Нестандартна ситуація склалася стосовно 1,2 км дороги у Верхнянській територіальнгій громаді.
Сьогодні, 17 серпня, Михайло Маліборський – голова Верхнянської ТГ, що у Калуському районі на Прикарпатті, з’ясував: дороги, за ремонт якої люди борються роками, немає. Тобто, немає на карті Україні, повідомляє ПІК.
Йдеться про 1.2 км – від управління ТОВ “Карпатнафтохім” до села Верхня, що в є частиною дороги Довгий Войнилів – Станькова – Верхня (загальна протяжність 6.3 км).
Про те, що 1,2 км не мають статусу, з’ясувалося після того, як Михайло поза регламентом з’явився на нараді в ОДА, що проходила під головуванням очільниці Франківщини Світлани Онищук, та попросив слова.
“Вчора на сайті ДП “Дороги Прикарпаття” з’явилася інформація, що відтерміновано розгляд питання щодо проведення тендеру на ремонт нашої дороги. До нового року попередній голова ОДА Андрій Бойчук сказав громадам, що ремонтувати будуть ті дороги, на які громади нададуть співфінансування”, – сказав Михайло.
Далі він проінформував, що сесія Верхнянської сільської ради до нового року виділила 1 млн. гривень, маючи надію, що дорогу внесуть у список на ремонт. Але владі громали сказали, що потрібно співфінансувати 10% вартості ремонту.
“Ми вишукали у бюджеті ще 0,5 млн гривень та 0,5 млн надає компанія “Ґудвеллі Україна”, що працює на нашій території. Окрім того, ще 100 тисяч гривень власних коштів зібрали по хатах жителі громади. В червні був оголошений тендер. І на цьому все зупинилося”, – наголосив Михайло Маліборський.
Зазначимо, що цією дорогою користується 10 тисяч мешканців громади, а також такі потужні виробники, як “Карпатнафотохім” та “Гудвелі Україна”.
Голова ОДА, яка минулого тижня відкрито заявила, що “договорняки” щодо ремонту місцевих доріг уже не працюють, порекомендувала Михайлу Богдановичу поспілкуватися з юристами та іншими фахівцями ОДА і повернути питання дороги у суто правове русло.
Згодом ПІК запитала Михайла Маліборського, чим закінчилась розмова з фахівцями? Відповідь просто здивувала.
“З’ясувалося, що такої дороги немає. Тобто немає на карті України, хоча 50 років усі нею їздять”, – сказав пан Михайло.
Більше того, є розроблена проєктно-кошторисна документація на ремонт дороги. За це проєктантам заплатили 200 тисяч гривень. Виникає питання, як вони робили проєкт на дорогу, якої документально не існує?
Словом, тепер Верхнянська сільська рада мусить починати питання ремонту дороги з її юридичного визнання. Як вважає сільський голова, найкраще було б прийняти ці 1,2 км на баланс громади і самостійно привести до належного стану.