Диван на коліщатках в темній вітальні

“Долина-агро” – перше в Україні підприємство, яке проходитиме сертифікацію у голландській фітопатологічній фірмі

Автор: Lilia
09/08/2024 14:47
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

У Долині в лабораторії “In vitro” у стерильних умовах вирощують саджанці лохини, плодових дерев та декоративних рослин для українських та європейських фермерів.

80 відсотків потужностей становить виведення і розмноження різних сортів лохини. Найбільшу перевагу надають саме середньо-пізнім сортам: Дюк, Блю-голд та Ерік, повідомляє Правда.іф

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

“Долина-агро” – співучасник міжнародного консорціуму

Підприємство “Долина-агро” почало діяти в 2012 році. Працює на підприємстві більше 40 людей. Зараз розширили потужності виробництва: якщо раніше розмножували по 250-300 тисяч рослин, то тепер реалізовують майже мільйон таких мініатюрних саджанців.

А з 2017 року є співучасником міжнародного консорціуму по виведенню нових сортів лохини, куди входять найпотужніші ключові розсадники світу. Основною ідеєю створення підприємства, як стверджує директор Олег Базюк, було забезпечення українських господарств якісними саджанцями лохини. Наразі, окрім лохини, ще розводять декоративні рододендорни, оскільки на них великий попит.

” Вийшли на міжнародний рівень та співпрацюємо з німецькою спілкою розсадників, вектором є щепи плодових культур. Увесь Розсадматеріал раніше завозили з-за кордону. Зараз його робимо чистим та якісним самі, котрі не поступаються італійському та німецькому”, – розповідає директор підприємства.

Ніша України – середньо-пізній сорт лохини

Як стверджує Олег Базюк, саме середьо-пізній сорт лохини є нішею для України, оскільки не є конкурентноспроможними потужним агрохолдингам Сербії та Румунії.

“Можемо пропонувати ягоду на ринок Європи з 10 серпня до 10 вересня, поки на ринку не продаватимуть лохину з Перу”, – резюмує директор.

Щодо розведення нових сортів лохини, на підприємстві вкрай відповідально ставляться до випробування кліматом. Висадивши рослину в грунт, потрібно 2-3 роки спостерігати за нею.

“Я є противником висаджувати невипробувані сорти. Знаю, що на одній плантіції планують викорчувати біля 200 га нових сортів лохини. Треба спочатку посадити 1-2 га ягоди, котра відповідає вашим кліматичним умовам. Умовно, пропонувати рослину з восьмої кліматичної зони у нашу п’яту не варто. Можна, як максимум, висаджувати у сьомій чи шостій плюс”, – рекомендує Олег Базюк.

За кілька років на міжнародному ринку набули популярності завдяки чистоті та якості рослин, які пропонують. Розводять у мініатюрному інкубаторі лабораторії тільки рослини без вірусів, вільні від фітофторів і фомопсисів.

Наразі “Долина-агро” перше в Україні таке підприємство, яке проходить важливий процес сертифікації у голланндській фітопатологічній фірмі. Ця організація моніторить всі розсадники, дає оцінку, заключення та дозвіл надалі розмножувати і висаджувати рослини.