44-річний Олександр Артиш помер в обласному наркологічному диспансері. Обставини смерті змусили родичів сумніватися в належній роботі медиків, результатом чого стало звернення до правоохоронних органів.
Трагічна історія трапилась у неділю, 28 січня. Разом із другом близько 16 години Олександр вийшов з кафе, що розташоване на вулиці Вірменській – і упав на землю, йдеться у публікації видання “Курс“.
О 13 годині ми з ним ще говорили по телефону. В кафе, як ми вже з’ясували, він був цілком адекватний – розрахувався карткою, увів пін-код. Вийшов і ще заспівав. Але раптом похитнувся, впав і втратив свідомість. Товариш почав кликати на допомогу і набрав “швидку”. Збіглися перехожі, один із них був медиком. Коли приїхала “швидка допомога”, в Олександра ще був пульс, – розповіла сестра померлого Лєна Артиш.
Автомобіль швидкої допомоги забрав Олександра та відправився в обласний наркодиспансер.
Сестра чоловіка не розуміє, чому знадобилась допомога наркологів, а не кардіологів, бо у висновку судмедексперта йдеться про “гостру серцеву недостатність”.
Таку ж причину вказали і медики на вулиці Млинарській. У бригаді швидкої допомоги стверджують, що дорогою до наркодиспансеру чоловік був ще живий. Смерть відбулася вже в стінах медичного закладу, а саме в кімнаті при “приймальному покої”.
Його не взяли в реанімацію, кинули в коридорі. Він пролежав одягнений при вході на дерев’яних “нарах” і помер, – каже чоловік сестри Валерій Левченко, який і сам є медиком.
Він додає, що тіло лежало в кімнаті без жодних слідів реанімаційних заходів. Лише сорочка була висунута із штанів. А біля Олександра лежали два шприци.
Ну якби він помер у палаті, ніхто би з нас не нарікав. Чому в обласному наркодиспансері не надали жодної допомоги, ми зрозуміти не можемо – адже там є реанімація, – продовжує Валерій.
Родичі побоюються, що медичні документи Олександра Артиша могли сфальсифікувати. Наприклад, завищити проміле в крові до ступеню смертельного. Рідні вважають, що життя чоловіка можна було б врятувати, якби медичні працівники наркодиспансеру виконали свою роботу чи “швидка” доставила померлого у відділення невідкладної допомоги центральної міської клінічної лікарні на вулиці Мазепи.
Журналісти видання “Місто” поспілкувалися із головним лікарем Івано-Франківської станції швидкої допомоги Ігорем Ковалюком, який розповів, що його працівники зробили все правильно.
Згідно правил, якщо в особи є ступінь сп’яніння, то ми маємо її відвести в наркодиспансер. Хоча є винятки. Наприклад, медики діагностують розлад життєво важливих функцій, тоді везуть у спеціалізований заклад, але в цьому випадку такого не було. Чоловік перебував при свідомості. Наші медики спрацювали грамотно. Окрім того, якщо працівники лікувального закладу, куди доставили людину, розуміють, що вона потребує іншої госпіталізації, то медики можуть перенаправити пацієнта в іншу лікарню самостійно, – пояснює він.
Ігор Ковалюк каже, що всі питання варто переадресувати працівникам наркодиспансеру.
У приймальній нам повідомили, що головний лікар обласного наркологічного диспансеру Валерій Скопич перебуває у відрядженні та порекомендували зв’язатися з його замісником Жанною Удовик. Протягом дня ми кілька разів телефонували, але так і не змогли з нею встановити контакт.
Додамо, що родичі Олександра пригнічені та шукатимуть допомоги у правоохоронців. Певні висновки можна робити після експертизи, результати якої будуть готові через кілька тижнів.
Нагадаємо, що Родичі франківця, що помер у обласному наркодиспансері, вважають причиною смерті бездіяльність медиків