Стенфордський університет уже навіть офіційно спростував причетність до сумнівних рекомендацій.
У соцмережах та месенджерах ширять поради чи-то ученого зі Стенфорда, чи-то азійських медиків про коронавірус. У листі йдеться, що, затримавши дихання, нібито можна діагностувати COVID-19, а вживання великої кількості рідини “змиє” вірус.
Усе це неправда, пише Business Insider після спілкування з медиками, пишуть Версії з посиланням на ТСН.
Затримка дихання
Зміст листа варіюється, але загалом стверджується, що люди, які можуть затримувати дихання на 10 секунд без кашлю, болю та дискомфорту можуть бути впевнені, що в них у легенях нібито немає фіброзу, а отже й коронавірусної інфекції також.
“Це неправда. Це може виявити наявність тривожності чи пригніченого дихання”, – сказав Джонс Лорен Рауч, медик з лікарні Antelope Valley Hospital в Лос-Анджелесі зі ступенем магістра епідеміології.
Також за словами Рауча, фіброз – це рубці в легенях, а не інфекція. І те, як надовго ви можете затримати дихання, не має нічого спільного з коронавірусом.
Авторство методу в різних листах приписують різних фахівцям – то “лікарям з Тайваню”, то “Стенфордському університету”. Останній вже офіційно спростував причетність до сумнівної рекомендації.
Багато води
Інший міф полягає в тому, що вживання великої кількості рідини, теплої
води або води з сіллю, вб’є вірус. У віральному листі ширять міф, що
рідини можуть “змити” вірус з ротової порожнини до шлунку, де їх вб’є
кислота.
“Абсолютний фейк. Це неправда”, – сказав Рауч.
Кращий спосіб захисту від вірусу – це докладати зусиль, аби взагалі не зіштовхнутися з ним. Тобто мити руки, дезінфікувати поверхні, уникати скупчення людей або осіб з симтомами хвороби.
Якщо ви підозрюєте, що у вас може бути коронавірусна інфекція, зателефонуйте своєму лікарю, щоб дізнатися, як пройти тестування, не ризикуючи здоров’ям інших