Благодійний аукціон зустрічей з відомими франківцями стартував у обласному центрі 13 січня та завершиться 13 лютого. Його благородною метою є організація відпочинку в таборі молоді з соціальною моделлю інвалідності.
Про це інформує Правда.іф з прес-конференції у Центрі соціальної реабілітації при Карітасі
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Поїздка у табір – можливість молоді з інвалідністю соціалізуватись
Благодійний аукціон, де кожен охочий за найбільший донат зможе особисто поспілкуватись з відомим франківцем/франківкою, дає змогу зібрати 90 000 грн, щоб організувати табір для молоді з Центру соціальної реабілітації. Центр діє при Карітасі вже багато років, і це саме те місце, де молодь з інвалідністю соціалізується, розвивається, має улюблені хобі, дружить та відчуває себе частинкою великої родини. А табір в українських Карпатах – це нова можливість для них отримати незабутні емоції та згуртуватися.
У соціальному просторі займається молодь з інвалідністю віком від 18 до 49 років. Тут вони у переважній більшості залучаються до роботи на “майстерках”. Зокрема, йдеться про малювання, виготовлення свічок, пошиття шоперів, гаманців та ключниць.
“У нас є швейна майстерня, де наші друзі самостійно вишивають, а зроблені речі реалізовуємо на ярмарках для розвитку нашого центру”, – розповідає завідувачка Центру соціальної реабілітації для осіб з інвалідністю Ольга Брик.
За словами завідувачки, такий довготривалий відпочинок з активностями на свіжому повітрі для молоді планують цьогоріч вперше. Хоча у одноденні поїздки вже вирушали раніше. Близько 45 дітей поїде у гірський табір, який організують у теплу пору року, на кінець весни або улітку.
29-річна Припхан Вікторія вже третій рік поспіль відвідує Центр соціальної реабілітації. Дуже задоволена заняттями дочки мама, Припхан Людмила. Вона разом з іншими батьками долучається до роботи у швейній майстерні: роблять те, що дітям не під силу.
“Такі поїздки, така реабілітація нашим дітям дуже потрібна, вона їх згуртує. Раніше дочка їхала тільки зі мною у поїздки, а тут буде нагода відпочити і дітям, і батькам”, – стверджує Людмила Припхан.
Про роботу Центру розповів директор Карітасу Івано-Франківськ отець Володимир Чорній:
“Другий десяток років ми займаємось допомогою молоді з інвалідністю. Ми бачимо ті проблеми родин з такими дітьми та ставлення суспільства, яке не реагувало на них. Ми дали можливість цим людям вийти до спільноти, соціалізуватись, а батькам – можливість відпочити”.
Аукціон відбувається в рамках проєкту «Speedy – підтримка осіб з інвалідністю в Україні» за підтримки Caritas Italiana.
Героями аукціону станом на сьогодні стали понад 20 людей. Загалом у списку наразі 81 учасник.
Серед особистостей, з якими люди можуть зустрітися за посильний донат – це письменники, журналісти, громадські діячі, актори, спортсмени, психологи, художники, лікарі та інші, які під час зустрічі поділяться своїм досвідом, цікавими кейсами, проведуть майстер-клас, консультацію, організують безкоштовну фотосесію, організують урок в автошколі, подарують квитки до театру та проведуть за лаштунки тощо.
Розігрується на аукціоні зустріч з отцем Володимиром Духовичем, військовим капеланом 114 бригади тактичної авіації.
“Для мене, як священника, важливо звернути увагу на тих людей, які цього потребують. Цих дітей за будь-яких обставин не потрібно нічим обмежувати”.
Віктор Матвіїв, сапер ГУ ДСНС України у Івано-Франківській області, також долучився до ініціативи. На зустрічі герой може розповісти про численні ротації з колегами різними областями держави, під час яких розміновують звільнені від ворога території.
Вчителька початкових класів ліцею №7 та переможниця премії Global Teacher Prize Ukraine 2024 Леся Павлюк одразу погодилась взяти участь у акціоні як лот:
“Це найменше, що я можу зробити для цих дітей. Такі ініціативи варто підтримувати, щиро вірю, що мета цього заходу буде досягнута. Діти з особливими мають почувати себе повноцінними учасниками будь-чого, що відбувається навколо них, а ми маємо їх приймати як всіх інших людей”.
Правила аукціону
Переможець лоту— це людина, що матиме найбільшу ставку станом на закінчення аукціону.
– Якщо з різних причин людині не хочеться зустрічі один на один з героєм, то є можливість прийти на зустріч групою – з колегами або навіть цілою сім’єю.
– Якщо людина хоче зробити ставку анонімно, то просто повідомляє у повідомлення на сторінці аукціону і ми допомагаємо організувати процес. (у нас вже є одна анонімна ставка – 50 тисяч гривень на художника Нікіту Тітова)
Термін домовленості про зустріч – 2 тижні після закінчення аукціону.
Серед найбільших донатів – 20 тисяч гривень на зустріч з підприємцем Андрієм Семанівим.