Нещодавно в культурному середовищі України стався скандал. Дружина п’ятого президента Петра Порошенка заявила, що йде з посади керівника Українського культурного фонду. Пані Порошенко наголосила, що її усунення з фонду нібито ініційоване Офісом Зеленського.
Культурний фонд – це державна установа, яка щороку розподіляє сотні мільйонів гривень на різні культурні проєкти. За часів президента Порошенка головою наглядової ради організації стала його дружина Марина.
Нещодавно вона заявила, що вже за чинного президента її начебто витискають з посади керівника фонду. І звільняють Марину Порошенко саме через її прізвище.
Як Марина Порошенко стала головою Культурного фонду
Шкода, що вона не розповіла, як потрапила на цю посаду. І теж через прізвище. Ще два роки тому журналісти програми розслідувань “Схеми” з’ясували, що потрапляння Марини Порошенко на посаду керівника фонду, м’яко кажучи, не обійшлося без підтримки її чоловіка-президента.
Правління культурного фонду, яке її обрало, було сформоване у непрозорий спосіб і з численними порушеннями. До того ж, згідно з положенням про фонд, його може очолювати лише людина, яка має відповідну освіту і належить до галузі культури. І спочатку з’ясувалося, що пані Порошенко отримала диплом з мистецтвознавства, однак з викладачів її чомусь майже ніхто не пам’ятає.
Також невідомо, які здобутки в культурній галузі були в Марини Порошенко вже після отримання освіти. Журналісти запитали про це в міністра культури, який і погодив її призначення.
Якщо ми говоримо про формальні речі, то людина пов’язана з культурою, вона закінчила Академію керівних кадрів культури і мистецтв,
– відповів Євген Нищук.
Згодом, з’ясується, що всі досягнення в царині культури тодішньої першої леді – це лише відвідування виставок, концертів та спектаклів. Якщо так, то чимало з вас мають такі самі успіхи в галузі культури, як і Марина Порошенко. Але ж у вас немає чоловіка-президента, який би призначив члена наглядової ради установи (Олександра Богуцького – 24 канал). Натомість останній згодом би обрав вашу кандидатуру на посаду керівника фонду.
Олександр Богуцький – очільник каналу ICTV
Власне, культурний рівень очільниці Державного фонду культури раптом з’ясувався на одному із мистецьких заходів, де її попросили прочитати свій улюблений вірш із “Кобзаря”.
Марина Порошенко читає “Заповіт”:
Але не будемо судити суворо пані Порошенко. Будь-хто може розгубитися на публічному заході. Головне, аби вона щиро переживала за справу, якою взялася опікуватися, витрачаючи наші гроші на потреби культури.
Фінансовий скандал за участю Марини Порошенко
Частина коштів з державного фонду, який очолювала колишня перша леді була виділена структурам, що пов’язані з оточенням її чоловіка.
Фестиваль “Ту Стань!”
Зокрема, майже три мільйони гривень були витрачені на історико-культурний фестиваль, одним із ініціаторів якого є громадська організація “Тустань”. Її засновником був на той момент чинний голова Верховної Ради Андрій Парубій.
Андрій Парубій
В останні роки він став особливо близьким до Петра Порошенка та навіть обрався народним депутатом за списками партії “Європейська Солідарність”.
Фестиваль “Жовтень у жовтні”
Майже два мільйони гривень Державний культурний фонд під керівництвом Марини Порошенко виділив на проведення фестивалю “Жовтень у жовтні”, який відбувся 2018 року на Житомирщині. Організатором події виступила громадська організація “Житомир, зроби голосніше”.
Її засновницею та керівником є Людмила Зубко, яка виявилася дружиною ексвіцепрем’єр-міністра Геннадія Зубка. ЇЇ чоловік – давній соратник Петра Порошенка, який відповідає в його політсилі за Житомирську область.
Подружжя Зубко
Ось така, даруйте, не європейська, а корпоративна солідарність: дружина – дружині. Тобто, коли дружина президента допомагає дружині віцепрем’єра за наш з вами рахунок.
До речі, за проведення цього фестивалю на Житомирщині відповідала Тетяна Парфентієва – очільниця управління культури та туризму Житомирської обласної адміністрації. Вона ж за сумісництвом – сестра Людмили Зубко.
Тетяна Парфентієва
Отже, якби Марина Порошенко трохи наполегливіше вивчала б свою спеціальність, то напевне б знала, що в культурі австралійських корінних народів існує такий винахід як бумеранг, який завжди повертається.
Тобто, якщо ти потрапляєш на державну посаду через прізвище, не варто дивуватися, що потім через прізвище тебе попросять звідти піти.
[…] […]