Поліціянти Галицького відділення поліції застерігають прикарпатців від шахраїв, які представляються працівниками правоохоронних органів.
Нещодавно до мешканки галицького району зателефонувала невідома жінка. Вона представилася слідчою та повідомила, що дочка галичанки знаходиться в поліції, але їй можна допомогти. Свої послуги “слідча” оцінила у 10 000 грн. Як наслідок, жінка перерахувала гроші на рахунок “поліціянтки”, після чого зв’язок з нею обірвався. За цим фактом правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження, триває слідство, інформує “Галка” з посиланням на поліцію Галицького району.
Для безпеки мешканців Прикарпаття поліціянти наводять “типові” схеми шахраїв:
1. Схема «Ваш родич у біді». Якщо телефонують з повідомленням, що ваші близькі, родині чи знайомі потрапили у лихо або їх затримала поліція і вимагають кошти для вирішення проблеми, то ніколи не перераховуйте гроші на вимогу невідомих осіб, перевірте, де знаходяться рідні та зателефонуйте одразу ж до поліції за номером «102».
2. Схема «Псевдобанківські працівники». Якщо вам зателефонували чи надіслали sms-повідомлення з проханням повідомити свій пін-код чи активізувати картку, то у ніякому разі не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, пін-код або смс-код. Пам’ятайте, що працівники банку не мають права уточнювати особистісні дані у телефонному режимі. Зберігайте спокій, зателефонуйте на офіційну гарячу лінію банку задля уточнення інформації.
3. Остерігайтесь поширеної схеми інтернет-шахрайства. Якщо ви знайшли товар за низькою ціною в мережі і у вас потребують повну передоплату, то пам’ятайте – основне правило покупок в інтернеті: передоплату вносить тільки перевіреним продавцям, іншим оплачуйте товар після отримання.
“Пам’ятайте, запорука вашої безпеки – обережність, пильність та уважність. Якщо ви стали жертвою шахраїв – телефонуйте 102!”, – наголошують в поліції.