-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

«Найголовніше у моїй роботі – це мати чіткий план та виконувати усі цілі»,- заступниця міського голови Вікторія Дротянко ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Інформаційний ресурс Правда.іф започатковує серію інтерв’ю із заступниками міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Ми розкажемо про основні завдання та цілі, їх сфери керування та допоможемо розібратися франківчанам за що відповідає кожен заступник міського голови.

Серію інтерв’ю ми розпочинаємо із заступниці міського голови – Дротянко Вікторії Володимирівни.

«Найголовніше у моїй роботі – це мати чіткий план та виконувати усі цілі»,- заступниця міського голови Вікторія Дротянко ФОТО

– Вікторіє Володимирівно, яку сферу питань Ви куруєте?

- РЕКЛАМА-

Насправді я маю декілька сфер, але назва посади називається – заступник міського голови з питань освіти, культури, стратегії міста та цифрової трансформації. Всі чотири сфери ніби різні, але водночас вони поєднуються. На цій посаді я працюю з грудня минулого року, тобто фактично пів року.

Які основні завдання Ви виконуєте працюючи на цій посаді?

Перед призначенням кожен заступник отримав від міського голови ряд завдань, які він має виконати впродовж року на цій посаді. Тож у кожній сфері, які я курую є цілий ряд завдань.

За рік у сфері освіти ми повинні були запровадити електронну реєстрацію у перші класи та електронну реєстрацію харчування. З першим ми вже впоралися, електронна реєстрація у перші класи вже функціонує. Що стосується електронної реєстрації харчування, то ми ще в процесі, вчимося та плануємо запустити вже у цьому році. Також з цього року призначення директорів шкіл відбувається виключно на конкурсній основі.

Так само призначаються керівники «великих» закладів культури, до прикладу, ЦКМ чи Муніципального центру дозвілля. Якщо говорити про сферу культури, то тут у нас ширші завдання. Моє призначення збіглося з обєднанням Івано-Франківська з прилеглими селами. Разом з ними нам дісталась і вся інфраструктура – народні будинки та бібліотеки. Інші громади пішли різними шляхами, хтось скоротив будинки культури, хтось закрив, а ми вирішили нічого з цього не робити, а обєднати їх у єдину систему – Центр культури і мистецтв (ЦКМ). Зараз вони всі працюють.

Також ми запланували в цьому році податися на великий грант «Культурні столиці України» і зробили це. Велика команда проробила великий обсяг роботи, 11 фестивалів було представлено на номінацію «Велика культурна столиця України». Так, наразі Івано-Франківськ потрапив у трійку міст, які будуть змагатися за титул «Культурної столиці», та матиме можливість виграти кошти. Ще одне завдання – це впродовж 5 років зробити так, щоб культура в Івано-Франківську асоціювалася не тільки з піснею та танцем, а також з дизайном та технічними процесами, тобто об’єднати у  під культурну сферу всі галузі, якими славиться наше місто та розрекламувати їх.

Що стосується стратегії, то у планах міського голови вже давно було визначити і написати стратегію міста на яку будуть орієнтуватися всі: підприємці, вчителі, науковці, старшокласники. Міськвиконком або конкретна людина цю стратегію не напише. У цій сфері та для виконання цього завдання важливі ґрунтові дослідження та різні думки. Ми прийшли до висновку, що потрібно зробити стратегічний відділ, який стане одним із тих, хто ввійде в групу, яка буде писати стратегію. В цю групу вже входять підприємці, науковці, представники  мистецтва, урбаністи, громадські діячі та міськвиконком. Планується впродовж трьох років, незважаючи на політичну ситуацію та різні думки, визначитися та написати стратегію по якій місто буде жити наступні 10-15-20 років.

Ми знаємо, що 2021 рік, через пандемію та інші моменти, став роком, коли почалася активно запроваджуватися цифрова трансформація по всій країні. І від уряду було завдання відкрити в кожній області відділ, який буде займатися цифровою трансформацією, тобто всі паперові процеси перенести у цифровий формат та зробити місто у телефоні. Щоб отримати посвідчення водія, довідку та інші документи не вистоюючи в черзі, а полегшити цей процес.

– З якими проблемами до Вас можуть звертатися громадяни?

Усі франківці та мешканці Івано-Франківської ТГ можуть звертатися до  мене з проблемами, які стосуються освіти, культури, стратегії та цифрової трансформації.

«Найголовніше у моїй роботі – це мати чіткий план та виконувати усі цілі»,- заступниця міського голови Вікторія Дротянко ФОТО

– Який алгоритм вирішення проблем Ви пропонуєте людям, які до Вас звертаються?

До прикладу розберемо проблему в освіті. Якщо це виникла проблема у батьків, то у першу чергу вони безпосередньо повинні звернутися до керівника закладу. І вже керівник закладу має вирішити цю проблему, бо якщо він не вирішить, то про це дізнається директор департаменту і заступник міського голови. Директору все одно прийдеться вирішувати цю проблему і краще не випускати її за навчальний заклад. Якщо немає діалогу з керівником навчального закладу, то наступний крок – це директор департаменту або заступник міського голови. Зараз, у час розвинених комунікаційних технологій, дуже багато батьків пишуть про проблеми навіть особисто у месенджери. Тому ми знаємо навіть про найменші нюанси й починаємо вирішувати ці проблеми. Зараз набагато легше зв’язатися та важче щось приховати. Інформація дуже швидко надходить, через усі соціальні мережі.

«Найголовніше у моїй роботі – це мати чіткий план та виконувати усі цілі»,- заступниця міського голови Вікторія Дротянко ФОТО

– Що найголовніше у Вашій роботі?

Найголовніше у моїй роботі – це мати чіткий план, поступово виконувати усі цілі та не відходити від запланованого.

«Найголовніше у моїй роботі – це мати чіткий план та виконувати усі цілі»,- заступниця міського голови Вікторія Дротянко ФОТО

– Які найближчі цілі, працюючи на цій посаді, Ви собі ставите?

В освіті, цього року ми хочемо запустити електронну чергу не тільки для першачків, але й у всі класи. Тобто, якщо учень хоче перейти у іншу школу, він матиме змогу побачити, де саме є вільні місця. Також електронна реєстрація харчування, щоб і батьки, і навчальний заклад, і міськвиконком бачили скільки витрачається коштів на харчування. Спостерігати чи їла дитина у садочку та чи порахували їй порцію. Зекономлені кошти пустити на оновлення кухні цього освітнього закладу.

Плануємо розширити освітню мережу. Зараз ми намагаємося будувати нові освітні заклади. Цього року хочемо здати дитячий садок «Липки», який побудований спільно із забудівником. Біля міського озера ми відкриваємо інформаційний дитячий центр «Кут», який теж збудований у співпраці з забудівником. Хочемо побудувати дитячий садочок в Опришівцях, в Крихівцях, на Хоткевича. Це не є тільки моя заслуга, а спільна праця впродовж 5-6 років. Також розширення освітньої мережі ми хочемо здійснити, через залучення приватних освітніх закладів. Тобто приватні садочки та школи можуть увійти у нашу міську освітню мережу  і таким чином збільшувати кількість місць для дітей,  а ми їм допомагатимемо фінансуванням та заохочуватимемо збільшувати ці місця.

Що стосується культури, то повторюсь, хочеться виграти грант «Велика культурна столиця» на цей рік.

Що стосується роботи зі стратегією міста, то цього року ми плануємо допрацювати загальний Меморандум для всіх сторін, визначити план, провести підготовчу роботу для ґрунтових досліджень, щоб зрозуміти потреби франківців та як ці проблеми задовольняти.

Що стосується цифрової трансформації, то ми плануємо до кінця року розширити послуги, які можна отримати через мобільні телефони.

«Найголовніше у моїй роботі – це мати чіткий план та виконувати усі цілі»,- заступниця міського голови Вікторія Дротянко ФОТО

Яка ваша «програма» максимум на посаді заступника міського голови?

Якщо взяти напрям освіти, то за 5 років ми плануємо підвищити її якість не лишень шляхом ремонту закладів, а створити конкуренцію серед навчальних закладів. Щоб збільшувалася кількість успішних учнів у школах, підвищувався підсумковий бал по ЗНО. Плануємо запровадити систему оплати для вчителів таким чином, що якщо вчитель підготував на відмінно учня до ЗНО або до олімпіади, то цей освітянин отримуватиме надбавку до заробітної плати. Таким чином він матиме заохочення до постійного самовдосконалення. Хочемо активну долучити шкільний бюджет до «Бюджету участі», тому що в нас є така стаття, коли діти самі визначають на що хотіли б витратити кошти у своєму навчальному закладі.

Програма максимум – це підготовка і написання стратегії для Івано-Франківська.

Яку користь від Вашої роботи отримає місто та його мешканці?

Нехай користь оцінять мешканці Івано-Франківська. Проте я думаю, що згодом наш міський голова проведе неформальне оцінювання та підіб’є підсумки чи був виконаний план, який поставили перед заступником, тоді все і побачимо.

«Найголовніше у моїй роботі – це мати чіткий план та виконувати усі цілі»,- заступниця міського голови Вікторія Дротянко ФОТО

-Щоб Ви хотіли зробити для міста, але це не входить у Вашу компетенцію?

Можу говорити тільки за свою компетенцію. Я б хотіла, щоб кожен куточок міста став зручним для всіх мешканців Івано-Франківська.

Чи виробляється у міської влади алгоритм, якщо  забудовник споруджує великий район, то повинен паралельно збудувати садки, школи та поліклініки, щоб не йшло навантаження на вже існуючі заклади та передати на баланс міста?

Це все правильно, але мінус, що місто не може зобов’язати забудовника. Тому ми вишукуємо варіанти та домовляємося різними методами і намагаємося, щоб вони щось споруджували із вищеназваного вами. В рекламі гарно звучить, що поруч є школа та дитячий садок, але там часто немає вільних місць. Тому бажано, щоб кожен забудовник думав про таку інфраструктуру та будував хоча б дитячий садок, а в перспективі школу.

-Дякую за розмову!

«Найголовніше у моїй роботі – це мати чіткий план та виконувати усі цілі»,- заступниця міського голови Вікторія Дротянко ФОТО

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету

3 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні