Диван на коліщатках в темній вітальні

В “Івано-Франківськгазі” пояснили, чому за транспортування газу мають платити ті, хто прокладав труби за власні кошти

Автор: Ігор Василик
06/02/2020 00:13
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

АТ “Івано-Франківськгаз” відповів на поширене у соцмережах запитання: чому ми платимо за доставку газу, якщо труби прокладалися за наш кошт?

Відповідь оприлюднили на сторінці підприємства у фейсбуці.

Часто люди думають, що газ в оселі залежить лише від наявності труб під землею та на фасадах їхніх будинків. Насправді все значно складніше. Щоб людина відкрила перемикач плити і у конфорках був газ, газовики щодня проводять комплекс робіт.

Видобутий чи імпортований газ потрапляє до магістрального газопроводу. Це велика труба, якою газ транспортується під високим тиском. Напряму від магістральної труби газ не можна подати в помешкання чи навіть на промисловий об’єкт. Це небезпечно. Тому до будинків газ доставляється розподільними мережами, в яких тиск понижується. Понижають та підтримують стабільний тиск газу в мережах, запобігають його стрибкам шафові газорегуляторні пункти (ШРП). Це ті жовті скриньки з написом «Вогненебезпечно. Газ», які прикарпатці бачать мало не щодня на вулицях. Таку ж функцію виконують газорегуляторні пункти (ГРП). Це вже сірі цегляні приміщення. І такого обладнання, від якого залежить безперебійне та безаварійне газопостачання, дуже багато, яке потрібно щоденно обслуговувати, ремонтувати та міняти.

За підтримання тиску та обслуговування газорозподільної мережі в належному стані, забезпечення роботи екстреної служби відповідає «Івано-Франківськгаз».

Також в “Івано-Франківськгазі” нагадують, що вартість доставки газу з 1 січня вилучена із загального рахунку за газ.