У Коломийській громаді діє реабілітаційне відділення Єдиного центру надання соціальних та реабілітаційних послуг. Це єдина установа такого типу в цьому районі та одна з найкращих в Україні.
Про його особливості Правді.іф. розповіла директорка центру Ірина Трачук.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Послуги центру
За її словами, вирізняється з-поміж інших тим, що у відділенні комплексної реабілітації та денного догляду діти з інвалідністю перебувають протягом дня. Щодня спеціальний транспорт доправляє їх до центру, де вони займаються з вихователями, мають корекційні та реабілітаційні заняття, дозвілля з педагогами та дворазове харчування.
“Є й дітки, які мають у нас індивідуальні заняття, займаються з логопедом, приходять на масаж, мають фізькультуру чи лікувальну реабілітацію. Їх приводять батьки індивідуально”, – каже Ірина Трачук.
Наразі 59 дітей з інвалідністю віком до 18-ти років отримують тут реабілітаційні послуги, а 32 особи віком від 18-ти до 35-ти років – соціальні( відділення денного догляду).
Також в центрі надається послуга “раннього втручання” для дітей групи ризику для вікової категорії від 0 до 4 років. Щоб мінімізувати всі наслідки отримання інвалідності, фахівці щодня наполегливо і самовіддано працюють з ними. Така послуга є сімейноцентрована: щоб не тільки надати дитині можливість соціалізуватись та розвиватись, а й всім членам сім’ї пристосуватись до умов.
Допомога донорів та міста
Відділення обладнане необхідним інвентарем, відповідає вимогам доступності. Всі послуги в установі надаються безкоштовно, оскільки фінансується повністю з міського бюджету. Окрім бюджетних коштів, центр плідно співпрацює з міжнародними організаціями, активно бере участь у різноманітних проєктах. До прикладу, за програмою Юнісеф педагоги, щоб надавати послуги “раннього втручання”, проходили спеціалізоване навчання для роботи з дітьми з особливими потребами.
“Потужним донором також виступила організація СОС”Дитячі містечка”, яка допомагає дітям по всьому світі. Одним з крайніх їхніх проєктів є встановлення піднімальної платформи – ліфта. Це полегшує доступ до всіх тренувальних кімнат діток з інвалідністю та полегшує роботу педагогів. Така інвестиція коштувала півтори мільйона гривень”, – додає директорка центру.
За словами Ірини Трачук, наразі троє дітей з числа ВПО перебуває в центрі, хоча раніше їх було більше.