-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Ліси, дощі і кухня: за чим арабські туристи їдуть у Карпати

-Реклама-spot_img
spot_img

Реклама, меню та навіть написи на кавових машинах арабською, а ще багато оголошень про продаж овець – ось що можна зараз побачити у Карпатах.

НА ФОТО: У Карпатах – бум арабских туристів. Фото – пресслужба Буковелю.

В Україні справжній бум туристів з країн Перської затоки: найбільше гостей приваблюють Карпати, Львів і Київ.

- РЕКЛАМА-

За даними Держприкордонслужби, лише за перше півріччя цього року Україну відвідало понад 17 тисяч туристів з Саудівської Аравії, ОАЕ, Кувейту, Оману, Катару та Бахрейну. Це у десятки разів більше, ніж у попередні роки. На першому місці – туристи з Саудівської Аравії. Їх приїхало понад 14 тисяч, передає ВВС.

“Це справді туристичний бум, і гостей з арабських країн в Україні зараз більше, ніж з інших країн. У готелях вони займають до 50% номерів”, – говорить Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму.https://d27355defd40170b73b36ac8eafc6e6a.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

“Ви б бачили, як араби радіють, коли починає падати дощ. Це такий шквал емоцій. Ніхто у нас так не радіє дощу, як радіють вони. У них там спека, а у нас прохолодно”, – розповідає Олександра Гагаріна, заступниця директора прем’єр-готелю “Дністер” у Львові, де цього літа арабські туристи є другою за чисельністю групою іноземних гостей.

За її словами, найбільшою популярністю у готелі тепер користуються номери не з видом на місто, а з видом на парк, щоб з вікна було видно зелень.

“Саудівці люблять відкривати нові місця, – цитує бахрейнське видання Alayam Мохамеда Масуда, який працює у туристичній сфері. – Нас в Україні вразило багато речей. Особливо – природа і погода. Нам подобається їжа, вона схожа на середземноморську кухню”.

Знімають грозу на телефони і дзвонять родичам, щоб показати дощ, фотографують кожне дерево, у захваті від лісів, водоспадів та гір, катаються на самокатах та водних атракціонах – розповідають про захоплення арабських туристів українські гіди та готельєри.

В арабських ЗМІ десятки публікацій присвячено Україні. Арабські туристи через карантин у Європі були змушені шукати нові напрямки для подорожей і так відкрили для себе Україну.

“Україна схожа на багато інших країн. Тут дуже гарно, як і у Франції, Іспанії, Швейцарії, де ми бували раніше. Тут привітні люди, нормальні ціни і чудова природа”, – цитує одного з мандрівників бахрейнське видання Al-Ayyam.

Готелі в Буковелі додають арабські страви і арабську мову в меню
Фото – пресслужба Буковелю

Саудівське видання Al-Mowaten пише про високий попит на квитки до України.

Ще минулого літа Україна запровадила безвізовий режим для громадян Саудівської Аравії, Бахрейну, Кувейту та Оману. У січні 2021 року Київ та Ер-Ріяд підписали угоду про повітряне сполучення. Тепер з цієї арабської країни до України літають десятки прямих рейсів щотижня.

У соцмережах міжнародного лоукостера Flynas з’явилася промокампанія Львова, а на вулицях Львова – натовпи арабських туристів.

Чартерні рейси з Саудівської Аравії до Львова з липня запустила і українська авіакомпанія SkyUp. Більшу частину місць у цих рейсах продають у пакетні тури з проживанням у п’ятизіркових готелях Львова та Буковеля, розповідає Сергій Кириченко, керівник департаменту розвитку в’їзного та внутрішнього туризму Join UP!

Закрита на карантин Європа, відкрита Україна та величезна кількість авіарейсів – основні причини арабського туристичного буму, вважають експерти.

Приїздять арабські туристи великими родинами з батьками та дітьми зазвичай на 10-14 днів. Встигають по кілька днів присвятити Києву, Львову та Карпатам. Трохи менше їдуть до Одеси.

За експертними оцінками, витрати одного такого туриста в Україні, становлять близько трьох тисяч доларів. Тобто вони вже витратили в Україні кілька десятків мільйонів доларів. Від такого напливу туристів більше виграли ті регіони, де є хороші готелі і гарна інфраструктура.

Попит мають номери з великою площею та кількома спальнями, є спеціальні вимоги до ванної кімнати – біде, гігієнічні душі. Зазвичай подорожують сімейними парами чи великими сім’ями, часто потребують комфортного розміщення по 5-6 людей в одному номері, розповідає Христина Кагуй з Reikartz Hotel Group.https://d27355defd40170b73b36ac8eafc6e6a.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

За її словами, у липні кількість гостей з країн Перської затоки у Reikartz перевищила червневі показники у чотири рази. У серпні прогнозують ще більшу кількість.

У готелях категорії 5 зірок арабські гості зупиняються на три дні та довше, сплачуючи в середньому 200 євро за добу, розповідає Валерія Секісова, директорка департаменту продажів та маркетингу Premier Hotels and Resorts.

Український бізнес швидко перепрофілювався на нових туристів, і меню в ресторанах зарясніли арабською в’яззю, ділиться спостереженнями Юрій Цимбал, керуючий готелем Ribas Karpaty, який з червня приймає арабських туристів.

“Ми зробили це одні з перших. Прибрали з арабського меню страви зі свинини, додали курку та м’ясо з сертифікатом “Халяль”.

меню арабською мовою в Буковелі

Під час Курбан-байраму, одного з головних свят мусульман, яке цього року припало з 19 по 23 липня, приносять у жертву вівцю. І шашлик чи люля-кебаб з баранини – популярна страва серед арабських туристів.

Юрій Цимбал з Ribas Karpaty переповідає історію, як барана принесли у жертву за всіма релігійними правилами прямо в номері одного з апарт-готелів Буковелю, що виявилося великим сюрпризом для персоналу.

У Буковелі суттєво зросли ціни під час напливу арабських туристів. А арабські блогери, які відвідали Україну, у соцмережах закликають своїх громадян перевіряти ціни, бо в арабській версії меню вони можуть бути завищеними.

Арабські туристи в Буковелі
Фото – пресслужба Буковелю

“У цілому арабські гості – не конфліктні, якщо знати їхні закони і поважати їхні правила. Звісно, як і в будь-якій сфері можуть виникати непорозуміння, але вони легко вирішуються і не пов’язані з національністю”, – розповідає Олена Войтинська, PR-менеджерка Hilton Kyiv.

Наприклад, їх не можна фотографувати. Тому якщо у лобі готелю є хтось з арабських туристів, там не можуть працювати фотографи.

“Те, що вони приїздять сюди за секс-туризмом, – це хибна думка. Такої кількості подорожуючих родинами у нас не було. Це сімейний відпочинок. Закликаю українців не порушувати їхні традиції, ставитися з повагою, не фотографувати жінок”, – каже пані Гагаріна.

“Арабські туристи залишають чималі кошти у нашій економіці. Нам потрібно адаптуватися до їхніх культурних особливостей”, – зазначає пані Олеськів.

За її прогнозами, ближче до зими кількість арабських туристів в Україні може зменшитися, бо український холод не буде для них таким привабливим. Проте є сподівання, що частина авіарейсів залишиться для зимового туризму, а наступного літа вони знову приїдуть.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні