У січні 2020 року олігархи Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та син народного депутата Ігоря Палиці – Захар стали співвласниками двох нафтопереробних комплексів: надвірнянський ПАТ “Нафтохімік Прикарпаття” та ПАТ “НПК-Галичина”.
Останній має потужності, що дозволяють переробляти до 2,3 млн. тонн нафти за рік.
Про це йдеться у матеріалі “ЕП” та “Центру протидії корупції”.
Народний депутат Палиця свого часу також мав відношення до “Нафтохіміка Прикарпаття”. Протягом 1999-2003 років він виконував обов’язки голови правління цього цього підприємства.
Протягом 2009-2019 років акції “Нафтохіміка Прикарпаття” та “НПК-Галичина” були розподілені між державою (26%) та чотирма офшорними компаніям з Британських Віргінських островів: “ROMANNOR INVESTMENTS LTD”, “DOMENNIUM ENTERPRISES LTD”, “WEAVERNAL HOLDINGS LTD” та “DENEIRO VENTURES LTD”, які ЗМІ пов’язували із групою “Приват”, пишуть Версії з посиланням на ЕП.
Про зв’язок із цієї групою свідчить і фінансовий зв’язок банку та нафтопереробного комплексу. “НПК-Галичина” – фігурує у кримінальному провадженні про створення злочинної організації для заволодіння коштами “Приватбанку”.
Мова йде про 126 млрд грн, які були виведені в період, коли Приватбанк вже було визнано проблемним і він потребував оздоровлення.
“НПК-Галичина” – одна із тих 193 компаній, які Коломойський та Боголюбов фактично врятували, перевівши їх борги на 36 неопераційних, здебільшого, новостворених компаній, які не мали достатніх коштів для обслуговування кредитів. В квітні 2019 року суддя надав слідчим дозвіл на вилучення документів ПАТ “НПК-ГАЛИЧИНА”.
Разом із Палицею та Коломойським бенефіціарами нафтопереробних комплексів стали: Геннадій Боголюбов, Мордехай Корф, Юрій Кіперман, Світлана Делі, Євген Кричевський, Дмитро Потішман, Олексій Буйніс, Оксана Палиця та Уріел Лейбер.
Американець Уріел Лейбер – ще одна дуже близька до родини Палиць особа. Він разом батьком нардепа – Петром Палицею був співвласником двох паливних компаній ТЗОВ “МАВЕКС” та ТОВ “ПЕТРОЛІУМ-ІНВЕСТ”.
Нині Лейбер фігурує справі за позовом Приватбанку проти Коломойського у Канцелярському судді штату Делавер. В позові йдеться про звинувачення у відмивання мільярдів доларів через делаверські shell-компанії, які купували підприємства і комерційну нерухомість в США на користь Коломойського та Боголюбова.
Приватбанк в офіційній заяві щодо позову пояснив:
- “Звертаючись з цим позовом до американського суду, ПриватБанк вимагає відшкодування збитків у розмірі кількасот мільйонів доларів США, яких, як вважає банк, він зазнав у результаті різних протиправних дій, вчинених проти нього його колишніми власниками, їхніми наближеними особами Мордехаєм Корфом, Хаїмом Шошетом та Уріелом Лейбером, а також деякими компаніями, зареєстрованими у США, у діяльності яких зазначені фізичні особи беруть та брали участь.
Довідково:
Нафтохімік Прикарпаття (колишня назва — Надвірнянський нафтопереробний завод) — одне з найстаріших нафтопереробних підприємств України, збудоване 1897 р., — потужність, станом на 2005 рік, близько 2,6 млн тон сирої нафти на рік. ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» є одним з шести нафтопереробних заводів України, та єдиним який працює з українською сировиною.
Нє, мав сидіти на карантині і дивитися, що з того буде. У часи рецесій і дефолтів можна закупитись за найбільш привабливими цінами. Почитайте історію США – хто поскуповував «заводи і пароходи» у часи Великої депресії, коли роботяги-американці здихали під парканами від голоду і не мали 1 цента у кишені, а хто поставав фабрикантами і заводчиками! Подивіться на 90-ті роки на росії, хто затарився потужними заводами і виробництвами, шахтами і мережами за смішними цінами і тепер входить до списку Форбс не на останньому місці! Тому я зовсім не здивована.