У Калуші перейшли на електронні листки непрацездатності
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Калуші перейшли на електронні листки непрацездатності

Автор: Влада Гнатів
26/07/2021 11:06
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

З 16 липя в Калуському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги перейшли на електронні листки непрацездатності, пише Нафтохімік.

Як пояснила заступниця директора Калуського МЦ ПМСД з експертизи тимчасової непрацездатності Наталія Тимчина, наразі в Україні діє перехідна модель впровадження е-лікарняних, пише Ратуша з посиланням на Нафтохімік.

Вона передбачає, що медичні заклади поступово переходять на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Оскільки є частина пацієнтів, яким відкрили лікарняні в паперовому варіанті, то їм вони будуть продовжуватися і закриватися на паперових бланках.

Наталія Тимчина також відзначила, що наразі в центрі є проблема з паперовими бланками лікарняних. Заклад очікує на їх поставку, але точної дати не знає. Пацієнтам, яким видавалися довідки про відкриття лікарняного, їх обов’язково обміняють після надходження бланків.

При цьому вона додала, що медична інформаційна система, яку використовує Калуський МЦ ПМСД, успішно пройшла тестування функціоналу електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність, тому медзаклад зобов’язаний цей функціонал використовувати. Тобто центр повністю переходить на електронні лікарняні і первинні паперові створювати вже не може.

Щодо впровадження е-лікарняних, то, за словами заступниці директора, для лікарів це зменшить кількість паперової роботи. Адже медичний і фінансовий процес тепер розділяється. Лікар займається лише медичною частиною і не заповнює жодної адміністративної інформації про роботодавця. Всі необхідні дані додаються автоматично.

Також лікар тепер сам приймає рішення, на скільки днів видавати листок непрацездатності.

Для пацієнтів є теж певні плюси. Зокрема, вони звільняються від візування лікарняного в різних кабінетах, також їм більше не доведеться нести на роботу паперовий листок непрацездатності, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, бо роботодавці бачитимуть необхідну інформацію про те, що їхні працівники були непрацездатні, в особистому електронному кабінеті на порталі Електронних послуг Пенсійного фонду України.

Проте є й певні нюанси. Тепер за жодних обставин не можна видати лікарняний заднім числом. Раніше це було можливим через лікарську консультативну комісію (ЛКК) при наявності підтверджуючих документів з приймального покою чи «швидкої», – зазначає Н. Тимчина. – Також може бути проблемою те, що пацієнти іноді забувають вчасно прийти на прийом на продовження лікарняного. Тепер пацієнт зобов’язаний прийти на огляд до лікаря в день призначеного візиту, в іншому випадку лікарняний закривається автоматично.

При цьому заступниця директора додає, що наразі з системою є технічні проблеми, вона «підвисає». Проте ці труднощі виникають не лише в нас, а й по цілій Україні, тому, думає, що з часом процес налагодиться.

Загалом Наталія Тимчина сподівається, що введення електронних лікарняних буде кроком вперед і спрощенням як для лікаря, так і пацієнта.