116 років тому, 14 січня 1907 р. у м. Станиславові відбулося урочисте відкриття духовної семінарії єпископом-ординарієм Григорієм Хомишином.
Першим ректором єп. Григорій призначив відомого місіонера о. Єремію Ломницького, ЧСВВ.
Семінарія діяла до 1945 р. і була заборонена та закрита окупаційною радянською владою. Ректор, викладачі та деякі студенти були заарештовані і заслані до тюрем і концтаборів, передає Правда ІФ з посиланням на Музеї у Фитькові
Цікавий опис семінарійного будинку подає Володимир Макар, який виховувався у захоронці сестер Служебниць на вул. Казимирівській (тепер вул. Гетьма Мазепи) і був частим гостем у семінарії.
Світлина будинку духовної семінарії з архіву п. Антоніни Прокоп.
«Будинок був зведений у модерному стилі, триповерховий, з високими вікнами, збудований у вигляді букви «П». У ньому було 50 кімнат-келій на всіх трьох поверхах, а також аудиторії і велика каплиця на третьому поверсі, в якій могло поміститися близько 100 осіб. На першому поверсі, або «партері» був великий рефектар (їдальня), під яким були просторі підвали. Опалювалися кімнати кахлевими печами. За подвір’ям ріс великий сад. Обслуговували кухню і пральню сестри Служебниці. Над будинком було велике горище, на якому стояли старі меблі та різдвяний вертеп з кольоровими фігурками». (З книги «Сильний Божим Духом», о. М. Григорук)
Світлина єп. Григорія Хомишина і о. Єремії Ломницького, ЧСВВ з архіву Згромадження Сестер Служебниць НДМ.