До початку весни наш організм ослаблений зимовими застудами, браком вітамінів і сонячних променів. Це відбивається, як на загальному самопочутті, так і на зовнішньому вигляді.
Про це йдеться на сайті Центрального ринку.
Прихід весни – час переглянути своє харчування. Організм вже не потребує висококалорійної їжі, яка була потрібна йому в зимовий період. Зате потрібно додати в раціон продукти, багаті вітамінами та іншими корисними речовинами. У цьому допоможуть весняні супер-продукти .
Насамперед – це цитрусові. Завдяки товстій шкірці вміст аскорбінової кислоти (вітамін С) в апельсинах, грейпфрутах, мандаринах, помело зберігається і навесні. Крім вище перерахованого, аскорбінова кислота потрібна для зміцнення судин і поліпшення засвоєння заліза.
Кисломолочні продукти допомагають підтримувати мікрофлору кишечника. Це важливо для правильного засвоєння необхідних компонентів їжі, нормальної роботи імунітету і хорошого стану шкіри. Крім того, кисломолочні продукти є джерелами вітаміну А.
Жирна морська риба, така, як сардина, сьомга, лосось, норвезький оселедець є джерелами Омега-3 жирних кислот і вітаміну D. Вони необхідні для зміцнення кісток і зубів. Омега-3 знижують ризик захворювань серцево-судинної системи і депресії.
Овочі. Морква, білокачанна капуста (в тому числі, квашена), цвітна капуста і броколі, буряк також можна сміливо віднести до весняних супер-продуктів. Ці овочі – хороше джерело вітамінів.
Бобові та крупи. Гречка, вівсянка, перлова крупа, спаржева квасоля є важливими джерелами магнію, кремнію, вітамінів групи В. Вони підтримують нервову систему, допомагають поліпшити вигляд шкіри, волосся і нігтів.
Зелень. На початку весни особливу цінність набувають шпинат, петрушка, кріп, зелена цибуля. Вони багаті залізом, кальцієм, бета-каротином, вітаміном К. Петрушка багата вітамінами C, В1, В2, К, РР, Е, каротином, містить фолієву кислоту, флавоноїди, солі заліза, фосфору та інші мікроелементи. У зеленому листі цибулі міститься магній, калій, азот, фосфор, кальцій і цинк, вітаміни А, С, Е, вітаміни групи В.
Рослинні олії. Вони багаті вітамінами А, Е, D. Крім того, додавання рослинного масла в салати та інші страви необхідно для повноцінного всмоктування жиророзчинних вітамінів, які містяться в інших продуктах страви.