В Україні все більше дітей після COVID-19 хворіють вкрай небезпечним запальним синдромом
Диван на коліщатках в темній вітальні

В Україні все більше дітей після COVID-19 хворіють вкрай небезпечним запальним синдромом

Автор: Світлана Якимчук
08/07/2021 15:44
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
Азов

Після захворювання на COVID-19 дедалі частіше фіксують вкрай небезпечний запальний синдром, який глибоко уражає відразу кілька систем організму – переважно дитячого. Проявляється він раптово, приблизно через місяць після одужання.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Як вчасно розпізнати загрозу, розповіла інфекціоністка та імунологиня, професорка Алла Волоха, яка вивчає дитячий мультисистемний запальний синдром, передає Цензор.НЕТ 

Картина зазвичай така: пацієнт хворіє на ковід без симптомів або у легкій формі. Після цього ви місяць спостерігаєте здорову дитину. Аж раптом вона впадає у важкий стан – аж до реанімації. В Україні вже відомо про 60 таких випадків.

“Ми чітко бачимо, як тільки йде захворюваність у дорослих, десь через місяць з’являється спалах, можна сказати, системного мультизапального синдрому в дітей”, – каже професорка, завкафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика Алла Волоха.

Професорка попереджає – із появою більш заразного штаму “Дельта” кількість постковідних розладів теж може зрости.

“Діти справді хворіють рідше, хворіють легше, але чим більш заразними є штами, а цей штам (“Дельта”. – Ред.) він більш заразний і більш агресивно себе проявив уже. Тому він більше небезпеки несе і для дітей”, – попереджає імунологиня.

Захворювання починається із високої лихоманки з вираженою інтоксикацією. Тобто у дитини може бути виражена слабкість, нудота, блювота, біль у животі, може з’являтися висипка.

Але є і добра новина. Поки що саме українським лікарям вдається підняти на ноги важких пацієнтів. Одна з причин – медики навчилися швидко розпізнавати перші прояви небезпечного стану у дітей.

“Більшість дітей були виписані в доволі хорошому стані. Тобто насправді ми не бачили таких дуже серйозних, віддалених наслідків цього синдрому в дітей, в порівнянні з іншими країнами”, – заспокоює Алла Волоха.

Під час попередньої зустрічі “Запитай у лікаря” експерти розповіли, що нова хвиля коронавірусу загрожує українцям із заходу. Цього разу чекають на спалах захворюваності на індійський штам “Дельта”.

Подолати пандемію у світі може тільки масова вакцинація, упевнена професорка. Вона щепилася сама і радить іншим.

“Усі вакцини – і виробництва Pfizer, і виробництва Moderna, і виробництва AstraZeneca, і Coronavac – вони всі стовідсотково захищають від госпіталізації і смерті. Не всі можуть захищати від важких форм захворювання і не всі добре захищають від симптоматичних форм. Але, я повторюю, що від госпіталізації і смерті на 100% усі вакцини захищають”, – зазначила Алла Волоха.