Сьогодні було багато розмов про дітей та про їхнє харчування у школі. Також йшла мова й про інклюзивні питання.
Діти – це найдорожче, що у нас є. Вони – це майбутнє української нації. Саме тому турбуватись про дітей потрібно по-особливому.
Перша леді України Олена Зеленська наголосила, правильна система харчування впливає не тільки на бажання відвідувати навчальні заклади, але й на рівень знань взагалі. Адже саме від цього залежить енергія та здоров’я дітей. Тому в державі триває кампанія культури здорового харчування, що є основою програми «Нова українська школа – простір здоров’я», пише Андрій Бойчук.
Привід для оптимізму в України є, адже у нас хоча б існує система шкільного харчування. Щоправда, зараз вона потребує суттєвих змін. Це доводить й те, що тільки 7% учнів із 500 шкіл, де був проведений аудит, задоволені якістю їжі в школах.
Олена Зеленська особисто опікується питанням покращенням якості харчування в школах. Для цих цілей вже створена міжсекторальна робоча група, розроблена та прийнята необхідна нормативна база. А що найважливіше – для шкіл є оновлене рекомендоване меню, до якого ходить 160 блюд «здорового харчування».
Міністр охорони здоров’я Виктор Ляшко підкреслив, що для збереження здоров’я дітей та дорослих потрібні здорове харчування, фізична рухливість, менше шкідливих звичок і сон в достатній кількості. Культура дотримання цих речей закладається саме в дитячому віці.
«Дитина, яка проводить більшу частину свого дитинства в шкільних і дошкільних закладах, саме там отримує культуру харчування», – сказав Ляшко.
Зміни в шкільній системі харчування зараз не просто на часі, вони необхідні. Ми багато говоримо про здоров’я, а воно не можливе без правильної та якісної їжі.
Діти мають з дитинства звикати до здорового харчування та до активного способу життя. Це буде запорукою того, що в майбутньому у них буде менше проблем зі здоров’я. А для України це надважливо, адже як я вже казав, нашій державі потрібна здорова нація!