Все наше життя так чи інакше прив’язане до курсу валют. Десятиріччя криз та перманентна інфляція навчили українців не зберігати свої «кревні» у національній валюті, а нестабільність банків суттєво похитнули довіру людей до таких фінансових установ. То ж чи варто дивуватись, що більшість наших громадян прагне зберегти свої заощадження в іноземній валюті.
Коливання курсу іноземних валют не залишає осторонь нікого, так чи інакше впливаючи на вартість продуктів, товарів повсякденного вжитку, пальне тощо. Зміни курсу відбиваються і на ціні за житло. Вартість будівельних матеріалів, енергоносіїв також залежить від іноземної валюти, а саме вони поруч із попитом є визначальними чинниками, які формують ціну на нерухомість.
У квітні цього року спостерігався стрибок основних іноземних валют. Таку ситуацію на валютному ринку пов’язують з загостренням воєнно-політичної ситуації на україно-російському кордоні. В цей період ціна американського долара в гривневому еквіваленті впритул наблизилася до позначки 29 гривень за 1 долар. Поступово гривня покращила свої позиції, залишаючись протягом всього травня в межах 27,7-27,8 гривні за долар. А з початком періоду літнього відпочинку курс долара почав поступово знижуватись.
З початком літнього відпочинку люди почали активніше витрачати свої збереження, накопичені протягом року. Цей процес, як правило, супроводжується масовим продажем валюти. Банки і приватні обмінні пункти враховують сезонність і поступово знижують курси ще до початку літа.
Як же відіб’ється зниження курсу долара на вартості квадратних метрів? Чи вигідним є воно для покупців нерухомості? На перший погляд, здешевлення долара мало б спричинити зменшення вартості житла. Зазвичай, коли йдеться про ціну нерухомості, люди оперують сумами в доларах США. Відповідно зменшення курсу сприймається як зменшення вартості в гривнях. Експерти аналітичного центру blago developer стверджують інакше, адже ціни у забудовників у гривнях. За їхніми словами, при здешевленні іноземної валюти покупці лише втрачають. І йдеться тут як про квартири на вторинному ринку, так і новобудови. До того ж втрати на сумі можуть бути дуже суттєві. Для розуміння, аналітики навели простий прорахунок.
Наприклад, людина хоче придбати квартиру, яка коштує 24 000 доларів. При курсі долара 28,2 еквівалент у гривнях буде складати 676 800. При курсі 27,5 сума у гривнях відповідно становитиме вже 660 000 гривень. Втрата становить 16 800 гривень. Тобто, покупець розраховував придбати житло за 24 000 доларів і назбирав з цією метою відповідну суму в американській валюті, але поки він не оформив покупку курс долара впав з 28,2 до 27,5. Йому доведеться або докласти ще 611 доларів, або шукати дешевше житло, відштовхуючись від наявної суми. В будь-якому варіанті покупець лише втрачає.
Експерти прогнозують і подальше зниження долара. На його здешевлення очікують щонайменше цього кварталу і складно прогнозувати осінь, адже сезонно початок осені теж спостерігається зі зниженням курсу. А отже, тим, хто має наміри найближчим часом придбати власне житло, доцільно зробити це саме зараз. Будівельні компанії при формуванні ціни на квадратні метри відштовхуються від курсу валют і лише деякі з них формують пропозиції, вигідні покупцям. Так, відомий забудовник blago developer добре зарекомендував себе на ринку нерухомості як сучасна будівельна компанія, що створює житло майбутнього. Фахівці компанії допомагають вибрати оптимальний варіант покупки з найменшими втратами для клієнта.
Нагадаємо, що blago developer працює на ринку нерухомості понад 18 років. За цей час компанія забезпечила житлом понад п’ять тисяч сімей та наразі продовжує розбудовувати Івано-Франківськ, реалізуючи будівельні проекти у різних районах міста. Купити сучасні якісні комфортні квартири від забудовника blago developer можна у житлових комплексах Comfort Park, Chocolate, Family Plaza, Паркова Алея, Авторський, Main House, в районах Manhattan і Manhattan UP та в елітних комплексах Parus і Royal Hall. Охочим купити будинок будівельна компанія пропонує сучасні котеджі у містечку Franko River Club.