Для відновлення інфраструктури Прикарпаттю необхідно понад 2 мільярди ФОТО, ВІДЕО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Для відновлення інфраструктури Прикарпаттю необхідно понад 2 мільярди ФОТО, ВІДЕО

Автор: Світлана Якимчук
16/07/2020 12:18
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

Для повного відновлення інфраструктури, яку пошкодила стихія на Прикарпатті, потрібно більше двох мільярдів гривень. Про це під час робочої поїздки у Богородчанський і Надвірнянський райони 14-го липня повідомив голова облдержадміністрації Віталій Федорів, пише Суспільне.

Держслужбовець каже, що ці гроші уряд може спрямувати до кінця року. Це у випадку, якщо вдасться відновити частину зруйнованих доріг і мостів за 480 мільйонів гривень із резервного фонду. Ці гроші уряд вже дав раніше.

Селище Солотвин Богородчанського району цього року затоплювало тричі. Місцеві жителі із проханням про допомогу викладали фото і відео стихії у Facebook. 23-го червня рівень води у річці Бистриця Солотвинська різко піднявся. Тоді затопило будинки, гаражі, стайні та городи.

Зараз на деяких ділянках вздовж річки насипали гравій. Негода щороку підтоплює це селище. Аби цього не повторювалося, потрібно змінювати русло річки – каже селищна голова Солотвина Наталія Тютюнник.

14-го липня вона прийшла на зустріч із головою облдержадміністрації Віталієм Федорівим. Наталія Тютюнник розповідає, що грошей, які цьогоріч спрямували на боротьбу зі стихією, не вистачить. Це близько 1 мільйона 200 тисяч гривень.

“Це дуже мала сума. Бо якщо ми зараз зробимо за 1 мільйон 200 тисяч, то на наступний рік проситимемо 10 мільйонів. Русло річки йде на село. Воно вже йде на Монастирчани і затопить пів Солотвина, яке має бути центром громади. Як з цим бути? Тому що не може бути голова в селі, якщо він не є газда. Не може залізти ні в річку, ні зробити там якісь роботи. Люди навіть самі готові складатися, робити. Але законодавство не дозволяє, – каже Наталія Тютюнник.

Усі роботи щодо очищення русла і зміни його напрямку необхідно робити за гроші із екологічного фонду чи місцевого бюджету – каже голова облдержадміністрації Віталій Федорів. Пояснює це тим, що на Бистриці Солотвинській утворилися острівки, які належать до надр:

“Екскаватор зайде, він має забрати острівок, поставити по краях, але не вивозити його. На даний час права на вивіз немає. Складається кошторис, експертиза. Дозволи вам дадуть однозначно”.

Дорога між селами Білі Ослави і Чорний Потік на Надвірнянщині теж постраждала від стихії. Зараз тут працює техніка. Після негоди на шляху було три непроїзні ділянки.

Голова Делятинської ОТГ Богдан Клим`юк каже, що на двох ділянках зробили частковий проїзд за гроші місцевих підприємців, аби дорогою могла проїхати швидка допомога. Грошей на капітальні ремонти поки очікують.

“Такі об’єми ми самі не потягнемо. Це на балансі ДП “Дороги Прикарпаття”. Там є складені дефектні акти по двох об’єктах. На міст на дорозі між Чорним Потоком і Білими Ославами попередньо було закладено 4 мільйони гривень. А також 4 мільйони на обрив в селі Чорний Потік. І ще доактували обрив в межах села Білі Ослави. Обіцяють фінансування”, – розповідає Богдан Клим`юк.

Усі дороги місцевого значення, мости і дамби, які пошкодила стихія, відновлюватимуть за гроші із резервного фонду держбюджету. Для цього уряд спрямував Івано-Франківщині 480 мільйонів гривень. Проте 100 мільйонів із них підуть на виплати для населення.

Віталій Федорів каже, що усіх цих грошей замало:

“Якщо ми забезпечимо якісне виконання робіт, ці кошти не будуть останніми навіть ще цього року. Область мала би потребу ще приблизно у двох мільярдах”.

Проте, додає, освоїти їх до кінця року було б проблематично.