Сьогодні у місті відбулася конференція з нагоди відкриття проекту «Спільні ініціативи та рішення у сфері охорони здоров’я у транскордонній Румунії-Україні». Він розпочався 1 жовтня цього року та фінансується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, пишуть на сайті міського голови.
Старту проекту передували 2,5 роки спільної роботи. Було багато зустрічей як у Івано-Франківську, так і в румунському Сігеті-Мармацієй. Адже для реалізації треба було краще зрозуміти, як працюють лікарні в обох містах. Загальна сума проекту – 980 тисяч євро. З них 400 – України, а решту – румунського партнера, адже вони є лідерами проекту.
Партнери з Румунії називають цю зустріч святковою. Керівник міської лікарні Сігету-Мармацієй Дункан Даніель Раду подякував міській раді за розуміння важливості цього проекту. Та наголосив, що найбільшу перевагу від втілення проекту отримають не лікарі чи влада, а саме пацієнти.
В основному у Івано-Франківську за проектом планують переобладнати лікувальні відділення – реанімацію, офтальмологію, лабораторію. Адже лікарні дуже потрібен мікроскоп для офтальмології. Вони є у лікарні та вже давно застаріли. Щоб робити якісні операції, потрібен новий, значно потужніший. Також треба й лабораторне обладнання, та обладнання для реанімації.
За словами директора Центральної міської клінічної лікарні Тараса Масляка, попереду ще багато роботи. Адже для закупівлі потрібного обладнання буде оголошено міжнародний тендер.
«Це з одної сторони початок проекту, а з іншої – його завершення. Адже разом з нашими партнерами над ним ми працювали 2,5 роки. Нове обладнання дозволить надавати якісніші медичні послуги у наші лікарні. Крім того, це дозволить зняти навантаження з міського бюджету », – додав Тарас Масляк.
Міський голова Руслан Марцінків назвав цей захід дуже важливим для медицини міста.
«Дуже тішить, що маємо змогу реалізовувати такий гарний проект з нашими румунськими партнерами. Сучасна медицина є для нас дуже важливою. Це гарний вихід для міста у такий важкий фінансовий рік – залучити кошти ЄС й не витрачати кошти з міського бюджету. Це обладнання потрібне й важливо навчити медиків ним користуватися. Адже без цього всього у нас не буде майбутнього», – підсумував міський голова Руслан Марцінків.
Крім цього, Центральна міська лікарня очікує на результати ще двох грантових заявок – «Лікарня без інфекцій» та Інфраструктурний грант на будівництво консультативно-діагностичного відділення невідкладної медичної допомоги.