На Прикарпатті проблема нелегальних перевезень набула загрозливих масштабів. Вже дійшло до того, що деякі офіційні перевізники, не знаходячи управи на нелегалів, змушені сходити з маршруту та банкрутувати. А це в свою чергу призводить до закриття автостанцій у невеликих містах. Зокрема, відомо, що була закрита автостанція в місті Долина – тепер там просто немає де придбати квитки на львівський чи івано-франківський напрямки, пишуть Версії.
В Івано-Франківську поруч з офіційними АС вже почали діяти “вокзал нелегальних експресів”: такі можна зустріти біля Парку Воїнів-інтернаціоналістів, неподалік залізничного вокзалу та навіть біля Ратуші. На пішохідній зона на розі вулиць Тринітарська та Шеремети відкрито здійснюють посадку на Надвірну, а біля залізничного вокзалу щодня лунають заклики до поїздки в Коломию, Калуш, Городенку, Долину і т.п.
Спільнота офіційних перевізників надіслала письмове звернення до редакції “Типового Франківська” щодо проблеми функціонування нелегальних експресів в області.
“У теперішній складний час здійснення підприємницької діяльності в умовах спалаху Covid-19, ми зіткнулися з додатковою проблемою, а саме відновлення функціонування на території нашої області ринку автомобільних пасажирських перевезень, які працюють поза межами правового поля. Зокрема, з 1 лютого поточного року відновились так звані “нелегальні” автомобільні перевезення за Богородчанським, Калуським, Надвірнянським, Долинським та Коломийським напрямком, за якими щоденно за вказаними маршрутами відправляється десятки нелегальних автобусів”, – скаржаться перевізники.
Водії та власники ліцензованих автобусів всі як один розповідають про те, що такого нахабства нелегалів раніше ніколи не було.
«Доходить до того, що людей забирають прямо з-під автобусів. Деякі нелегали стоять прямо біля наших автобусів на платформі і за руку забирають людей. На зауваження не реагують. А коли я сказав, що зараз викличу транспортну поліцію, то розсміялися і сказали: «Якщо і викличеш, то хіба на себе», – розповідає водій надвірнянського напрямку.
Відтак, спільнота офіційних перевізників просить поліцію знову звернути увагу на дану проблему.
“Поява “тіньових перевізників свідчить про неналежне виконання правоохоронними та контролюючими органами своїх повноважень або появи корупційної системи, при якій нелегальне надання послуг перевезень знову стало можливим”, – йдеться у зверненні.
Чому через такі мережi нелегальних перевезень пасажири ризикують життям, а місцеві бюджети втрачають мільйони?
Нелегали не мають дозволів на перевезення пасажирів, не несуть відповідальності за технічний стан транспорту, не перевіряють стан здоров’я водіїв, не відповідають за безпеку пасажирів. Не секрет, що частину таких автобусів переобладнано з вантажних транспортних засобів, які не відповідають вимогам безпеки і комфорту.
Також тіньові перевізники не сплачують податків. За інформацією Державної автоінспекції України з безпеки на наземному транспорті, бюджет кожної області в середньому недотримує у вигляді податків біля 3 мільйонів гривень щомісячно.
[…] […]