У селі Спас Нижньовербізької ОТГ 37 людей боргують за доставку газу. В АТ “Івано-Франківськгаз” заявили, що подаватимуть до суду на боржників, повідомляє Суспільне Карпати.
Оля Стовп’юк розповідає, що платить за доставку газу раз у пів року:
“В нинішній час, за такі ціни. Порівняти дохід громадян, пенсію і доставку газу того, що іде по наших трубах. Нами куплених, нами закопаних, нами підставлених. Тут логіки взагалі нема жодної. Ми купили спочатку труби за свої гроші. Потім ті труби стояли. Потім ще докуповували. Це була дуже велика церемонія. Це дуже довго протягувалося, але що люди все фінансували зі своєї кишені – це факт”.
Михайло Тимофієв розповідає, що платить за доставку газу по 120 гривень щомісяця, проте не розуміє, звідки виник цей платіж.
“Останні рази, коли довелося, то плачу. Спочатку не платив пару місяців, а потім сказали, що відключать. А як жити без газу? Здоров’я нема дрова йти рубати. Але образливо. Все куплялося за свій рахунок. І я не можу зрозуміти, чому їм платити за труби. У нас в селі всі купили”, – розповів Михайло Тимофієв.
Кореспонденти Суспільного опитали більше десяти людей у селі Спас Нижньовербізької ОТГ. Не на камеру люди кажуть, що не згідні з цим платежем. Бо коли газифіковували село, то труби купували за власні гроші.
Микола Пігуляк – землеупорядник села Спас Нижньовербізької ОТГ. Розповідає, що має борг за доставку газу, але не боїться позову від “Івано-Франківськгазу”.
“Я проплатив їм 1 052 гривні. Не хотів вступати в конфліктну ситуацію. Але чув те, що багато людей взагалі не платять. На сьогоднішній день в мене є 623 гривні боргу за транспортування газу. Я писав їм у повідомленнях, що мені не платять за оренду землі і відповідав на їхні дзвінки. Платіть мені, в мене земля приватизована. Я знаю нормативно-грошову оцінку. Я знаю, як вирахувати орендну плату згідно з чинним законодавством”, – каже Микола Пігуляк.
Голова Нижньорвербізької ОТГ Ярослав М’якущак розповідає, що десятого листопада до селищної громади надійшов лист від “Івано-Франківськгазу”. Підприємство просить надати інформацію про споживачів. Сума боргу більшості жителів ОТГ становить 332 гривні.
“Майже 60 боржників за постачання газу. Найбільше споживачів, які повинні бути від’єднані, – у селах Спас і Ковалівка. Ці населені пункти після виборів 25-го жовтня приєдналися до Нижньовербізької ОТГ. Ці села залишилися без старост”, – розповів Ярослав М’якущак.
Загалом, в області 65 % споживачів мають заборгованість за доставку газу, каже комерційний директор АТ “Івано-Франківськгаз” Віктор Кедик.
“Враховуючи карантинні обмеження, АТ “Івано-Франківськгаз” не має можливості припиняти надання послуг, через те доводиться боротися з боржниками в судовому порядку. На сьогодні вручено більше 50 тисяч досудових попереджень, і дві з половиною тисячі справ уже передано до суду. Як показує статистика, 50 % споживачів, які отримують досудові попередження, погашають свої борги”, – каже Віктор Кедик.
Дурак платить один раз, лох-постійно. Було б це припустимо у Франції, зробили б вам “доставку”. А так, Слава Україні.