24 вересня в обласній філармонії імені Іри Маланюк в рамках українського туру відбудеться концерт видатного джазового піаніста Кшиштофа Кобилінського (Польща) з програмою «Піано Соло» та виставка художника Ярослава Дідуха «Проникнення в абстракцію».
Український тур видатного джазового піаніста Кшиштофа Кобилінського (Польща) з програмою «Піано Соло» та виставка художника Ярослава Дідуха «Проникнення в абстракцію».
Кшиштоф Кобилінський – польський композитор, аранжувальник, піаніст та джазовий музикант, який вдало включає в свої твори інші жанри, такі як етно або класична музика. Автор кількох десятків альбомів та концертних версій проектів, в яких брали участь представники провідної польської та світової джазової сцени. Він створює музику та виступає у кількох форматах: фортепіано соло, у дуеті з всесвітньо відомими віртуозами (включаючи Еріка Труффаса, Даніеле Ді Бонавентура, Білла Еванса Реут Рівка), у міжнародному оригінальному квінтеті KK Pearls (польсько-ізраїльсько-українсько- колумбійський склад) та “Кшиштоф Кобилінський & amp; Оркестр етноджазу.” Його пісні виконують Ренді Брекер, Рішар Гальяно, Майк Стерн , Трилок Гурту та десятки інших артистів. З організаційної сторони Кшиштоф Кобилінський також є ідейним натхненником та директором фестивалів PalmJazz та Filharmonia, а також надзвичайного місця на світовій музичній карті – Культурного центру «Джазовія» в Глівіце.
«… його композиції справді прекрасні, в ньому багато чуйності та мелодійності … його музика – це подорож у часі і подібна кінофільму …» Рішар Гальяно
«… Його музика лірична, весела і зворушлива. У його музиці прекрасне почуття мелодії з чудовою гармонією. Кожна п’єса неймовірна …» Ренді Брекер
«Проникнення в абстракцію» – картинна виставка Ярослава Дідуха.
Народився 4.12.1956 в с. Любківці Снятинського району, Івано-Франківської області. Навчався у Львівськгому сільськогосподарському інституті, де здобув фах архітектора. З 1979 працював архітектором. В 1985 перейшов на держслужбу, яку завершив у 2017. З того часу – пенсіонер.
В студентські роки скоріше поет, аніж архітектор. Дебютував у 1978 році в колективній збірці молодих поетів, що друкувалась видавництвом «»Каменяр, Львів. Друкувався в періодиці, тоді ж почав створювати ілюстрації до своїх віршів. Авторська графіка олівцем, тушшю радше нагадувала «автоматичне письмо», або як тепер називають – нейрографіка, малювалася здебільшого «в стіл».Пізніше були експерименти з аквареллю, темперою, гуашшю. В 2017 році розпочав, розробивши власні методи, творення художніх робіт цифрової графіки.