Маска для волосся – це ефективний косметичний засіб, який успішно справляється з рішенням різних завдань. Такий продукт може бути використаний в поєднанні з шампунем і кондиціонером для регулярного догляду, а також для профілактики чи лікування.
Переваги готових профілактичних засобів, їх склад та особливості дії
На різних сайтах є чимало рецептів масок для домашнього приготування, але слід з обережністю підходити до таких рекомендацій. До основних недоліків відносяться неможливість виконати точне дозування, досить вузька спрямованість через невелику кількість інгредієнтів (як правило, не більше 2-х). Підготовка й виконання процедури займає тривалий час, використовувати можна тільки що приготовану суміш. Вона не підлягає зберіганню, а розраховувати на пролонгований ефект можна тільки у тих випадках, коли проблема не має виражений характер.
На сайті мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP https://makeup.com.ua/categorys/22812/ представлена різноманітна колекція масок для волосся, які протестовані в лабораторних умовах, а також пройшли випробування за участю добровольців. Класичний варіант такого засобу має легку кремову текстуру, яка не обтяжує пасмо та забезпечує вирішення певної задачі, наприклад, усунення лупи, зменшення пористості волосяних стрижнів, або наноситися для профілактики.
Пропонуємо короткий огляд продуктів, які найчастіше використовуються, як елемент регулярного догляду або в профілактичних цілях:
- Зволожувальні. Основне завдання – підтримувати нормальний рівень зволоженості, але діють вони по-різному. Створення захисної плівки перешкоджає втраті вологи. Найчастіше до складу включаються натуральний або штучний віск, гліцерин, силікон, які діють виключно на поверхні та не чинять особливого впливу на обмінні процеси. Засоби, що працюють на клітинному рівні, повинні проникати в глиб стрижнів, тому в їх формулу включається інгредієнт, який є провідником для інших складових. Досить успішно з таким завданням справляється гіалуронова кислота, яка також має зволожувальну дію й підвищує сумісність інших компонентів.
- Живильні. Зазвичай використовуються для догляду за сухим, ламким пасмом, а також при частому використанні фена й фарбуванні. Вони полегшують розчісування й укладання, відновлюють структуру, позбавляють від тьмяності, надають блиск. Зазвичай виконані на водно-масляній основі. Можуть містити як екзотичні так і класичні складові – екстракт маракуї, бамбука, алое, лікарські трави, витяжки з цитрусових, рослинний колаген, вітамінні комплекси, протеїні, продукти бджільництва.
- Для зміцнення. Такі засоби зміцнюють коріння й уповільнюють випадіння волосся. Зазвичай наносяться не тільки на прядки, а й втираються в шкіру голови. Формула містить амінокислоти, натуральні олії, рослинні екстракти, інгредієнти, що розігрівають (червоний перець, гірчиця, цибуля).
Правильно підібрана косметична маска забезпечує волоссю повноцінний догляд, а також оперативно покращує його стан.