-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Три шкільні лісництва Прикарпаття здобули перемогу у конкурсі «Ліси для нащадків»

-Реклама-spot_img
spot_img
Вихованці Сопівського, Шевченківського та Підмихайлівського шкільних лісництв посіли призові місця у всеукраїнському конкурсі школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків».

Конкурс проводиться Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та Державним агентством лісових ресурсів України з вересня 2003 року. Метою щорічних змагань юних лісівників та натуралістів є формування екологічної та економічної культури у дітей, привернення уваги органів влади, громадськості до проблем сільської школи, виховання творчої працелюбної особистості, йдеться на сторінці Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Протягом весняно-осіннього періоду учні шкільних лісництв активно займаються на території лісових господарств і навчальних закладів, де закладають лісорозсадники, шкілки, створюють нові лісові насадження, збирають лісове насіння, крім того, беруть участь у різноманітних еколого-природничих акціях, ведуть науково-дослідницьку роботу.

Учні Сопівського шкільного лісництва, що на Коломийщині, протягом минулого року досконало вивчали ефективні способи підготовки насіння до сівби, досліджували вплив стимуляторів на живцювання самшиту, туї західної та ялівцю. Також школярі разом з керівниками, педагогом Любов’ю П’ятковською та лісівником Олегом Соколовим, зібрали понад 200 кг насіння лісових культур, висадили на площі 0,005 га сіянці ялиці білої, дугласії, самшиту та висіяли насіння дуба на площі 0,05 га; заклали парк, парник, шкілку на території Сопівського ліцею.

- РЕКЛАМА-

Юним природолюбам вдалося за рік відвідати Галицький національний парк, декілька водоспадів Франківщини, піднятися на найвищу гору нашої країни Говерлу. Звичною справою для дітей є виготовлення та розвішування шпаківень, годівничок, підгодівля диких тварин, проведення бесід про збереження довкілля, первоцвітів та червонокнижних видів.

Вихованці гуртка «Юні лісівники» Шевченківського ліцею, що на Долинщині, з керівниками, вчителем Галиною Тисяк та лісівником Василем Тисяком, робили спроби удосконалити технології вирощування сіянців ялини білої та бука лісового із закритою кореневою системою в умовах лісостепової зони Карпатських лісів, свої дослідження висвітлили у науковій роботі. Протягом 2020 року юні природолюби висадили понад 5 тисяч сіянців ялини білої, бука лісового та модрини із закритою кореневою системою, зібрали насіння лісових культур, дбали про диких звірі, пернатих друзів.

Вихованців гуртка «Шкільне лісництво» Підмихайлівського ліцею, Калуського району, разом з педагогом Марією Андріїв та лісівником Наталією Бордун досліджували видове різноманіття зоологічного заказника «Чорний ліс», вели спостереження за ростом сіянців дуба, гібіскуса, живцювали ялівець, самшит, кизильник. Протягом року юні природолюби долучалися до весняної та осінньої лісокультурної кампанії, збирали насіння дуба, майстрували годівниці та шпаківні, заклали алею декоративних рослин.

Навесні школярі на ярмарці реалізовували декоративний посадматеріал, виручені кошти витратили на допомогу воїнам російсько-української війни.

За активність і непосильну працю у відтворенні лісових ресурсів, учнів шкільних лісництв та їх педагогів відзначили грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Нагадаємо, на Франківщині діє 25 шкільних лісництв, учасниками яких є понад 200 дітей. Теоретичні знання учні лісництв поєднують із практичною діяльністю безпосередньо в лісі, лісових розсадниках, теплицях, де вивчають увесь комплекс лісогосподарських робіт.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні