В рамках підготовки до опалювального сезону ДТЕК Бурштинська ТЕС ремонтує свої енергоблоки, загальностанційне обладнання, будівлі та споруди. За перше півріччя станція вже провела ремонти трьох енергоблоків, і ще три планує зробити до кінця року. Інвестиції в ремонтну кампанію за підсумками року очікуються на рівні 546 мільйонів гривень.
За перше півріччя підприємство витратило 225 млн грн на ремонти Бурштинської ТЕС, в т.ч. обладнання енергоблоків №5, №8 та №10. До кінця року Бурштинська ТЕС планує вкласти ще близько 321 млн грн, які будуть спрямовані на ремонти енергоблоків №7, №11 та №12, а також загальностанційне обладнання, будівлі та споруди.
«Бурштинська ТЕС – надійне та відповідальне підприємство. Маневрові потужності станції забезпечують надійність роботи Бурштинського енергоострова та ОЕС України під час піків споживання. Тільки за сім місяців 2021 року ми відпустили в мережу понад 4 млрд. кВт.г. електроенергії, що на 150 млн. більше запланованого відпуску. Тому до початку осінньо-зимового періоду підприємство активно накопичує вугілля на складах за рахунок видобутку на шахтах ДТЕК Енерго та імпортного вугілля з Польщі, а також проводить ремонтну кампанію своїх енергоблоків», – коментує Валерій Хом’яков, директор ДТЕК Бурштинська ТЕС.
Сума інвестицій в ремонти ТЕС ДТЕК Енерго з початку року склала 878 мільйонів гривень, до кінця року вкладення очікуються загалом на рівні 2,5 млрд грн. Активізувати ремонту кампанію стало можливим завдяки нормалізації у серпні ситуації на ринку електроенергії. Це дозволило досягти економічно обґрунтованих цін та, таким чином, знайти необхідні ресурси для підготовки генерацій до осінньо-зимового періоду.
Довідка
ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність в генерації електроенергії – 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.
ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.
У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов’язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.
У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.
У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.