Коломийський ліцей № 1 – перший на Прикарпатті, в якому повністю перейшли на електронні журнали. Онлайн-оцінювання у закладі діє від початку навчального року, каже директор закладу Мирослав Граб.
Суспільне Карпати дізналося, як працюють у ліцеї з електронною системою оцінювання, та що про це думають учні й батьки.
Після уроку вчителька української мови Ольга Магас ставить учням оцінку в електронний журнал. Крім того, заносить туди домашнє завдання, зауваження та позначає відсутніх: “Ми маємо інформацію про відсутніх учнів. Цю інформацію виставляє класний керівник, вказуючи причину відсутності: через хворобу, без причини або ж є поважна причина”.
Вчителька стверджує, що користуватися таким журналом зручніше, ніж паперовим, бо до нього є постійний доступ, що економить час при заповненні.
“Плюс легкість у виправленні і в заповненні. Немає цієї писанини. Раз ти прописуєш усе на початку семестру, завантажуєш усі календарні і потім тільки підв’язуєш роботу”, — говорить Ольга Магас.
Дані, які вчителі заповнюють в електронному журналі, автоматично відображаються і в онлайн-щоденниках учнів.
Учениця Коломийського ліцею № 1 ім. Стефаника Марія Потятиник каже: “Усі оцінки видно, ти в будь-який момент можеш зайти і побачити свої оцінки, що треба підтягнути, що в тебе добре, яка в тебе буде семестрова оцінка. Це дуже добре, бо не треба бігати за вчителями, аби дізнатися оцінку”.
Поки діти у школі, батькам приходять сповіщення про оцінки. Вони теж мають доступ до електронних щоденників.
“Ти не випрошуєш той щоденник у дитини, бо старшокласники хитрують уже деколи, можуть чогось і не договорити, а тут у тебе є все перед очима. Ти в будь-який момент бачиш, по-перше, домашнє завдання: є воно чи немає, по-друге, контролюєш успішність”, — розповідає мама учнів Інна Колесник.
Електронні журнали та щоденники у Коломийському ліцеї № 1 почали вводити через перехід на онлайн-навчання під час карантину. Спочатку обрали платформу, на якій зручно працювати, взяли згоду в батьків на опрацювання особистих даних дітей та заповнили необхідну інформацію, каже директор ліцею Мирослав Граб.
За його словами, Коломийський ліцей – перший в області, де припинили вести паперові журнали. Перед тим, як відмовитися від них, зверталися до Міністерства освіти. Там відповіли, що вести виключно електронні журнали можна за умови, якщо є достатнє технічне забезпечення. Відтак, із вересня минулого року у ліцеї перейшли на оцінювання онлайн.
“Документи, які до 10 років зберігаються у шкільному архіві, можна вести у електронному варіанті, — мовить Мирослав Граб. — Ми все ж таки маємо диск, усе скачали за перший семестр. Для себе, однозначно, ми видрукуємо. Можливо, випускні класи. Хоча візуально він виглядає, як звичайний класний журнал”.
За словами учительки інформатики ліцею Галини Максим’юк, учні, які користуються електронними щоденниками, не бачать оцінок та зауважень своїх однокласників: “Дитина заходить за своїм номером телефону і під своїм паролем. Оцінки не пропадуть. Вони зберігаються у хмарному сховищі, до того ж у будь-який момент можна завантажити у форматі PDF і мати електронний варіант”.
Мирослав Граб розповідає, що після запровадження електронних щоденників та журналів, табелі успішності учням видаватимуть за бажанням, позаяк ту ж інформацію можна переглянути онлайн.