В Україні зняли перший фентезі-серіал на основі словʼянської міфології.
12-серійний художньо-історичний телесеріал з елементами фентезі “Словʼяни” — це проєкт спільного виробництва України та Словаччини, пише Нове українське кіно.
За словами творців, це перший український серіал, в основі якого лежать традиції та міфологія давніх слов’ян. Шоураннерами проєкту виступили український та словацький режисери Сергій Санін і Петер Бебʼяк.
Дія серіалу відбувається у VII ст. н. е. та розгортається паралельно у двох слов’янських поселеннях — городищі землеробів Фурнау та схованому високо в Карпатах селищі мисливців і пастухів Великий Стіл, де живе головна героїня — юна травниця Драга. Дівчина-сирота, наділена магічними здібностями, шукає спосіб урятувати брата, та одного разу в лісі знаходить пораненого незнайомця, котрий не пам’ятає, хто він і звідки. Драга рятує чужинця, разом вони намагаються дізнатися про його минуле. Але що більше дізнаються герої, то більша небезпека загрожує жителям слов’янських поселень. Мирні люди змушені перетворитися на воїнів, щоб дати відсіч давнім і грізним ворогам — кочівникам-аварам.
Більша частина фільмування проходила в Житомирській області поблизу сіл Дениші та Тригір’я.
У картині глядач побачить давньослов’янські обряди, реконструйовані вченими-фольклористами, та почує (в українській версії) фрагменти замовлянь, записаних від найстарішої жительки України Христини Нагорної (1900—2017 рр.).
Цікавим фактом є те, що постановник трюків серіалу словацький каскадер Роман Янкович має досвід роботи зі Стівеном Спілбергом, а його колега Матуш Лайчак, задіяний у бойових сценах серіалу, працював над трюками в американському телесеріалі “Гра престолів” та британському серіалі 2020 року “Дракула”.
Серіал “Словʼяни” став переможцем пітчингу “патріотичних фільмів” Міністерства культури України в 2018 році. Загальний бюджет картини склав 3,6 млн євро, з них майже мільйон євро дала держава.
Телесеріал планують запустити на ТБ з весни цього року.
Одяг не відповідає тому часу. Він був із шкіри та шерсті баранів. Як у Гуцулів. Тоді був малий ледніковий період. І брови жінки тоді не вищипували.