Калуська міська рада прийняла рішення про приєднання громади села Сівка-Калуська до Калуської міської ОТГ. Передували цій події збори громади села, на яких присутні одноголосно підтримали пропозицію про приєднання до міської об’єднаної територіальної громади, а після цього це рішення затвердила і сільська рада.
Дещо раніше добровільно приєднатися до Калуша захотіла громада села Студінка. Таким чином, Сівко-Калуська громада стала вже п’ятою сільською громадою, що увійде до Калуської ОТГ. Найперше віришили бути разом з містом Мостищанська, Кропивницька та Вістівська сільські громади, інформує Фіртка з посиланням на “Вікна”.
У коментарі “Нафтохіміку-Калуш” міського голову Калуша Ігор Матвійчук зазначив, що процес децентралізації влади, як це й передбачено відповідними урядовими документами, буде завершено в наступному 2020 році, адже вибори до місцевих рад мають відбуватися вже після завершення адміністративної реформи:
“До висновку щодо необхідності завершення цього процесу спонукає ситуація в освіті та медицині, оскільки продовження реформування цих галузей потребує змін у територіальному устрої держави. Бо те, що сьогодні продовжують повноцінно працювати в регіонах районні ради та адміністрації, хоча там вже діють і ОТГ, приносить чималі фінансові збитки і викликає багато запитань у людей. Тому я передбачаю, що вже скоро добровільне приєднання громад до тієї чи іншої ОТГ завершиться і цей процес надалі відбуватиметься згідно з перспективним планом адміністративної реформи”.
За словами міського голови, добровільне об’єднання громад не завжди дає позитивні результати. І те, що частина вже сформованих ОТГ не можуть належно функціонувати, є цьому підтвердженням. Тому Ігор Матвійчук не відкидає такого розвитку подій, що якісь ОТГ доведеться в майбутньому створювати по-новому:
“Бо такі дотації, які нині мають окремі новостворені об’єднані громади, не можуть бути вічними. Формування спроможної громади залежить від багатьох чинників, серед яких пріоритетними є густота населення в регіоні та економічні можливості громади для ведення господарської діяльності”.
До завершення адмінреформи державні органи влади спонукатиме та ситуація, яка нині склалася в районах із функціонуванням виконавчих структур. Адже, за винятком первинних медичних закладів, усі інші відділи, зокрема освіти, соціального захисту й інші, фактично дублюють роботу районних органів, що, зрозуміло, не дає очікуваного економічного ефекту. Адже число працюючих держслужбовців лише зростає, акцентує міський голова Калуша.
Що стосується впровадження адміністративної реформи в Калуші та створення міської ОТГ, то місто готове до співпраці з усіма сільськими громадами, які межують з містом, а також з тими, хто виявить бажання бути в одній ОТГ, переконує міський голова:
“Переконаний, що, окрім тих п’яти сільських громад, які вже підтвердили своє бажання приєднатися до Калуша, будуть й інші. Ми, повторюю, готові до співпраці та діалогу”.
Ті громади, які згідно з перспективним планом включені до складу Калуської ОТГ, але не згідні з таким рішенням, повинні терміново звернутися до Міністерства регіонального розвитку, аби потім процес об’єднання не відбувся примусово, зауважує Ігор Матвійчук і додає:
“Місту вигідно об’єднуватися в першу чергу з тими сільськими громадами, з якими воно має належне транспортне сполучення, які знаходяться на невеликій відстані, що дозволяє швидко та якісно надати необхідні послуги чи навіть допомогу. У мене, приміром, є сумнів у доцільності приєднання до Калуша громади села Цвітова, яке знаходиться на відстані майже 40 км від міста. Доцільніше, мабуть, цьому населеному пункту бути в складі Бурштинської ОТГ, центр якої знаходиться значно ближче. Але ми готові розглянути всі пропозиції, що надходитимуть, а рішення прийматимемо на сесіях міської ради”.