-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Ресторан ідей. Urban Space 100 змінив формат, але не напрямок: фото

-Реклама-spot_img
spot_img
З початком карантину в Україні зачинилися всі паби, ресторани та кафе.

Звісно, до того списку потрапив і франківський громадський ресторан Urban Space 100. Більшість працівників пішла у вимушену відпустку, призупинилась і грантова програма, через яку фінансували соціальні проєкти для міста. Втім, Urban Space знайшов новий формат, пише Репортер.

Ресторан ідей. Urban Space 100 змінив формат, але не напрямок: фото
Люди в пріоритеті

«Коли уряд прийняв рішення, що всі заклади харчування мають зачинитись, ми одразу чемно так і зробили, – розповідає директорка Urban Space 100 Світлана Пилипюк. – Але з 24 квітня вирішили відкритись як крамниця крафтових товарів і заклад доставки їжі. До нас можна зайти всередину, дотримуючись усіх правил карантину, обрати товари, а далі вирішувати – купити на місці чи замовити додому. Ми співпрацюємо з двома службами доставки, тому все приїде вчасно. До крафтових товарів входять арахісова паста, різні чіпси, наприклад, яблучні. Також є енергетичні батончики, горішки, багато всього. Плюс можна замовити товари, які були до карантину. Все це є на нашій сторінці у Facebook».

За словами директорки, акцій і знижок за самовиніс, як це зараз популярно, в них немає. Зате є розпродаж крафтового пива.

Читайте: Музика війни. Як бойовий оркестр коломийської «десятки» воює музикою і зброєю (ФОТО, ВІДЕО)

«Оскільки наш заклад завжди асоціювався з бургерами й хорошими крафтовими броварнями, наразі є акційна ціна на добре пиво, – говорить Світлана. – Коли заклад зупинився, було важко. Urban, як і вся мережа «23 ресторани», домовився про певні умови оплати оренди, але треба розуміти, що більшість працівників залишилася без зарплати. А для нас у пріоритеті – дати роботу людям».

Ресторан ідей. Urban Space 100 змінив формат, але не напрямок: фото

З 24 квітня на свої робочі місця повернулися касир, менеджер з прийому замовлень, бариста й кухар, а також ті, хто займа­ється соцмережами.

«Тут треба ще брати до уваги, що ми – громадський ресторан. Маємо багато відгуків у соцмережах, багато запитів, – каже Пилипюк. – Наші постійні гості, клієнти раді, що ми знову відчинені. Можна знову посмакувати Urban-бургером чи нашими кавовими напоями. Хоча, звісно, обсяги зараз значно менші».

- РЕКЛАМА-

За її словами, ресторан зважає на побажання клієнтів і найближчим часом до міні-меню, в яке входять бургери й локшина, додадуть «нові» звичні страви, що були серед фаворитів до карантину – салати, гаряче, інше. Urban Space 100 працює без вихідних, з 10.00 до 20.00.

Гранти не зникнуть

«Діяльність наших грантових програм закріплена статутом, – говорить координаторка грантової програми Urban Space 100 Аліна Корнутій. – За статутом, грантовий сезон відбувається щокварталу. Люди подають різні соціальні проєкти, аби допомогти місту розвиватись, а співзасновники ресторану обирають, які профінансує Urban Space. Чергові збори мали бути 25 квітня, але через карантин, на жаль, не відбулися. Вирішили перенести ­прийом заявок і збори на наступний квартал».

Також, за словами Аліни, ресторан переніс дедлайн реалізації проєктів, які отримали фінансування минулого сезону. Більшості з них кошти вже перерахували, а ще з двома Urban домовився – після карантину.

Ресторан ідей. Urban Space 100 змінив формат, але не напрямок: фото

«Реалізацію проєктів продовжили, це буде пізніше, як, наприклад, День вуличної музики, що мав пройти наприкінці весни, – каже Корнутій. – Наша грантова програма проходить не за жорсткими вимогами, насправді усе просто. Ми завжди ставимось до людей лояльно. Розуміємо, що нині реалізовувати проєкти фізично неможливо. Наш весняний сезон стартував, але через два дні вже й завершився. Зрозуміло, що багато людей сподіваються на нас, тому хочу всіх потішити – ми не відмінили грантову програму, ми її призупинили. Як зміниться ситуація, будемо бачити ближче до червня».

За словами Аліни Корнутій, фінансування проєктів неможливе без повноцінної роботи Urban Space 100, адже на це передбачено 80 % чистого прибутку ресторану.

Читайте також: Проїздів буде більше. Під час карантину франківське УКБ без торгів віддає мільйони на ремонт дворів

«Та навіть якщо будуть кошти на підтримку одного чи двох – ми в будь-якому разі не припинимо роботу, – запевняє координаторка грантової програми. – Нині в нас є дві окремі команди по ресторану, і дві – з соціальної частини. Наприклад, я координую команду із соцсфери, але кожен із нас по максимуму старається щось зробити й для ресторану. Це як замкнене коло – не буде доходу – не буде грантів. Усі хочуть заробити гроші, але в нас ця мотивація ще пов’язана з соціальною сферою».

Як каже Аліна, серед проєктів, що подають люди, – кожен унікальний і кожен звертає увагу на проблеми, якими раніше ніхто не займався. Місту грантова програма потрібна як повітря, а підтримати її може кожен – просто замовити Urban-бургер чи насолодитися кавою з молоком.

Ресторан ідей. Urban Space 100 змінив формат, але не напрямок: фото

За п’ять років роботи Urban Space 100 підтримав 113 проєктів з розвитку Франківсь­ка на майже 3 млн грн. Крім того, в ресторані з самого початку працює подієвий майданчик. Люди, які хочуть прочитати цікаві лекції, подискутувати, презентувати книгу чи зіграти концерт – можуть без проблем влаштувати свою подію. Ресторан уже прийняв у себе 1034 заходи з різних тем. На час обмежень охочі можуть записатись на концерт-онлайн чи поділитись своїм талантом на сторінці Urban Space 100 у Facebook.

Автор: Богдан Мисюк

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні