з’ясувалося, колір фарби був типовим для того часу і відповідав трендам  архітектури Європи кінця  XIX – початку XX століть. Тональне рішення кремового кольору та структура фарби фасаду – архітектурна класика, яка додає  м’якості і гармонійності, уособлює природні ландшафти, асоціюється з натуральним, простим, природним станом, пише West News.

2. Овочева ліпнина

При ретельній реставрації ліпнини на фасаді готелю, під слоями штукатурки ховалися шедевральні натюрморти зі стручком гороху, перцями, кабачками та часником. Є припущення, що  архітектор Фредерик Януш надихався роботами знаменитого італійського декоратора та митця Джозеппе Арчімбольдо, відомого на весь світ божевільним “Овочевим портретом” імператора Рудольфа II.

На Прикарпатті пожежі сухої трави вражають масштабами

3. Загадкові медальйони Януша

Між 2-м і 3-м поверхами фасаду готелю розташовані медальйони. В архітектурі так називають ліпні рельєфи в овальному обрамленні. Медальйони зображають чоловіка, з нестандартною для тих часів зачіскою. Чому архітектор Януш, що спорудив готель у 1913-му році прикрасив його саме цим зображенням?

Переповідають, що це профіль Ференца Ліста. Нібито угорський піаніст був у Станіславові і давав концерт.  Пізніше, на місці того будинку, де він виступав, звели готель “Австрія” (“Дністер”), закарбувавши портрет піаніста в медальйонах. Коли порівнюєш барельєф з портретом Ліста, певна схожість є, проте говорять, що це також можуть бути Моцарт-молодший, або Фредерік Шопен, які свого часу бували в Станіславові.

4. Вежа-бельведер та годинники

Вже майже рік мешканці міста мають змогу милуватися відбудованою вежею-бельведер із трьома годинниками, яка була прикрасою будівлі готелю “Дністер” впродовж ХХ століття.

Конструкцію шпиля в стилі “ар нуво” прикрашають 3 кулі, покриті сусальним золотом, середня з яких оздоблена 8 мальвами, які є символом  безкінечності в природі. Крім символічних фрагментів шпиль має свою важливу функцію на вежі. Він служитиме громовідводом усієї будівлі готелю.

Кожен елемент годинника несе глибоке сакральне значення. Стрілки годинника – це гармонія природи, яку створив Бог на четвертий день: сонце й місяць, день і ніч.
Стрілка серця – це також символ любові, яка проходить через зірку життя та об’єднує Всесвіт у бездоганній гармонії.

Годинники виготовлені найкращими українськими годинникарями з використанням швейцарських механізмів. Діаметри годинників – 1,61м.

Ці унікальні годинники не поступаються кращим фасадним годинникам світу і присвячені видатній історичній події для України – 100-річчю Акту Злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки.

5. Леді Ламарр – австрійсько-американська кіноактриса, винахідниця.

Хеді Ламарр (при народженні Єва Марія Кіслер) – легендарна австро-американська актриса, одна з найяскравіших кінозірок “золотої ери” кінематографії. Прославилася після виходу стрічки “Екстаз” через досить зухвалу на ті часи, еротичну сцену купання в лісовому озері, показану на великому екрані вперше. У 1960-х роках за досягнення в кіноіндустрії її удостоїли зірки на голлівудській Алеї слави.

В історію Хеді увійшла завдяки зовсім інший грані свого таланту – розробці наукових ідей. Так, в 1942 вона (разом з композитором Джорджем Антейлом) отримала патент на винахід технології, яка навіть в наш час активно використовується в протоколах бездротової передачі даних (CDMA, Bluetooth, GSM, Wi-FI).

Єва Марія Кіслер народилася у Відні в 1914 році і була єдиною дитиною в сім’ї Гертруди і Еміля Кіслер. Батько, Еміль Кіслер (27 грудня 1880р. – 14 лютого 1935р.), був родом зі Львова і керував банком. Є припущення, що він являвся братом славнозвісному Касселю Кіслеру, власнику кількох знакових кам’яниць у Станіставові, однією з яких був готель “Австрія”. Сімейство Кіслер часто зустрічалось у Станіславові.

6. Пожежники-мільйонери

У 1923 році горів готель “Варшава” (тепер “Дністер”). Пожежні цілих 15 годин мужньо боролись із вогнем, і нарешті перемогли. За це вдячні мешканці виплатили їм два мільйони польських марок. В умовах галопуючої інфляції це був еквівалент двох доларів США.

Далі – буде…

"Сміття розвіюється по районі",-мешканці Целевича скаржаться на погане розташування сміттєвих баків